AKTUALNOŚCI  2021/2022

Data ostatniej aktualizacji: 25 czerwca 2022     Organizacja roku szkolnegoHarmonogram imprez w szkole  

 


 

24. 06. 2022 r.

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 

Dnia 24 czerwca 2022 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Szkole Podstawowej w Goniądzu rok szkolny zakończyło ponad 300 uczniów. Na uroczystości obecni byli:
     - Wiceminister Edukacji i Nauki - Pan Dariusz Piontkowski,
     - Podlaska Kurator Oświaty - Pani Beata Pietruszka,
     - Wicewojewodowie Podlascy - Pani Bogusława Szczerbińska i Pan Tomasz Madras,
     - członek Zarządu Województwa Podlaskiego - Pani Wiesława Burnos,
     - Wicestarosta Moniecki - Pani Joanna Kitlas,
     - Burmistrz Goniądza - Pan Grzegorz Dudkiewicz,
     - Przewodniczący Rady Miejskiej - Pan Tomasz Jędrzejczak,
     - Ksiądz Proboszcz - Robert Jacek Koller,
     - Przewodniczący Rady Rodziców - Pan Rafał Maciuch i Pani Sylwia Butwiłowska.
Podczas uroczystości z rąk Pana Ministra, Pani Kurator, Pani Wojewody i Pana Burmistrza  wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody za osiągnięcia w nauce, w sporcie oraz w pracy w Samorządzie Uczniowskim. W tym dniu mury naszej szkoły opuściło 50 absolwentów, którzy podziękowali za lata nauki szkolnej przygotowaną przez siebie częścią artystyczną pod kierunkiem Pani Katarzyny Bielawskiej i Pani Renaty Jasińskiej.
Podczas uroczystości  słowa podziękowania skierowane zostały także do katechetów - siostry Beaty Hiszpańskiej i księdza Dominika Budzickiego, którzy zakończyli pracę w naszej szkole.
Wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej w Goniądzu, kadrze pedagogicznej, obsłudze oraz rodzicom życzymy udanych wakacji. Do zobaczenia 1 września 2022 roku.

Przypominamy również zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas zabaw na świeżym powietrzu, a w szczególności nad wodą i w pobliżu dróg. Prosimy o bezpieczny pobyt w domu, o rozwagę i ostrożność. 

[foto]

 

22. 06. 2022 r.

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

 

Od kilku dni w naszej szkole słychać 🎶🎧 było donośne nawoływanie 🎤do tańca 💃 i wysyłania buziaków 💋 . Wszystko to za sprawą Natalki Bykowskiej, Weroniki Kulesza i Aleksandry Wiatr z klasy VIIA oraz Julii Drozdowskiej z klasy VIIB, które przygotowywały się do corocznego Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej 🎶 odbywającego się w SP2 im. Jana Kochanowskiego w Mońkach. Dziewczęta zajęły III miejsce w kategoriach Zespół oraz Solista, dając fantastyczne show taneczne i wokalne w piosenkach SHUT UP AND DANCE‐Walk the Moon oraz THE SHOOP SONG‐Cher.
Gratulujemy 👏😘🤗

 

[foto]

 

21. 06. 2022 r.

Zajęcia świetlicowe w roku szkolnym 2021/2022

 W ciągu całego roku szkolnego w naszej świetlicy organizowane były zajęcia z okazji różnych świąt oraz nietypowych dni. Realizowaliśmy też projekt „Międzyświetlicowe podróże”, celem którego było promowanie własnego regionu oraz szkoły, poznawanie innych miejscowości, kultur i tradycji ich mieszkańców. Nawiązaliśmy kontakt z kilkunastoma świetlicami w Polsce. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach, podczas których panowała miła atmosfera.
Wychowawcy świetlicy        

[foto]

 

14. 06. 2022 r.

Ognisko na plaży miejskiej w Goniądzu

 14 czerwca 2022 r. uczniowie kl. II a i II b  spędzali czas na plaży w Goniądzu. Dzięki pomocy MAM impreza miała szczególny klimat: gry i zabawy sportowe, przejażdżka motocyklem, pieczenie kiełbasek, słodki poczęstunek, a na zakończenie… lody.
Dziękujemy!!!        

[foto]

 

13. 06. 2022 r.

Wycieczka do Warszawy

 Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Zoo w Warszawie zorganizowana uczniom z klas VI, VIIa oraz VIIb w dniu 13. 06 .2022 r.         

[foto]

 

9. 06. 2022 r.

Wycieczka klas II do Augustowa

 9 czerwca 2022 r. uczniowie kl. II a i II b  byli na wycieczce w Augustowie oraz w Wiosce Indiańskiej w Puszczykówce. Atrakcji było co niemiara: rejs statkiem Serwy, którym płynął 9 czerwca 1999 r. Papież Jan Paweł II, zwiedzanie Wioski Indiańskiej, muzeum Indian oraz mini zoo, przejażdżka konna, strzelanie z łuku, poszukiwanie złota, wyścigi w workach, indiańskie narty i ognisko.
Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Magdalena Grycio, Magdalena Ostojska i Ewa Szymczyk.         

[foto]

 

3-5. 06. 2022 r.

Wielki sukces dziewcząt z Goniądza

W dniach 3-5 czerwca w Elblągu rozegrany został Finał Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja. [więcej...]       

[foto]

 

15. 06. 2022 r.

 Wycieczka do Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku

Dnia 15 czerwca uczniowie klas VIII uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. Odbyli podróż z polskimi zesłańcami, którzy zostali zmuszeni przez Sowietów do opuszczenia swoich domów i udania się w nieznane. Niejednokrotnie już nie powrócili.       

[foto]

 

9-10. 06. 2022 r.

Dwudniowa wycieczka na Kujawach


W dniach 9-10 czerwca klasy ósme odpoczywały na dwudniowej wycieczce na Kujawach wraz z wychowawczyniami sprawującymi opiekę – p. Katarzyną Bielawską i p. Renatą Jasińską, które wspomagała p. Małgorzata Kolenda.
Główną atrakcją turystyczną był spacer po Staromiejskim Rynku w Toruniu. Można było zobaczyć jego charakterystyczne elementy: Krzywą Wieżę, Katedrę Św. Jana, Dom Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa oraz wysłuchać legend z nimi związanych. Uczniowie również brali udział w procesie powstawania pachnącego ciasta piernikowego i wypiekania pierników. Drugiego dnia zwiedzali Muzeum Archeologiczne w Biskupinie – zobaczyli słynne na całym świecie stanowiska archeologiczne zwane polskimi Pompejami. Na zakończenie odbyli spacer po Kruszwicy do Kolegiaty św. Piotra i Pawła. Odważni i nieulęknieni mogli podziwiać panoramę miasta, wchodząc na Mysią Wieżę.
Całej wyprawie towarzyszyły dobre humory i miła atmosfera. Wspólnie spędzony czas długo pozostanie w pamięci.       

