AKTUALNOŚCI  2023/2024

Data ostatniej aktualizacji: 12 czerwca 2024     Organizacja roku szkolnegoHarmonogram imprez w szkole  

 PROJEKTY


 

Konsultacje dla uczniów i rodziców

 

7. 06. 2024 r.

Wystawa kryształów

 11 czerwca odbyła się wystawa kryształów soli, które zostały wyhodowane przez uczniów klas 7 w ramach projektu edukacyjnego z chemii.

[foto]

 

7. 06. 2024 r.

Ognisko klas pierwszych

 Dnia 11 czerwca 2024 r.  uczniowie klas I a i I b uczestniczyli w imprezie integracyjnej na plaży miejskiej. Pieczenie kiełbasek, gry, zabawy ruchowe i bańki mydlane były głównymi atrakcjami.  Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie imprezy oraz wychowawczyniom i animatorkom z MOW w Goniądzu za organizację zabaw.     

[foto]

 

7. 06. 2024 r.

Dzień Dziecka w ZS-P w Goniądzu

Dnia 7 czerwca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Goniądzu zorganizowany został Dzień Dziecka. Uczniowie naszej szkoły miło spędzili czas korzystając z przygotowanych atrakcji. Od kilku już lat, przy dużym zaangażowaniu Rady Rodziców Zespołu, wsparciu Samorządu Gminy Goniądz, w sali gimnastycznej (pogoda nie była zbyt sprzyjająca) rozstawiono tzw. „dmuchane atrakcje”.
Wszyscy świetnie się bawili.   
DZIĘKUJEMY 
     

[foto]

 

5. 06. 2024 r.

Dni Kultury Uczniowskiej - Dzień Talentów 

Niesamowicie budujące jest to, że miniony dzień w naszej szkole cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a sami uczniowie ocenili możliwość obserwowania swoich talentów za ciekawe i inspirujące. I mimo iż początkowo niektórym trudno było zdecydować w czym mogliby się zaprezentować, to apetyt rósł w miarę jedzenia i nagle okazało się, że mamy kilku mistrzów w układaniu kostki Rubika czy akrobacjach gimnastycznych‍. Inni ujawnili swoje talenty muzyczne, pokazując swoje umiejętności wokalne, czy też gry na instrumentach . Nie zabrakło talentu plastycznego, recytatorskiego, tanecznego i sportowo- wyczynowego. Pomysłom nie było końca. Swój debiut żonglerski miał dziś wychowawca klasy VIIb, pan Cezary Zyskowski, a na szczególne wyróżnienie zasługuje Adam Danilczenko z klasy VIII, który nie tylko pokazał nam przepiękne, własnoręcznie wykonane maski, ale też przygotował ciekawą, oryginalną charakteryzację i show  na miarę programów telewizyjnych!!
Dni Kultury Uczniowskiej były też niezwykłą okazją na przypomnienie podstawowych zasad savoir-vivre, w czym nasi uczniowie również wykazali świetne obycie.
Podczas obu dni klasy zbierały punkty za swoje dokonania, za które zostały przyznane‼ WSZYSTKIM‼ nagrody ufundowane przez Pana Burmistrza Goniądza Grzegorz Andrzej Dudkiewicz, Radę Rodziców oraz Wydawnictwo Macmillan.  Najlepszymi okazali się nasi ósmoklasiści i to oni zdobyli PIERWSZE MIEJSCE. Na MIEJSCU DRUGIM uplasowała się klasa V
A TRZECIE MIEJSCE na podium powędrowało do klasy VIb
Na zakończenie konkursu talentów uczniowie naszej szkoły mogli wysłuchać mini recitalu w wykonaniu duetu muzyków na co dzień grających muzykę barokową. Mieliśmy również okazję usłyszeć utwór "Mam tę moc" w wykonaniu  Magdy Kulikowskiej oraz Pani Karoliny .
Dyrekcji oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się do pomocy w realizacji tego wydarzenia bardzo serdecznie dziękuję.
Organizator: Sylwia Kozak

[foto]

 

4. 06. 2024 r.

Dni Kultury Uczniowskiej

Za nami pierwszy dzień Dni Kultury Uczniowskiej, w trakcie którego uczniowie wraz z wychowawcami prezentowali tradycje oraz symbole wybranych krajów z całego świata.  W pierwszej części dnia każda klasa przygotowała stoiska wylosowanego kraju, na których mogliśmy zapoznać się z różnymi ciekawostkami, a także smakami takich krajów jak Włochy, Japonia, Francja, Grecja czy USA.
Kolejnym punktem programu był udział w Quizach na temat wiedzy o wybranych krajach, które przygotowały panie Sylwia Kozak oraz Magdalena Ostojska. Uczniowie mieli też możliwość wykazania się znajomością podstawowych zwrotów w językach poszczególnych krajów i trzeba przyznać,że mamy w naszej szkole kilku poliglotów
Obejrzeliśmy również krótkometrażowe filmy przygotowane przez uczniów, mające zaprezentować kulturalne zwroty językowe naszej ojczystej mowy i tu znowu wszystkie klasy wykazały się ogromną pomysłowością i zdolnościami multimedialnymi. 
W międzyczasie odbywały się także organizowane przez panią Katarzynę Sobczyk warsztaty wokalne, które poprowadzili: Agnieszka Karaś oraz Andrzej Gondek. Po podsumowaniu wyników wszystkich konkursów międzyklasowych wysłuchaliśmy recitalu naszych gości, którzy do ostatniego utworu zaprosili uczestniczki warsztatów. Efekt wspólnej pracy był wspaniały! Brawo dziewczyny!