[foto]

 

12. 06. 2022 r.

 Konkurs literacki „Niepełnosprawni - szczęśliwi wśród nas”

Uczennice klasy 8a: Dominika Fiedorowicz, Wiktoria Kaczyńska, Iga Supranowicz reprezentowały naszą szkołę w pozaszkolnym konkursie literackim „Niepełnosprawni - szczęśliwi wśród nas” organizowanym przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Mońkach. Dn. 12 maja 2022 r. podczas uroczystych obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zaprezentowały swoje wiersze przed liczną publicznością i odebrały nagrody w postaci KART PODARUNKOWYCH – ROSSMANN. Drogie Uczennice, życzę Wam dalszych sukcesów, odwagi w pokonywaniu trudności. Dziękuję za godne reprezentowanie naszej szkoły w środowisku lokalnym.
Krystyna Pawełkowska     

[foto]

 

8. 06. 2022 r.

Podsumowanie akcji "Chrońmy biebrzańskie płazy"

 8 czerwca podsumowano akcję "Chrońmy biebrzańskie płazy". Wolontariusze, którzy brali udział w akcji otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od Pana Krzysztofa Bacha, koordynatora akcji, pracownika Biebrzańskiego Parku Narodowego. Ja również dziękuję za wspólną pracę i zapraszam do udziału akcji w następnym roku.
Irmina Sosnowska      

[foto]

 

7. 06. 2022 r.

Wystawa kryształów

 7 czerwca została zorganizowana wystawa kryształów soli, które zostały wytworzone w ramach projektu z chemii przez uczniów klas 7. 
Irmina Sosnowska      

[foto]

 

2. 06. 2022 r.

Wręczenie nagród uczniom biorącym udział w szkolnych konkursach polonistycznych: literackim i ortograficznym

Dnia 02.06.2022 r. zostały wręczone nagrody uczniom biorącym udział w szkolnych konkursach polonistycznych: literackim i ortograficznym.
Wręczyła je sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Goniądz Pani Marta Hryniewicka.   
Osoby nagrodzone w zmaganiach:
1. Literackich:
I miejsce -WOJCIECH POTOCKI kl. V a
II miejsce -NATALIA PIKULSKA kl. VIII a
III miejsce -ZUZANNA SZCZĘSNA  kl. Va
Wyróżnienia: DOMINIKA FIEDOROWICZ kl. VIII a, JAKUB BŁASZCZYK, kl VIII a, LAURA CHOJNOWSKA kl. V a
2. Ortograficznych:
I miejsce – IGA MUCHA kl. V III a
II miejsce- WIKTORIA OLSZYŃSKA kl. VIII b
III miejsce -KAROLINA RZECZKO kl. VIII a
Wyróżnienia : WIKTORIA KACZYŃSKA kl. VIII a, ANNA WYSOCKA kl.VIII b.     
Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi  za ufundowanie nagród rzeczowych.   Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  
Organizatorzy: B. Kuczyńska, K. Pawełkowska.      

[foto]

 

2. 06. 2022 r.

Wręczenie nagród uczniom biorącym udział konkursie plastycznym ”Moja rodzina i ja”

W ramach programu edukacyjnego dla klas IV pt. ”Bieg po zdrowie”  został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem ”Moja rodzina i ja”.
W dniu 02.06.2022r. zostały wręczone równorzędne nagrody książkowe, które  otrzymali następujący uczniowie: Oliwia Bykowska, Adam Bernatowicz, Maja Gieńko, Karina Kuczyńska, Elwira Greloch, Zuzanna Pełszyńska, Antonina Koczta, Aleksandra Lewandowska, Milena Klim. Ponadto uczniowie obu klas  rywalizowali w konkursie sprawnościowym. Zwycięską drużyną okazała się IV b. 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy: C. Zyskowski, S. Gorzoch.      

[foto]

 

2. 06. 2022 r.

Dzień Dziecka w ZS-P w Goniądzu

Dnia 2 czerwca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Goniądzu zorganizowany został Dzień Dziecka. Uczniowie naszej szkoły miło spędzili czas korzystając z przygotowanych atrakcji. Od kilku już lat, przy dużym zaangażowaniu Rady Rodziców Zespołu, wsparciu Samorządu Gminy Goniądz, na boisku szkolnym oraz wyjątkowo w sali gimnastycznej (pogoda nie była zbyt sprzyjajaca) rozstawiono tzw. „dmuchane atrakcje”.
Wszyscy świetnie się bawili.   DZIĘKUJEMY       

[foto]

 

1. 06. 2022 r.

Wybory Patrona Szkoły Podstawowej w Goniądzu

W dniach 30-31.05.2022r. odbyły się wybory Patrona Szkoły Podstawowej w Goniądzu.  
W wyborach wzięli udział:   uczniowie - 252   pracownicy szkoły - 44,   rodzice - 19,   przedstawiciele społeczności lokalnej - 22  
Ilość kart wyjętych z urny:   kart ważnych - 335   kart nieważnych - 2  
Głosy oddano na następujących kandydatów:  
     1. Jan Kochanowski: 67 głosów  
     2. Jan Paweł II: 194 głosów  
     3. Józef Piłsudski: 74 głosów      
Spośród kandydatów na Patrona Szkoły Podstawowej w Goniądzu większością głosów wybrano Jana Pawła II.         

[foto]

 

1. 06. 2022 r.

Wolontariusze ponownie w akcji

1 czerwca wolontariusze z klasy 8a i 8b (łącznie 8 uczniów) sprzątali kaplicę na cmentarzu w Goniądzu oraz groby żołnierzy. Serdecznie dziękuję za owocną pracę.
Irmina Sosnowska      

[foto]

 

27. 05. 2022 r.

Kocham Cię Mamo! 