[foto]

 

3. 06. 2024 r.

Wycieczka krajoznawcza po Goniądzu

3 czerwca uczniowie klasy 7a uczestniczyli w wycieczce po miejscach wartych odwiedzenia w Goniądzu. Wycieczka odbyła się w ramach lekcji geografii i w ramach realizacji zagadnień z działu - Własny region i moja mała ojczyzna. Uczniowie mieli możliwość poznania ciekawych obiektów historycznych i przyrodniczych znajdujących się w Goniądzu. Irmina Sosnowska 

[foto]

 

      List Ministra Zdrowia do Rodziców i Opiekunów - przedszkola, szkoły

 

21 maja 2024 r.

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Goniądzu na wywiadówkę
w dniu 21. 05. 2024 r. (wtorek)

Program spotkania:

  • 19.30 - spotkanie w salach z wychowawcami

Nauczyciele nie będący wychowawcami obecni będą w pokoju nauczycielskim

 

14 - 16. 05. 2024 r.

Egzamin ósmoklasisty w ZS-P w Goniądzu

Egzamin ósmoklasisty 2024 rozpoczął się w ZS-P w Goniądzu, tak jak w całej Polsce - we wtorek. Do sprawdzianu przystąpiło 9 uczniów klas ósmych. Egzamin uczniowie pisali pod nadzorem nauczycieli naszej szkoły oraz MCEiRS w Goniądzu
Harmonogram egzaminu:
     14. 05. - język polski,
     15. 05. - matematyka,
     16. 05. - język obcy nowożytny.
Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty to konieczny warunek ukończenia szkoły podstawowej. Życzymy naszym uczniom jak najłatwiejszych zadań i największej liczby punktów.
Wyniki egzaminu uczniowie poznają 3 lipca 2024 r. godz. 10.00.

[foto]

 

9. 05. 2024 r.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

W dniu dzisiejszym, 9 maja 2024 r. w Mońkach odbyły się obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Z tej okazji odbył się konkurs fotograficzny pod hasłem " Niepełnosprawni są wśród nas" organizowany przez OREW w Mońkach. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Sylwii Kozak przygotowali na tą okazję niezwykle fotografie, za które otrzymali nagrody:
     ✨Zofia Wróbel kl.VIIb - I miejsce,
     ✨Marcelina Dzięgielewska kl.VIIb - III miejsce,
     ✨Wojciech Potocki kl. VIIa - wyróżnienie.  
Dumni z naszych uczniów cieszymy się tym bardziej,iż na podium z drugą nagrodą stanęła także absolwentka naszej szkoły , a sam udział w tym niezwykłym wydarzeniu ubogacił nasze spojrzenie na świat i innych....
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” - Św. Jan Paweł II.

[foto]

 

7. 05. 2024 r.

PIERWSZAKI W KRAINIE PUSZCZYKA

W dniu 7 maja 2024 uczniowie kl. I a i I b udali się do Krainy Puszczyka. W Wiosce Indiańskiej  dzieci strzelały z łuku, poszukiwały złota, łowiły rybki, rzucały obręcze na rogi bizona, prowadziły walki na równoważni szejeńskiej, biegały na indiańskich nartach i przeciągały linę. Z ogromnym zainteresowaniem oglądały zwierzątka mieszkające w mini zoo. Wiele radości dostarczyła też przejażdżka konna. Jak nigdy dotąd smakowały kiełbaski zakupione przez trójki klasowe i upieczone na grillu. Dziękujemy!

[foto]

 

24. 04. 2024 r.

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 24 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Z terenu powiatu monieckiego w eliminacjach wzięło udział łącznie 7 drużyn, które rywalizowały w ramach dwóch grup wiekowych. Uczestnicy turnieju najpierw rozwiązywali test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego i pokonywania skrzyżowań. Następnie sprawdzili swoje umiejętności prawidłowej jazdy po rowerowym torze przeszkód. Ostatnia konkurencja dotyczyła udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej.
Grupa I (rocznik 2012 i młodsi) wystąpili w składzie: Kinga Trzeciak, Zofia Kosakowska, Filip Potocki, Rafał Mocarski, którzy zajęli II miejsce.
Grupa II (kategoria wiekowa powyżej 12 lat) reprezentowali uczniowie: Lena Greloch, Dawid Rafałko, Krzysztof Wysocki, którzy zajęli I miejsce i będą reprezentować szkołę na eliminacjach wojewódzkich.
Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych grupach zostali:  
     Grupa I – Zofia Kosakowska  
     Grupa II –  Dawid Rafałko
Na zakończenie wszystkim uczestnikom wręczono nagrody rzeczowe, a najlepszej trójce z każdej kategorii puchary i dyplomy.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich.

Opiekun:
S. Gorzoch

[foto]

 

19. 04. 2024 r.

UDZIAŁ W AKCJI SPOŁECZNO-EDUKACYJNEJ „ŻONKILE”

W dniu 19 kwietnia 2024 r. uczniowie kl. I a i I b wzięły udział w akcji Żonkile upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Dzieci obejrzały bajkę pt. „Pamięć drobinek”, samodzielnie wykonały żonkila oraz odwiedziły cmentarz żydowski. Zajęcia edukacyjne zorganizował GOK w Goniądzu, za co bardzo dziękujemy.

[foto]

 

16. 04. 2024 r.

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM – Eliminacje Powiatowe 2024

W dniu 16 kwietnia 2024 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach uczestniczyły dzieci i młodzież z terenu powiatu monieckiego z gmin Goniądz, Jasionówka, Jaświły, Krypno oraz Mońki.
Turniej składał się z dwóch części. W pierwszym etapie konkursu uczniowie przystąpili do testu pisemnego, który składał się z 25 pytań. Następnie trzy osoby z każdej grupy wiekowej o najwyższej liczbie uzyskanych punktów przystąpiło do testu ustnego po którym wyłoniono zwycięzców.
Wyniki turnieju:
W I kategorii wiekowej uczniowie szkół podstawowych klas I – IV
     I miejsce –
Bartosz Saletra - SP  Goniądz
     III miejsce –
Magdalena Kulikowska – SP Goniądz
W II kategorii wiekowej uczniowie szkół podstawowych klas V – VIII
     III miejsce –
Kinga Tynecka
Do Finału Wojewódzkiego zakwalifikował się
Bartosz Saletra, któremu serdecznie gratulujemy i życzymy  sukcesów na eliminacjach wojewódzkich.
Na zakończenie wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe upominki a najlepszej trójce z każdej kategorii statuetki i dyplomy.
 
Opiekun:
S. Gorzoch

[foto]

 

ZAJĘCIA POKAZOWE

AKADEMIA MAŁEGO SPORTOWCA

 

25. 03. 2024 r.

Akcja "Chrońmy biebrzańskie płazy - rok 2024"

Uczniowie klasy 7a uczestniczą w akcji inwentaryzacji oraz przenoszenia płazów w czasie wiosennej migracji tych zwierząt. Akcja jest prowadzona pod patronatem Biebrzańskiego Parku Narodowego i potrwa około miesiąca. Opiekunem akcji jest Irmina Sosnowska            

[foto]

 

aparat.gif – Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie

FOTOGRAF  – ZS-P W GONIĄDZU
 
25. 03. 2024 r. ( poniedziałek)
- przedszkole samorządowe, kl. 0 a, 0 b, VIII, VII a , VII b, V

26. 03. 2024 r. (wtorek)
- kl. I a, I b, II a, II b, III a, III b, IV a, IV b, VI a, VI b

 

OPIEKA

STOMATOLOGICZNA

Na podstawie porozumienia zawartego przez Gminę Goniądz a Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej EURODENT istnieje możliwość sprawowania opieki stomatologicznej w DENTOBUSIE, który będzie w naszej szkole w dniach
8 marca 2024 r. i 22 marca 2024 r.
       

 

8. 03. 2024 r.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

 

21 lutego z okazji  Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  konkursach językowych. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
Wyniki konkursu „Z polszczyzną za pan brat” dla klas 7-8:
1 miejsce - Ewelina Mocarska kl.7a
2 miejsce - Zofia Wróbel kl.7b
                  Maja Czajkowska kl.7b                       
Wyróżnienie:
                 Kinga Tynecka kl.8
                 Julia Mikucka kl.7a
Wyniki konkursu  frazeologicznego „Kręcić nosem” dla klas 5-6:
1 miejsce - Rozalia Sokołowska kl.6a
2 miejsce - Zofia Kosakowska kl.5
3 miejsce - Wojtek Wiatr kl.5
                  Oliwia Bykowska kl.6a
Wyniki konkursu pięknego czytania dla klas 3:
1 miejsce - Emilia Wysocka kl.3a
                  Aleksandra Skwarko kl.3b
2 miejsce - Natalia Wróbel kl.3b
                  Nikola Niebrzydowska kl.3a
3 miejsce - Nikola Sosnowska kl.3b
                  Agata Jędrzejczak kl.3a
Laureatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
M. Magnuszewska
K. Pawełkowska

[foto]

 

8. 03. 2024 r.