W piątek 27 maja przedszkolaki zaprosiły kochane Mamy  do przedszkola. To dla  Mam dzieci recytowały wiersze, śpiewały  piosenki, tańczyły. Swoimi występami  wyraziły wielką miłość i szacunek oraz podziękowały za ich trud i poświecenie. W nie jednym oku zakręciła się łezka ze wzruszenia. Szczęśliwe i rozpromienione twarze mam po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły mamom   własnoręcznie wykonane upominki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.     

[foto]

 

26. 05. 2022 r.

WYBIERAMY PATRONA NASZEJ SZKOŁY

W wyniku zgłoszeń kandydatur na patrona Naszej szkoły największą liczbę głosów uzyskali:
     Jan Kochanowski
     Jan Paweł II
     Józef Piłsudski

Prosimy Uczniów, Rodziców, Pracowników szkoły i całą Społeczność lokalną o zapoznanie się z sylwetkami wybitnych Polaków i oddanie głosu w wyborach, które odbędą się w dniach
30-31.05 w godzinach pracy szkoły.    

[foto]

 

17. 05. 2022 r.

Spotkanie z delegacją Regionalnej Dyrekcji ds. Szkolnictwa Podstawowego i Średniego w Macedonii Zachodniej w Grecji

Dnia 17 maja 2022 roku gościliśmy w naszej szkole delegację Regionalnej Dyrekcji ds. Szkolnictwa Podstawowego i Średniego w Macedonii Zachodniej w Grecji - Pana Theodorasa Mardirisa (Regional Director of Education of Western Macedonia) oraz Panią Evangelię Triantafyllou (Promoter of European Programs in the Regional Directorate of Education of Western Macedonia). Spotkanie zostało zrealizowane w ramach programu Erasmus+ KA1 job shadowing  "Nauczyciele na strat". Goście spotkali się z nauczycielami Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Goniądzu, w trakcie rozmowy porównano polski i grecki system oświaty, a także poruszono sprawy dotyczące wizyty dwóch grup nauczycieli Zespołu w Grecji w przyszłym roku szkolnym.   

[foto]

 

24 - 26. 05. 2022 r.

Egzamin ósmoklasisty w ZS-P w Goniądzu

Egzamin ósmoklasisty 2022 rozpoczął się w ZS-P w Goniądzu, tak jak w całej Polsce - we wtorek. Do sprawdzianu przystąpiło 50 uczniów klas ósmych. Egzamin uczniowie pisali pod nadzorem nauczycieli naszej szkoły oraz MCEiRS w Goniądzu
Harmonogram egzaminu:
     24. 05. - język polski,
     25. 05. - matematyka,
     26. 05. - język obcy nowożytny.
Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty to konieczny warunek ukończenia szkoły podstawowej. Życzymy naszym uczniom jak najłatwiejszych zadań i największej liczby punktów.
Wyniki egzaminu uczniowie poznają do 1 lipca 2022 r.

[foto]

 

23 maja 2022 r.

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Goniądzu na wywiadówkę
w dniu 23. 05. 2022 r. (poniedziałek)

Program spotkania:

  • 19.00 - spotkanie z dyrektorem w sali gimnastycznej

  • 19.30 - spotkanie w salach z wychowawcami

Nauczyciele nie będący wychowawcami obecni będą w pokoju nauczycielskim

 

9. 05. 2022 r.

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI WKU I LO SZKÓŁ MUNDUROWYCH W BIAŁYMSTOKU

Dnia 9. 05. 2022 r. uczniowie klas VIII wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Wojewódzkiego Centrum Rekrutacji p. major oraz wicedyrektorem i uczniami Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku. Zorganizowano je w ramach zajęć z doradztwa zawodowego i edukacji dla bezpieczeństwa. Podzielone ono było  na 2 części. Rozpoczęła je prelekcja, wzbogacona o prezentację multimedialną promującą liceum oraz przedstawiającą  możliwości, jakie stwarzają służby mundurowe. Następnie miały miejsce zajęcia warsztatowe, prowadzone przez  młodzież licealną, zapoznające ze środkami stosowanymi podczas pierwszej pomocy przedmedycznej oraz podręcznym sprzętem wojskowym.   
Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie, chętnie angażowali się podczas zajęć, które były niezwykle ciekawe i owocne.
B. Kuczyńska

[foto]

 

 

PLEBISCYT EDUKACYJNY 2021

 

                                           

 

29. 04. 2022 r.

Akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 29 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów klas IV a oraz IV b był przypomnieniem faktów historycznych związanych z uchwaleniem pierwszej w Europie demokratycznej ustawy zasadniczej XVIII wieku. Odczytano również główne postanowienia ówczesnej konstytucji.
Szczególne podziękowania kierujemy do Pani K. Bielawskiej oraz Pana J. Kłubowicza za pomoc w przygotowaniu akademii.

[foto]

 

27-28. 04. 2022 r.

Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski - w pierwszych trzech dniach obchodzone są trzy ważne święta: Państwowe Święto Pracy, Państwowe Święto Flagi i Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Są to dni wolne od pracy i nauki. W dniach 27.04. – 28.04.2022 r. obchodziliśmy te święta w świetlicy szkolnej. Celem  zajęć  było kształtowanie postaw patriotycznych i świadomości narodowej u naszych dzieci oraz utrwalenia znajomości symboli narodowych (godło, barwy narodowe, hymn państwowy).  

[foto]

 

231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

28. 04. 2022 r.

Wolontariusze sprzątają kaplicę Św. Floriana

28 kwietnia, w związku ze zbliżającym się Dniem Strażaka, grupa 5 wolontariuszy z klasy 7a wzięła udział w akcji sprzątania kaplicy Św. Floriana. 
Życzymy naszym Strażakom wytrwałości w ich służbie.
Irmina Sosnowska 

[foto]

 

13. 04. 2022 r.

Wolontariusze sprzątają kaplicę na cmentarzu w Goniądzu

13 kwietnia 7 wolontariuszy, 2 uczennice z klasy 8a i 5 uczniów z klasy 8b, wzięło udział w wiosennym sprzątaniu kaplicy na cmentarzu w Goniądzu.
Dziękuję za wspólną pracę.
Irmina Sosnowska 

[foto]

 

12 kwietnia 2022 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów szkoły podstawowej na wywiadówkę
w dniu 12. 04. 2022 r. (wtorek)

Program spotkania:

  • 19.00 -  spotkanie z wychowawcami w klasach

Nauczyciele nie będący wychowawcami obecni są w pokoju nauczycielskim do godz. 20.00.