Dzień Kobiet

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.  Jak co roku z okazji tego radosnego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet a  na szkolnych korytarzach czuć wyjątkową atmosferę. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły wzięli również udział w akademii z okazji Dnia Kobiet, którą przygotowała klasa VI b.
Drogie Panie,
Najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, pomyślności i spełnienia marzeń oraz tego, aby każdy kolejny dzień był lepszy i niósł ze sobą wiarę oraz nadzieję na lepsze jutro.
Tego życzymy z całego serca! 
         

[foto]

 

7. 03. 2024 r.

Zajęcia profilaktyczne "Chemiczna zmiana nastroju"

W dniu 7 marca uczniowie klas starszych w zajęciach profilaktycznych pod tytułem „Chemiczna zmiana nastroju". Spektakl opowiadał historię młodych ludzi uzależnionych - od początku wejścia w nałóg nałóg i jego przyczynach, aż do końcowych tragicznych konsekwencji. Dowiedzieliśmy jak łatwo znaleźć się w szponach nałogu i jak to niszczy życie i marzenia.           

[foto]

 

23. 02. 2024 r.

Żywa lekcja historii: RZYM - WIECZNE MIASTO

Dnia 23 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Żywej Lekcji Historii”. To barwne opowiadanie w fascynujący sposób uczy historii, angażuje uczniów w interaktywne doświadczenia. Dzięki temu mogą “dotknąć” przeszłości i lepiej zrozumieć wydarzenia historyczne. W ramach tej lekcji, przenieśliśmy się w czasie i przestrzeni do starożytnego Rzymu.
Żywe Lekcje Historii to nie tylko nauka, ale także emocjonująca podróż w czasie, która pozwala uczniom lepiej zrozumieć historię.        

[foto]

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goniądzu realizuje projekt "Nauczyciele na start" nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000140373 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej
W ramach projektu oferujemy wyjazdy dla 20 nauczycieli na job-shadowing w Walencji, Hiszpania.
Kwota dofinansowania: 193 591,13 zł
Zapraszamy nauczycieli do rekrutacji!

Dokumenty rekrutacyjne należy składać do 15 marca.
     Deklaracja uczestnictwa
     Formularz zgłoszeniowy (przedstawiciel kadry pedagogicznej)
     Regulamin Rekrutacji i Uczestnictwa
     Załącznik 8. Klauzule informacyjne dotyczące przetwarzania danych osobowych
     Obowiązek informacyjny dla pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goniądzu

 

27 lutego 2024 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów szkoły podstawowej na wywiadówkę
w dniu 27. 02. 2024 r. (wtorek)

Program spotkania:

  • 18.30 - spotkanie z wychowawcami w klasach (klasy 0 - III)

  • 19.00 - spotkanie z Dyrektorem w sali gimnastycznej

  • 19.30 -  spotkanie z wychowawcami w klasach (klasy IV - VIII)


Nauczyciele przedmiotów obecni są w pokoju nauczycielskim do godz. 20.30.

 

SKLEPIK

SZKLONY

OGŁOSZENIE
o najmie pomieszczenia z przeznaczeniem
na sklepik szkolny

[OGŁOSZENIE]                    [OFERTA]

 

19. 01. 2024 r.

„Jasełka” na dzień Babci i Dziadka

W tym roku Jasełka połączone zostały z niezwykle ważnym dniem... z Dniem Babci i Dziadka. Przedstawienie odbyło się w piątek 19 stycznia na scenie Domu Kultury w Goniądzu. Przedszkolaki z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odgrywali swoje role. Babcie i dziadkowie byli bardzo dumni ze swoich wnucząt i nagrodzili ich występ dużymi brawami. Na koniec  występu przedszkolaki złożyły życzenia swoim dziadkom i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Ten dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków pełen był radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez.         

[foto]

 

22. 12. 2023 r.

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWEDnia 22 grudnia 2023 roku, odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe . Zostały przygotowane przez uczniów klasy V wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Bielawską  Oprawę muzyczną zapewnili uczniowie z klasy VI b. Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem pana Dyrektora Mirosława Sobczyka, który zaprosił Pana Burmistrza, rodziców, nauczycieli oraz uczniów do obejrzenia jasełek oraz wspólnego kolędowania. Wiele emocji wywołało przedstawienie. Było śmiesznie i wzruszająco. Zgodnie z tradycją i ciut nowocześnie. Uczniowie w trzech scenach przedstawili swoją wersję narodzin Jezusa. Dzieci wykazały się świetną grą aktorską, a śpiew chóru dopełniał całość przedstawienia. Spektakl, został ciepło przyjęty i nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie głos zabrał Pan Burmistrz Grzegorz Dudkiewicz , który w pięknych słowach złożył wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe.
Pan Dyrektor rozdał także nagrody za udział w konkursie na najpiękniejszy lampion, organizowanym przez panią Małgorzatę Biedrzycką- Przekop. Zwycięzcom gratulujemy, a uczniom kl. V i VI b dziękujemy za chwile pełne wzruszeń i radości.
Katarzyna Bielawska       

[foto]

 

21. 12. 2023 r.

Bożonarodzeniowe warsztaty

Jak co roku przed świętami, wspólnie z wychowankami Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu zorganizowane zostały warsztaty plastyczno-techniczne. W ciągu kilku godzin wspólnej pracy powstało wiele pięknych i niepowtarzalnych ozdób świątecznych. Wspólne tworzenie świątecznych cudeniek dostarczyło z pewnością niezapomnianych wrażeń oraz pozwoliło nam wszystkim przeżywać radosny nastrój oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.  
Wszystkim obecnym dziewczętom i wychowawcom dziękujemy za wspólnie spędzony czas.      

[foto]

 

21. 12. 2023 r.

Przedszkolaki pieką i ozdabiają pierniki

Święta tuż, tuż, więc w naszym przedszkolu nadszedł czas na pieczenie i deklarowanie świątecznych pierników. Dzieci z ogromną radością ugniatały, wałkowały i wykrajały słodkie pierniki. Następnego dnia wraz z rodzicami zajęły się dekorowaniem świątecznych ciasteczek. Praca dzieci była trudna, ale przyniosła oczekiwane efekty. Pierniczki nie tylko wspaniale wyglądały, ale i doskonale smakowały. Przygotowanie kolorowych pierniczków sprawiło dzieciom wiele radości i wprowadziło w radosny nastrój świat Bożego Narodzenia.     

[foto]

 

21. 12. 2023 r.

Konkursy plastyczne w przedszkolu

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025" w przedszkolu zostały zorganizowane dwa konkursy plastyczne pod hasłem „Mój ulubiony bohater” i „Moja wymarzona książka”. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej dowolną techniką, formatu A4.Wszystkie dzieci za udział w konkursie, otrzymały nagrodę książkową. Laureaci konkursów otrzymali dodatkowe nagrody i dyplomy. Wszystkim dzieciom gratulujemy oraz zachęcamy do udziału w konkursach.

[foto]

 

18 grudnia 2023 r.

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej
na wywiadówkę w dniu 18. 12. 2023 r.
(poniedziałek)

Program spotkania:

  • 19.00 - spotkanie rodziców uczniów szkoły podstawowej z wychowawcami

 

8. 12. 2023 r.

Wyjazd przedszkolaków do sali zabaw w Mońkach

W piątek 8 grudnia 2023r przedszkolaki  wyruszyły na wycieczkę do sali zabaw Kids World w Mońkach. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup i stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do Przedszkola.         

[foto]

 

6. 12. 2023 r.

Mikołajki w przedszkolu!

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj.  Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.
Za wspaniale prezenty i słodkości dziękujemy Rodzicom, panu Burmistrzowi oraz Radze Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.       

[foto]

 

24. 11. 2023 r.

Mój pluszowy przyjaciel

W piątek 24 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach  Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do Przedszkola ze swoim małym lub dużym, puchatym i mięciutkim przyjacielem – Misiem. . Dzieci poznały historię święta, opowiadały o swoich maskotkach, układały misiowe puzzle oraz tańczyły z misiem w rytm dyskotekowych piosenek. Ten dzień wywołał u dzieci wiele radości i uśmiechu.      

[foto]

 

105 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI


11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskała upragnioną niepodległość. Lata walk pokoleń Polaków podczas powstań narodowych, bitew I wojny światowej przyczyniły się do powrotu na mapę Europy i świata Rzeczypospolitej  Polskiej.

 

10. 11. 2023 r.

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto - święto każdego Polaka. Z okazji tego wydarzenia w piątek10 listopada uczniowie klasy VI a wraz z Panią Barbarą Hryniewicką przygotowali uroczysty apel dla społeczności szkolnej. Tradycyjnie nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu" i o godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali hymn narodowy. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radości świętowania.     

[foto]

 

10. 11. 2023 r.

„Szkoła do hymnu”

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości nasze przedszkole  po raz kolejny włączyło się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.  W ramach tej akcji 10 listopada 2023 punktualnie o godzinie 11:11 dzieci ze wszystkich grup uroczyście zaśpiewały hymn Polski.    

[foto]

 

6. 11. 2023 r.

Bajkowy dzień w przedszkolu

W poniedziałek od rana w przedszkolu zrobiło się bajkowo. W każdej grupie można spotkać Królewny, Wróżki, Czarownice oraz wiele innych bajkowych postaci, które wyruszyły w świat pełen zabaw i niespodzianek po bajkowej krainie. Dzieci bawiły się wspaniale, układały puzzle, rozwiązywały zagadki, nazywały bajkowe postacie i kolorowały swoich ulubionych bohaterów. Doskonała atmosfera  oraz piękne stroje przygotowane przez rodziców naszych przedszkolaków spowodowały niezapomniane chwile w świecie postaci z bajek.   