 

8. 04. 2022 r.

Wiosenne porządki na cmentarzu w Goniądzu

8 kwietnia pięć uczennic z klasy 8a, w ramach szkolnego wolontariatu, posprzątało grób Pana Szakalickiego oraz groby żołnierzy znajdujące się na cmentarzu w Goniądzu. 

[foto]

 

6. 04. 2022 r.

Akcja pomocy dzieciom z Ukrainy

6 kwietnia odbyła się w naszej szkole akcja, której celem była zbiórka środków finansowych przeznaczonych na pomoc dzieciom pochodzącym z Ukrainy, a uczącym się w szkole w Goniądzu. W ramach akcji zebraliśmy 807,53 zł., za które Rada Rodziców zakupiła produkty spożywcze i chemię gospodarczą dla trzech rodzin. Dziękuję osobom, które podarowały rzeczy na akcję oraz wzięły w niej czynny, wpłacając pieniądze.
Irmina Sosnowska    

[foto]

 

2. 04. 2022 r.

Wizyta przedszkolaków w Epi -Centrum Nauki w Białymstoku

W sobotę 2 kwietnia dzieci 4 i 5 letnie z naszego przedszkola w ramach realizowanego projektu „TIK- Talent –Innowacja- Kreatywność - TAK” brały udział w wycieczce do Epi -Centrum Nauki w Białymstoku. W zaczarowanej  Strefie Małego Odkrywcy dzieci poprzez zabawę  mogły odkrywać wspaniały, fascynujący świat nauki.     

[foto]

 

1. 04. 2022 r.

Międzynarodowy Dzień Ptaków

1 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ptaków, dlatego wolontariusze uczestniczący w akcji przenoszenia płazów zostali zaproszeni na dodatkową wycieczkę, aby podziwiać ptaki przebywające nad Biebrzą.
Irmina Sosnowska

[foto]

 

29. 03. 2022 r.

Akcja "Chrońmy biebrzańskie płazy"

Wolontariusze naszej szkoły biorą udział w akcji "Chrońmy biebrzańskie płazy" organizowanej przez Biebrzański Park Narodowy. Celem akcji jest ochrona płazów migrujących w okresie godów przez drogę Goniądz - Wólka Piaseczna. Jednocześnie prowadzą ich inwentaryzację, czyli określają ile osobników wędruje i jakiego gatunku oraz w którym kierunku podążają płazy.
Opiekunem szkolnym akcji jest Irmina Sosnowska 

[foto]

 

25. 03. 2022 r.

„DZIECI W WIRTUALNEJ SIECI” „NASTOLATKI W WIRTUALNYM TUNELU”

Na prośbę Departamentu Kształcenia Ogólnego Ministerstwa Edukacji i Nauki przekazujemy Państwu, opracowane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu broszury pt.: „Dzieci w wirtualnej sieci” oraz „Nastolatki w wirtualnym tunelu”. Zachęcam wszystkich rodziców do zapoznania się z ww. broszurami.
DZIECI W WIRTUALNEJ SIECI
NASTOLATKI W WIRTUALNYM TUNELU
A. Świderek, pedagog     

 

21. 03. 2022 r.

Przedszkolaki witają Wiosnę!

Jak co roku 21 marca przedszkolaki przeszły ulicami miasta w barwnym korowodzie z symboliczną Marzanną. Grając na instrumentach i śpiewając piosenki dzieci żegnały zimę. Kolorowy pochód zakończył się nad rzeką. Kukła Marzanny została utopiona w Biebrzy. Uśmiechnięte  i radosne przedszkolaki wróciły do przedszkola z nadzieją, że wiosna już przyjdzie.  

[foto]

 

21. 03. 2022 r.

Akcja pomocy dzieciom z Ukrainy

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie W naszej szkole organizujemy akcję mającą na celu pomoc dzieciom i rodzinom z Ukrainy, które przebywają na terenie naszej gminy. W związku z tym prosimy o składanie różnych przedmiotów, które będą nagrodami w akcji, np. książek, zabawek, pluszaków, klocków, gier planszowych, itp. Oczywiście mogą to być rzeczy używane będące w dobrym stanie. Dajmy "drugie życie" przedmiotom. Zróbmy wiosenne porządki i pomóżmy innym. Przedmioty zbieramy do 31 marca 2022 r. Należy je składać w sali 60, w bibliotece szkolnej i radiowęźle.
Akcja odbędzie się 6 kwietnia 2022 r. Cena losu - dobrowolna wpłata.
                                                                                                                                                   Wolontariusze ZSP w Goniądzu

 

18. 03. 2022 r.

EDUKACJA  DLA  BEZPIECZEŃSTWA Z  RATOWNIKIEM  MEDYCZNYM

Dnia 18.03.2022 r  uczniowie klas VIII uczestniczyli w zajęciach z edukacji dla bezpieczeństwa, które poprowadził ratownik medyczny. Dotyczyły one ćwiczeń praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.     W formie symulacji niebezpiecznego wypadku, zostały omówione  i pokazane etapy postępowania z poszkodowanym w miejscu zdarzenia.   Uczniowie mieli możliwość czynnego udziału w ćwiczeniach, demonstrowali na fantomie resuscytację krążeniowo-oddechową.  Taka forma zajęć wzbogaciła wiedzę i umiejętności praktyczne uczniów, w udzielaniu pierwszej pomocy.
B. Kuczyńska

[foto]

 

17. 03. 2022 r.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU: „NIE HEJTUJĘ-REAGUJĘ”

 

W dniu 17.03.2022 r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez psychologa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mońkach, p. Anetę Czuł. Zajęcia miały na celu uwrażliwienie dzieci na problem obrażania w internecie, zapoznanie z pojęciami „hejt” i „mowa nienawiści” oraz kształtowanie i promowanie postaw empatycznych. Uczniowie poznali też metody radzenia sobie z internetowym hejtem, uczyli się reagować na cyberprzemoc.
A. Świderek, pedagog     

 

15. 03. 2022 r.