[foto]

 

3. 11. 2023 r.

Jesienne warsztaty Tygrysków

3 listopada 5-latki wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli razem w Jesiennych warsztatach, w ramach których wspólnie tworzyły „ Jesienne cudaki” z materiału przyrodniczego. Wszyscy wykazali się pomysłowością i fantazją, wykorzystując kolorowe liście, warzywa, owoce, szyszki. W miłej atmosferze powstały piękne prace. Wszystkim Rodzicom bardzo  dziękujemy za wspólnie spędzony czas.  

[foto]

 

31. 10. 2023 r.

Święto dyni, czyli pomarańczowy dzień w przedszkolu

W naszym przedszkolu święto dyni  obchodziliśmy we wtorek 31 października, wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: zupę, dżem, ciasto i inne przetwory. Dzieci  miały okazję przekonać się jak smakuje dyniowe ciasto, które same przygotowały. Z zapałem zabrały się również do prac plastycznych. Dyniowym zabawom nie było końca. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.   

[foto]

 

27. 10. 2023 r.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Żubr podlaskiej Policji czeka na imię”

W dniu 27.10.2023r  kl. II b brała udział w uroczystej gali podsumowującej wyniki  wojewódzkiego konkursu plastycznego „ Żubr podlaskiej Policji czeka na imię”, która miała miejsce w  Sali Konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. 
Serdecznie gratulujemy Gabrysi Klim, której praca znalazła się wśród trzynastu wyróżnionych. Gabrysia  w towarzystwie maskotek z innych garnizonów policji,  odebrała dyplom i ciekawe nagrody.  Pokaz chemiczny, eksperyment odblaskowy, występ chóru to atrakcje przygotowane dla najmłodszych. Po zakończeniu uroczystości były wspólne zdjęcia i upominki.
Komisarz Żubrewicz został nową maskotką podlaskiej Policji. To wyjątkowy funkcjonariusz do zadań specjalnych.
Anna Omelańczuk, Małgorzata Magnuszewska  

[foto]

 

27. 10. 2023 r.

„Mamo, Tato zróbmy to razem”- warsztaty plastyczno-techniczne

W piątkowy poranek przedszkolaki   zaprosiły Rodziców  na pierwsze w tym roku wspólne „Jesienne warsztaty plastyczne”. Dzięki jesiennym darom takim jak: kasztany, szyszki i żołędzie powstały przepiękne jesienne ludziki  oraz inne cudaki. Za pomocą kleju  i kolorowych liści dzieci zamieniły białe kartki w małe dzieła sztuki. Pomysłowość rodziców i dzieci podczas wykonywania jesiennych cudaków  nie miała granic. Wszystkim Rodzicom bardzo  dziękujemy za wspólnie spędzony czas. 

[foto]

 

22. 10. 2023 r.

Koncert z okazji I rocznicy nadania imienia Jana Pawła II  Szkole Podstawowej w GoniądzuW dniu 22 października 2023 r. odbył się koncert z okazji I  rocznicy nadania imienia Jana Pawła II  Szkole  Podstawowej w Goniądzu. Na początku koncertu wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Goniądzu oraz schola parafialna.
W dalszej części koncertu mogliśmy usłyszeć utwory w wykonaniu Pani Izabeli Szafrańskiej.
Izabela Szafrańska jest absolwentką kulturoznawstwa. Zainteresowania muzyczne wokalistki są wielostylowe, a repertuar  bardzo obszerny. Doskonale czuje się zarówno w muzyce żydowskiej, literackiej, poetyckiej jak i komercyjnej. Śpiewa w kilku językach. Jest zdobywczynią wielu nagród muzycznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.  Jesienią 2018 roku została półfinalistką 9. edycji programu "The Voice of Poland".  Rok później miała miejsce premiera jej debiutanckiej płyty „Z Bursztynu”. 2022 roku odbyła się premiera drugiej  płyty „Żydowska ulica”.  
Aktualnie wokalistka koncertuje w kraju i za granicą oraz współpracuje przy różnych muzycznych projektach. W Goniądzu  wystąpiła  z towarzyszeniem  zespołu w składzie: Przemysław Zalewski – fortepian, Przemysław Skałuba – saksofon.

[foto]

 

19. 10. 2023 r.