                                     
ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PROJEKTU
„InnoExperiment”

 
Prezentacja podsumowująca projekt

 

Raport ewaluacyjny  

Miło nam poinformować iż Zespół Szkolno – Przedszkolny w Goniądzu zakończył i rozliczył realizację trzy letniego projektu pn.: „InnoExperiment – Innovative Approach to Teaching throught Experiment” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus + realizowanego przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Goniądzu w partnerstwie z:
     - Vilniaus Simono Konarskio Gimanzija z Litwy
     - Fundacją Regionalne Centrum Kompetencji z Białymstoku
     - Centrum Badawczym AIJU z Hiszpanii.  
W projekcie zrealizowaliśmy mimo ogromnych trudności związanych z pandemią:
     - krótkoterminowe szkolenie pracowników w Hiszpanii
     - krótkoterminową mobilność uczniów w Hiszpanii
     - spotkania międzynarodowe partnerów
     - seminarium upowszechniające rezultaty pracy intelektualnej w Hiszpanii
     - konferencję podsumowującą w Białymstoku  
Rezultatami naszego projektu są:
     - scenariusze zajęć dodatkowych z elementami programowania
     - scenariusze zajęć dodatkowych z elementami robotyki
     - modelowy zestaw nauczania skupiający się na uczniu  
Zapraszamy do zapoznania się z efektami naszej współpracy
https://zsp.goniadz.pl/projekty/mpn/mpn.htm

 

11. 03. 2022 r.

SPOSOBY NA PRZEMOC. JAK REAGOWAĆ I JAK SIĘ BRONIĆ?

 

W dniu 11.03.2022 r. w kl. Vb przeprowadzone zostały zajęcia z profilaktyki przemocy/cyberprzemocy pt. „Sposoby na przemoc. Jak pomagać i jak się bronić?. Uczniowie uświadomili sobie różnice między agresją, przemocą i znęcaniem się, dowiedzieli się, jak ważne jest wsparcie rówieśnicze okazywanego w trudnych sytuacjach.
A. Świderek, pedagog     

 

10. 03. 2022 r.

Strefia Wysokich Lotów w Białymstoku

A może by tak zrobić lekcje📕🖊🧮📐📏💡
do góry nogami??! 🙃😝

Czemu nie‼️
Mnóstwo ruchu🏃🏃🤼🤸🤸,
śmiechu😸☺😄,
no i oczywiście nauki 🎓🔬🧪🧫
uczniowie klas 6, 7a oraz 7b zdobywali w Epi Centrum Nauki oraz Strefie Wysokich Lotów w Białymstoku w dniu 10 marca 2022 r.

[foto]

 

WYBIERAMY PATRONA
NASZEJ SZKOŁY

 

8. 03. 2022 r.

Dzień Kobiet

W tym roku w naszej szkole Dzień Kobiet upłynął w atmosferze pełnej słodyczy, a to dzięki Radzie Rodziców, która ufundowała wszystkim przepyszne wafelki, które zostały rozdane przez wolontariuszy z klasy 8b.
Serdecznie dziękujemy Pan Sylwii Butwiłowskiej.  

[foto]

 

3. 03. 2022 r.

Z WIZYTĄ NA OLIMPIE - WŚRÓD BOGÓW GRECKICH

Dnia 03.03.2022 r. grupa chętnych uczniów klasy V a przygotowała uroczyste pożegnanie z mitologią. Wcieli się oni w role wybranych przez siebie niezwykłych bohaterów. Spotkaliśmy tu: Zeusa, Herę Afrodytę, Artemidę, Aresa. Hadesa i inne bóstwa czczone  przez starożytnych Greków. Oprócz ciekawych strojów i rekwizytów, dzieci przedstawiały te postacie prezentując swoje zdolności krasomówcze. Przygotowując się do prezentacji, samodzielnie zdobyły dodatkowe informacje - ciekawostki i anegdoty, dotyczące życia oraz wizerunku przedstawianych osób.   
Zajęcia te należały do jednych z najciekawszych, dzięki którym uczniowie mogli być w królestwie Zeusa i  poprzez atrakcyjny przekaz, wzbogacić swoją wiedzę.   
To owocne i urozmaicone zakończenie cyklu lekcji o mitologii greckiej, pokazujące kreatywność uczestników.         
B. Kuczyńska

[foto]

 

3. 03. 2022 r.

Dofinansowanie szkoły w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości"

Druk 3D staje się w ostatnich latach bardzo popularny, wykorzystuje się go praktycznie we wszystkich dziedzinach życia. Stosuje się go zarówno na użytek domowy jak i w technologii kosmicznej. Drukowanie 3D to proces wytwarzania trójwymiarowych obiektów na podstawie komputerowego modelu. Drukarki 3D tworzą przedmioty układając  cienkie warstwy roztopionego plastiku, odtwarzając kształt trójwymiarowego elementu.
Dzięki projektowi Laboratoria przyszłości  nasza szkoła wzbogaciła się o drukarkę 3D wraz z akcesoriami, kolorowe filamenty, lutownice- stację lutowniczą.
Sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać się w ramach zajęć edukacyjnych oraz zajęć pozalekcyjnych.     

[foto]

 

3. 03. 2022 r.

ODKRYWAMY EMOCJE

W czwartek, 3 marca uczniowie  klasy III uczestniczyli w zajęciach nt. „Odkrywamy emocje”.   
W ramach spotkania trzecioklasiści uczyli się rozpoznawania i nazywania emocji swoich oraz innych osób, rozwijali empatię oraz umiejętność radzenia sobie z emocjami.
A. Świderek, pedagog     

 

25-28. 02. 2022 r.

DZIEŃ DINOZAURA

Od 25 do 28 lutego w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Obejrzeliśmy film edukacyjny przedstawiający historię funkcjonowania dinozaurów, ich cechy i gatunki, kiedy żyły i czym się żywiły. Dzieci uczyły się klasyfikować dinozaury na większe i mniejsze oraz na roślinożerne i mięsożerne. Wiele radości wywołała wśród najmłodszych praca plastyczno – techniczna, w której to wycinały kontury wybranych dinozaurów i naklejały je na kolorową kartkę.   

[foto]

 

25. 02. 2022 r.

SPOSOBY NA PRZEMOC. JAK REAGOWAĆ I JAK SIĘ BRONIĆ?

W piątek, 25 lutego uczniowie klasy Va wraz z wychowawcą p. Jarosławem Szczęsnym uczestniczyli w zajęciach z profilaktyki przemocy/cyberprzemocy pt. „Sposoby na przemoc. Jak pomagać i jak się bronić?”. Celem zajęć było poznanie sposobów obrony przed agresją, nabycie umiejętności właściwego reagowania na przemoc oraz uświadomienie znaczenia wsparcia rówieśniczego okazywanego w trudnych sytuacjach. Przy okazji uczniowie uporządkowali swoją wiedzę na temat zjawiska agresji, przemocy/cyberprzemocy oraz nękania. Piątoklasiści aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.
A. Świderek, pedagog     

[foto]

 

22. 02. 2022 r.

WSPARCIEM STYPENDIALNYM  

za wyniki w nauce osiągnięte w roku szkolnym 2020/2021 przyznanym  w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła – przyszłością uczniów ZSP w  Goniądzu” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, otrzymało 5 uczniów naszej szkoły.
Są nimi:

  • Patrycja Hryniewicka

  • Oliwia Kulikowska

  • Aleksander Omelańczuk

  • Mateusz Ostojski

  • Marcin Jasiński

Wsparcie stypendialne dla uczniów ma stanowić motywację do osiągania dalszych sukcesów w nauce.  
Serdecznie gratulujemy!!! 

[foto]

 

22. 02. 2022 r.

Zabawa karnawałowa w oddziale przedszkolnym 0 B

22 lutego 2022 r. w oddziale przedszkolnym 0 B odbyła się zabawa karnawałowa z poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Dzieci w wyjątkowych strojach z wielką ochotą tańczyły i bawiły się przy muzyce. 

[foto]

 

21. 02. 2022 r.

MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ  JĘZYKA  OJCZYSTEGO

„A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą, nie znać języka swego - hańbą oczywistą”.
                                                                                   F.K.Dmochowski.    
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest 21 lutego.Został ustanowiony przez UNESCO  17 listopada 1999r.,w celu ochrony dziedzictwa narodowego, jakim jest różnorodność językowa oraz uświadomienia społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe  posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.   
W poniedziałek 21 lutego uczniowie kl.Va, na lekcji języka polskiego włączyli się w obchody tego święta.Najpierw zostali wprowadzeni w jego historię i wzbogacili swoją wiedzę o informacje, dotyczące różnorodności i bogactwa naszego języka.Z dużym zaangażowaniem wykonywali zadania przygotowane przez nauczyciela: kody językowe-„Mówmy poprawnie”, uzupełnianka-„Jak dobrze znasz polskie przysłowia?”,”Królestwo ortografii”- rebusy, krzyżówki i ćwiczenia ortograficzne, „Łamańce językowe”- trudne zwroty i wyrażenia. Jeden z uczniów świetnie poradził sobie z odczytaniem wiersza J. Brzechwy „Leń”, w gwarze śląskiej.   
Uczestnicy zajęć w potyczkach językowych, mogli nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, ale też wiele się nauczyć.    Język polski jest naszym skarbem i symbolem narodowym. Wszyscy powinniśmy troszczyć się o piękno mowy ojczystej,o propagowanie i utwalanie poprawności językowej.     
Lekcja przebiegała w bardzo twórczej i radosnej atmosferze.
B.Kuczyńska

 

17. 02. 2022 r.

„Święto kota” w świetlicy

W dniach 16 i 17 w świetlicy szkolnej obchodziliśmy nietypowe święto – „Święto kota”. Dzieci oglądały film o tych tajemniczych zwierzętach, gdzie zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Nie zabrakło również pracy plastycznej malowanej pastelami oraz „kocich zabaw” – kotek i płotek. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi dzieci na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

[foto]

 

17. 02. 2022 r.

„SIĘGAJ PO TO, CZEGO CHCESZ, NIE RANIĄC INNYCH. UCZYMY SIĘ WZAJEMNEGO SZACUNKU”

W dniu 17.02.2022 r. uczniowie klasy IVb wraz z wychowawczynią, p. Magdaleną Grycio uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym prowadzonym przez pedagoga nt. „Sięgaj po to, czego chcesz, nie raniąc innych. Uczymy się wzajemnego szacunku”. Celem zajęć było przybliżenie uczniom problemu agresji i przemocy/cyberprzemocy, kształcenie pożądanych społecznie postaw, wypracowanie metod przeciwdziałania agresji oraz integracja zespołu klasowego.
A. Świderek, pedagog     

[foto]

 

14. 02. 2022 r.

Walentynki w świetlicy

W dniach 11 i 14 lutego 2022 r. obchodziliśmy Walentynki.  Na podstawie filmu edukacyjnego dzieci poznały historię walentynek oraz w jaki sposób można okazywać sympatię i przyjaźń innym. Uruchomiona została poczta walentynkowa, do której dzieci wrzucały serduszka dla swoich koleżanek i kolegów. Dzieci wykonały piękne kartki walentynkowe z życzeniami. Zajęciom towarzyszyła miła atmosfera i piosenki o miłości.  

[foto]

 

 
    Mikołajkowe pozdrowienia
od ZS-P w Goniądzu

 

 

Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe

 

21. 01. 2022 r.

„Uczymy się wzajemnego szacunku. Przeciwdziałanie przemocy i agresji”

W  listopadzie uczniowie kl. VIIa uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez pedagoga nt.: „Uczymy się wzajemnego szacunku. Przeciwdziałanie przemocy i agresji”. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy uczniów nt. mechanizmów agresji,  uświadomienie konsekwencji takich działań dla osób doświadczających przemocy rówieśniczej oraz wypracowanie metod przeciwdziałania agresji.
A. Świderek, pedagog

 

18. 12. 2021 r.

SP GONIĄDZ MISTRZEM WOJEWÓDZTWA W UNIHOKEJU

Dnia 18 grudnia 2021 w SP1 Wysokie Mazowieckie rozegrano finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt. Jeden z półfinałów wojewódzkich odbył się w Goniądzu 14 grudnia 2021. więcej...
Opiekunem drużyny jest: Stanisław Gorzoch

[foto]

 

17. 12. 2021 r.

Klasa 0B poznaje monitor interaktywny

17 grudnia 2021 r. uczniowie klasy 0 B mieli możliwość zabawy na monitorze interaktywnym.  Ubierali choinkę przesuwając palcem kolorowe ozdoby. Dużo radości dostarczyło też rysowanie palcem po ekranie monitora. E. Szymczyk   

[foto]

a

9. 12. 2021 r.