Święto Szkoły

Jedną z najpiękniejszych tradycji naszej szkoły jest ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Od roku szkolnego 2023/2024 wydarzenie to połączono z obchodami rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej 19 października 2023 r.  zabrzmiały doniosłe słowa ślubowania pierwszoklasistów:
        - Jestem małym Polakiem, kocham moją ojczyznę
        - Pragnę dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
        - Przyrzekam być dobrym kolegą.
        - Przyrzekam być przyjacielem zwierząt i roślin.
        - Będę starać się swą nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali program artystyczny – recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a wyjątkowym punktem programu był zatańczony przez nich polonez. Doniosłym momentem był akt pasowania na ucznia. Kolorowym ołówkiem pasowania dokonał Pan Dyrektor, Mirosław Sobczyk. Tym samym pierwszoklasiści zostali symbolicznie włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Goniądzu.
wychowawczynie: B. Dzierżanowska i E. Szymczyk

Po ślubowaniu wysłuchaliśmy koncertu ulubionych pieśni naszego Patrona w wykonaniu uczniów naszej Szkoły.
Uczniowie klasy VII b w uroczysty sposób przybliżyli wszystkim sylwetkę Jana Pawła II, przypominając nam jego drogę do świętości.
Kolejnym punktem programu było ogłoszenie wyników w konkursie plastycznym Papież – nasz Patron. Zwycięzcom nagrody wręczyli: Burmistrz Goniądza, Pan Grzegorz Andrzej Dudkiewicz, Dyrektor Szkoły, Pan Mirosław Sobczyk oraz ks. Damian Silwonik.
Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w konkursie wiedzy o Janie Pawle II, przygotowanym przez ks. Damiana.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

[foto]

 

13. 10. 2023 r.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrali i wszystkim pracownikom szkoły złożyli życzenia: Dyrektor ZS-P - Mirosław Sobczyk, Burmistrz Goniądza - Grzegorz Dudkiewicz. W czasie uroczystości, za sumienne wykonywanie obowiązków, wręczono Nagrody Burmistrza, Dyrektora. Podziękowano również pracownikom, którzy przeszli na zasłużoną emeryturę.
Ten dzień uświetniła również część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy VIIa,
Na zakończenie uczniowie złożyli serdeczne życzenia i wręczyli piękne czerwone róże wszystkim pracownikom szkoły.
Miłym akcentem był prezent dla pracowników szkoły - wielki, słodki tort.

[foto]

 

5. 10. 2023 r.

Projekt „Pamięć Ożywiona”

W dniu 5 października 2023 r. odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu „Pamięć Ożywiona”. Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z jego założeniami  oraz  harmonogramem prac, które przedstawił dr Tomasz Wiśniewski.  
Młodzież będzie uczestniczyła w redagowaniu strony internetowej, na której będą umieszczone zdjęcia, dokumenty oraz filmy dotyczące okresu okupacji niemieckiej. Dzięki współpracy uczniów oraz  najstarszych mieszkańców naszej gminy powstanie projekt wielopokoleniowy, a zgromadzone materiały będą dostępne dla wszystkich w archiwum online, które będzie można rozwijać przez następne lata. Dzięki zebranym materiałom będzie możliwe także stworzenie mobilnej wystawy zdjęć archiwalnych oraz dokumentów. Wydane zostaną również pamiątkowe pocztówki.
Projekt jest otwarty dla wszystkich mieszkańców, których serdecznie zachęcamy do współpracy.  
Koordynator projektu - Katarzyna Sobczyk

[foto]

 

5. 10. 2023 r.

Szkolna weekendowa metamorfoza

W ubiegły weekend, rodzice uczniów klasy 2a, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Goniądzu, przeprowadzili weekendową metamorfozę jednej z klas szkolnych znajdujących się w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnym w Goniądzu. Prace polegały m.in. na uzupełnieniu ubytków w ścianach, gruntowaniu ścian i sufitów, malowaniu ścian i sufitów oraz odnowieniu parapetów drewnianych. W prace, włączyło się czynnie sześcioro rodziców, za co w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy, bo to one będą się uczyły, już od października w odświeżonej klasie, przyjaznej uczniom. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za ogromne zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły.  

[foto]

 

5. 10. 2023 r.

ZAPROSZENIE

5 października 2023 roku (czwartek) o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu odbędzie się spotkanie inauguracyjne dotyczące projektu   

PAMIĘĆ OŻYWIONA

„Projekt "Ożywiona pamięć" jest przedsięwzięciem edukacyjnym adresowanym do młodzieży szkolnej i społeczności lokalnej. Jego celami jest upowszechnienie wiedzy o historii lokalnej, szczególnie o okresie okupacji niemieckiej, zdefiniowane niebezpieczeństw ideologii nazistowskiej (zrozumienie mechanizmów działania państwa totalitarnego) oraz uświadomienie zagrożeń wynikających z nietolerancji, refleksja nad przyczynami wojny.”
Projekt oparty jest na zasobach archiwalnych: relacjach filmowych świadków dotyczących okresu okupacji hitlerowskiej z miejscowości, w których realizowany będzie projekt oraz oryginalnych fotografiach z okresu II wojny z tych miejscowości. Świadkowie opowiadają o wielu aspektach życia codziennego w okresie wojennym: pracy, tajnej edukacji, strachu, głodzie, konspiracji, terrorze, przymusowych deportacjach, egzekucjach Polaków i zagładzie Żydów.  Zasoby te umieszczone na stronie internetowej będą inspiracja dla uczniów oraz pasjonatów lokalnej historii do ich poszerzenie i uzupełnienia.   
Wszystkich, którzy chcieliby poznać nasz projekt oraz udzielić nam wsparcia zapraszamy na spotkanie.   