Tygryski pieką pierniki

W czwartkowy poranek grupa pięciolatków piekła świąteczne pierniki. Dzieci z ogromną radością ugniatały, wałkowały i wykrajały słodkie pierniki. Gotowe pierniki, ułożone na blaszkach zostały upieczone w piekarniku. Pieczenie, lukrowanie i ozdabianie pierników sprawiło naszym przedszkolakom wielką radość. Jednocześnie w miły i praktyczny sposób dzieci  utrwaliły tradycje świąt Bożego Narodzenia.   

[foto]

 

6. 12. 2021 r.

Mikołajki w przedszkolu

6 grudnia   nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj.  Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.
Za wspaniale prezenty i słodkości dziękujemy Rodzicom i Panu Burmistrzowi
   

[foto]

 

8. 12. 2021 r.

Zdalne nauczanie - informacje dla uczniów, których klasy są na kwarantannie

Zajęcia dydaktyczne odbywać się będą przy wykorzystaniu usługi internetowej Microsoft Teams, do której uczniowie w ubiegłym roku otrzymali  loginy i hasła. Uczniowie w usłudze Teams mogą się logować na komputerach, laptopach, tabletach oraz smartfonach,
Nauczyciele będą realizować podstawę programową prowadząc zajęcia dydaktyczne w sposób zdalny według dotychczasowego planu lekcji.
Loginy i hasła są takie same jak w ubiegłym roku.

Gdyby były jakieś problemy z zalogowaniem to proszę o kontakt: zspjarek@gmail.com 

W treści maila proszę podać imię, nazwisko (ucznia) oraz klasę.

PORADNIKI
Jak ZALOGOWAĆ SIĘ DO SZKOŁY przez Microsoft Teams?
Jak KORZYSTAĆ z Microsoft Teams (co i gdzie będziemy robić + ustawienia)?

 

11. 12. 2021 r.

„Nowoczesna szkoła – przyszłością uczniów ZSP w Goniądzu” – nowoczesny sprzęt


 

W ramach projektu pn. „Nowoczesna szkoła – przyszłością uczniów ZSP w Goniądzu”  realizowanego w naszej szkole od września br. został zakupiony sprzęt multimedialny oraz komputerowy – 4 monitory interaktywne, wyposażenie pracowni komputerowej – 20 zestawów komputerowych oraz tablety i zestawy robotów. Łączna wartość wyposażenia dydaktycznego to blisko 100 tysięcy złotych. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi zajęcia lekcyjne staną się ciekawsze, a uczniowie będą rozwijali swoje zainteresowania.   

[foto]

 

6. 12. 2021 r.

MIKOŁAJKI

Mikołajki pełne słodyczy. Zgodnie z tradycją, 6 grudnia w Mikołajki, w naszej szkole pojawiły się pomocnice Świętego Mikołaja, które częstowały wszystkich cukierkami.
Za słodkości dziękujemy Radzie Rodziców i Panu Burmistrzowi.  

[foto]

 

30. 11. 2021 r.

Magia i czary, czyli przedszkolne Andrzejki

30 listopada w Przedszkolu  już od rana panowała magiczna atmosfera, ponieważ obchodzone były coroczne Andrzejki. Tradycyjne  wróżby przeplatane były tańcami i zabawami przy muzyce. Wśród atmosfery tańca  znalazł się również czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim niezwykłych przeżyć i radości.   

[foto]

 

29. 11. 2021 r.

"Bezpieczni na wsi"

Na początku roku szkolnego ośmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie literackim "Bezpieczni na wsi" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Dolistowie oraz Państwowy Inspektorat Pracy w Białymstoku. Pod koniec listopada otrzymaliśmy informację, że prace czworga z nich zostały nagrodzone: Wiktoria Olszyńska kl. VIIIb Laura Dzięgielewska kl. VIIIb Miłosz Mocarski kl. VIIIb Bartosz Bielawski kl. VIIc 
Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od organizatorów. 
Uczniowie pracowali pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Kolendy i Beaty Olsztyńskiej

[foto]

 

25. 11. 2021 r.

ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

Od 25 do 29 listopada w naszej świetlicy obchodziliśmy uroczyście „Dzień Wróżb”.  Dzieci wyruszyły w świat magii i czarów. Czwartkowe, piątkowe i poniedziałkowe popołudnie wypełnione zostało licznymi konkursami, zawodami oraz tradycyjnymi wróżbami andrzejkowymi. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. W te dni dzieci mogły dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywały. Wróżby z serduszek umożliwiły im wybór swojej sympatii. Losowanie odpowiedniego symbolu, który znajduje się pod kubeczkiem określił im najbliższą przyszłość.  Nie zabrakło też wędrowania butów przez całą salę. Losowanie kolorowych karteczek, pozwoliło na poznanie przepowiedni. Dzieci oczywiście wiedzą,  że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak  Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.  

[foto]

 

25. 11. 2021 r.

Mój przyjaciel Miś

W czwartek 25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach  Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym, puchatym i mięciutkim przyjacielem – Misiem. Dzieci poznały historię święta, opowiadały o swoich maskotkach, układały misiowe puzzle oraz tańczyły z misiem w rytm dyskotekowych piosenek. Ten dzień wywołał u dzieci wiele radości i uśmiechu. 

[foto]

 

11. 11. 2021 r.

11 listopada obchodzony przez dzieci w świetlicy szkolnej

11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w historii.  Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości. W czasie zajęć tematycznych dzieci poznawały historię Polski poprzez legendy o powstaniu naszego państwa oraz zapoznawały się z sylwetkami ważnych postaci historycznych. Zajęcia były wzbogacone krótką lekcją historii opowiadającą o tworzeniu naszego państwa po 123 latach niewoli – prezentacja multimedialna. Dzieci wspólnie przygotowały różnymi technikami prace plastyczne – godła kolorowane kredkami, mapy Polski malowane farbami, biało-czerwone flagi wykonane z papieru.

[foto]

 

Akademia z okazji Święta Niepodległości

103 – rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

 

10. 11. 2021 r.

Przedszkole do hymnu

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.  W ramach tej akcji dnia 10 listopada punktualnie o godzinie 11:11 dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych  uroczyście zaśpiewały Hymn Polski.

[foto]

 

7. 11. 2021 r.