 

29. 09. 2023 r.

Pasowanie na czytelnika

W „Dniu Głośnego Czytania”- 29 września br. uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną. Obejrzeli teatrzyk pt. „Brzydkie Kaczątko”, odgadywali zagadki o różnych baśniach oraz zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej. Potem złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą dbać o książki i zostali pasowani na czytelników i przyjaciół książek. Na koniec spotkania wypożyczyli pierwsze książki wybrane przez siebie. 

[foto]

 

17. 09. 2023 r.

Ogłoszenie

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o niewjeżdżanie samochodami na teren szkoły. Naszym celem jest zapewnienie bezpiecznego i przyjaznego środowiska dla naszych uczniów. Prosimy o zrozumienie, że ruch samochodowy na terenie szkoły stwarza potencjalne zagrożenie dla dzieci. Razem możemy stworzyć przyjazne i bezpieczne miejsce, aby wszyscy uczniowie mogli swobodnie i bezpiecznie poruszać się po placu szkolnym.
Dziękujemy za Państwa zrozumienie i współpracę w dbaniu o bezpieczeństwo uczniów.  

 

26 września 2023 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów szkoły podstawowej na wywiadówkę
w dniu 26. 09. 2023 r. (wtorek)

Program spotkania:

  • 18.00 - spotkanie z wychowawcami w klasach (klasy 0 - III)

  • 18.30 - spotkanie z dyrektorem w sali gimnastycznej

  • 19.00 -  spotkanie z wychowawcami w klasach (klasy IV - VIII)

Nauczyciele nie będący wychowawcami obecni są w pokoju nauczycielskim.

 

4. 09. 2023 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024Dnia 4 września 2023 roku o godz. 9.00 w ZS-P w Goniądzu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Po mszy świętej, która odbyła się w kościele parafialnym pw. Św. Agnieszki w Goniądzu, uczniowie, ich rodzice i nauczyciele zgromadzili się w sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Pan dyrektor Mirosław Sobczyk ciepło i serdecznie powitał uczniów, nauczycieli i rodziców życząc wszystkim powodzenia i wytrwałości. Kolejnym punktem było wystąpienie Burmistrza Grzegorza Dudkiewicza, który również życzył sukcesów w nauce, a najlepszym uczniom wręczył stypendia.
Po uroczystości wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.
Wrzesień to nie tylko miesiąc w którym rozpoczyna się nowy rok szkolny, w świadomości wszystkich Polaków jest również datą wybuchu II wojny światowej.  Uczniowie naszej Szkoły wraz z Dyrekcją, nauczycielami oraz Burmistrzem Goniądza Panem Grzegorzem Andrzejem Dudkiewicz upamiętnili ją poprzez złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod obeliskiem upamiętniającym ofiary czerwca 1941 r.

 

[foto]

 

2022 - 2023

Sportowe sukcesy roku szkolnego 2022/2023

Biegi przełajowe
W zawodach Szkolnego Związku Sportowego w powiatowych biegach przełajowych zawodnicy drużyn naszej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców wywalczyli  awans do półfinału województwa podlaskiego, a następnie do finału.
     Udział w Finale Wojewódzkim zaliczył Szymon Rosiński.
Gratulacje.    [foto]

Piłka nożna                 
W rozgrywkach LZS w piłce nożnej drużyna chłopców ZS-P w Goniądzu w drodze do zwycięstwa wywalczyła  awans do Finału Województwa Podlaskiego.
         W Finale Wojewódzkim nasza drużyna w składzie Jakub Kulima,
     Dawid Hryniewicki,
     Dawid Rafałko,
     Mateusz Sobczyk,
     Wiktor Mogielnicki,
     Wojciech Potocki,
     Krzysztof Wysocki,
     Szymon Rosiński,
     Antoni Kulikowski,
     Sebastian Fiedziukiewicz

wywalczyła srebrny medal i tytuł Wicemistrza Województwa Podlaskiego w piłce nożnej w kategorii chłopców.    [foto]

Unihokej                 
W rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego w unihokeju w ramach Igrzysk Dzieci drużyna chłopców ZS-P w Goniądzu zajęła pierwsze miejsce awansując do ćwierćfinału, następnie z pierwszego miejsca do półfinału i wreszcie do Finału Województwa Podlaskiego.
                    W Finale Wojewódzkim nasza drużyna w składzie
     Jakub Kulima – bramkarz,
     Dawid Hryniewicki,
     Dawid Rafałko,
     Wojciech Potocki,
     Krzysztof Wysocki,
     Szymon Rosiński,
     Kacper Pruszyński

wywalczyła srebrny medal i tytuł Wicemistrza Województwa Podlaskiego w unihokeju w kategorii chłopców.    [foto]