Ślubowanie klas pierwszych


Dnia 5 listopada 2021r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Goniądzu odbyło się Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Niestety, ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną w uroczystości wzięli udział jedynie przedstawiciele rodziców i uczniów. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami i godnie reprezentować swoją szkołę. Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści jako nowi członkowie naszej wielkiej, szkolnej rodziny otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od koleżanek i kolegów z klasy trzeciej oraz rodziców. Na tym świętowanie pierwszaków nie zakończyło się. Po słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców, dzieci przeniosły się do baśniowego świata. Przebrane za postaci z bajek, pod kierunkiem pani Małgorzaty Magnuszewskiej zostały pasowane na czytelników. Po raz pierwszy mogły wypożyczyć książkę z biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały pakiety czytelnicze i zakładki.  
Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które brały udział w przygotowaniu tak uroczystego dnia.
Wychowawcy klas pierwszych

[foto]

 

5. 11. 2021 r.

Dzień postaci z bajek

5 listopada br. nasze przedszkole zamieniło się w cudowną, bajkową krainę. Na jeden dzień przenieśliśmy się do świata fantazji i marzeń. Dlaczego? Tego dnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Już od rana w  każdej grupie można było spotkać Wróżki, Czarownice, Piratów  oraz wiele innych bajkowych postaci, które wyruszyły w świat pełen zabaw i niespodzianek po bajkowej krainie. Dzieci bawiły się wspaniale, układały puzzle, nazywały bajkowe postacie i kolorowały swoich ulubionych bohaterów. Doskonała atmosfera  oraz piękne stroje przygotowane przez rodziców naszych przedszkolaków spowodowały niezapomniane chwile w świecie postaci z bajek.

[foto]

 

4. 11. 2021 r.

Żywa lekcja historii kl. 0-III

4 listopada 2021 r. uczniowie kl. 0-III uczestniczyli w żywej lekcji historii. Poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym mieli okazję zdobywać wiedzę historyczną.

[foto]

 

2. 11. 2021 r.

Scenki dramowe

W  listopadzie  2021 r. uczniowie klas IV a i V a  na lekcjach języka polskiego, odgrywali scenki dramowe  w oparciu o lektury: „Akademia pana Kleksa”  J. Brzechwy oraz „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R. R. Tolkiena. Dzieci chętnie zaangażowały się w role i prezentowały wybranych  przez siebie bohaterów. Wystąpili: Ambroży Kleks, Adaś Niezgódka, Bilbo Baggins, Gandalf, Thorin.    
Lekcje te pokazały kreatywność uczestników i dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Panowała przyjazna atmosfera.    
B. Kuczyńska

[foto]

 

27. 10. 2021 r.

Mobilność wirtualna uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Goniądzu, szkoły podstawowej Vilniaus Simono Konarskio Gimnazija z Litwy oraz Instytutu Badawczego AIJU z Hiszpanii

W październiku odbyła się mobilność wirtualna uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Goniądzu, szkoły podstawowej Vilniaus Simono Konarskio Gimnazija z Litwy oraz Instytutu Badawczego AIJU z Hiszpanii. Podczas spotkania prowadzący Jose Carlos Sola z Instytutu Badawczego AIJU przetestował z uczniami obydwu szkół krok po kroku wybrane scenariusze zajęć dodatkowych z robotyki i programowania wykorzystujących SCRATCH, dodatkowo wspólnie tworzyli aplikację w MBlock, która potrafi zamienić pismo odręcznie na tekst oraz aplikację, która rozpoznaje wyraz twarzy osoby widocznej w kamerze.  

In October, virtual mobility of students of the School and Kindergarten Complex in Goniądz, the Vilniaus Simono Konarskio Gimnazija primary school from Lithuania and the AIJU Research Institute from Spain took place. During the meeting, Jose Carlos Sola from the AIJU Research Institute tested with students of both schools step-by-step selected scenarios of extra-curricular activities in robotics and programming using SCRATCH, in addition, they jointly created an application in MBlock that can convert handwritten letters into text and an application that recognizes facial expressions the person visible in the camera.   

[foto]

 

5. 11. 2021 r.

 

Informacja o wyborze o wyborze najkorzystniejszej oferty

dotyczy

ZAPYTANIA OFERTOWEGO na potrzeby projektu „NOWOCZESNA SZKOŁA – przyszłością uczniów ZSP w Goniądzu” RPPD.03.01.02-20-0331/19

 

Wsparcie dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR – nabór wniosków o granty

 

12. 10. 2021 r.

 ZAWIADOMIENIE O UNIEWAŻNIENIU ZAPYTANIA OFERTOWEGO
Z DNIA 27. 09. 2021 r.

Dotyczy: postępowania na dostawę fabrycznie nowego sprzętu komputerowego i urządzeń edukacyjnych wraz z oprogramowaniem

 

29. 10. 2021 r.

Wszystkich Świętych - prace porządkowe wolontariuszy

29 października grupa wolontariuszy wzięła udział w pracach porządkowych w kaplicy na cmentarzu w Goniądzu oraz na grobach żołnierzy. Wolontariusze również odwiedzili i zapalili znicze na grobach nauczycieli i pracowników szkoły. Znicze zostały zakupione z funduszy Urzędu Miasta w Goniądzu. Dziękuję uczestnikom akcji za pracę oraz pracownikom obsługi szkoły za udostępnienie sprzętu do sprzątania.
Irmina Sosnowska  

[foto]

 

28. 10. 2021 r.

Wycieczka do WarszawyW dniu 28 października uczniowie klas IVa, IVb oraz  Va  uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Po dotarciu na miejsce, nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od zabytków dziedzictwa narodowego warszawskiej Starówki, czyli spacer po Placu Zamkowym, gdzie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia przy Kolumnie Zygmunta III Wazy, czy mogliśmy wysłuchać opowieści od najprawdziwszego Kataryniarza. Następnie złożyliśmy wizytę w MUZEUM NARODOWYM, gdzie uczniowie wzięli  udział w nadzwyczaj  interesujących lekcjach muzealnych: „TROPICIELE HISTORII” oraz „STAROPOLSKIE OBYCZAJE”. W dalszej części zwiedziliśmy ekspozycję plenerową MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO. Kolejnym punktem programu była wizyta w  CENTRUM NAUKI KOPERNIK, gdzie mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Późnym popołudniem zmęczeni, ale zadowoleni ruszyliśmy w drogę powrotną.
Dziękuję bardzo  Barbarze Hryniewickiej, Annie Omelańczuk oraz Jarosławowi Szczęsnemu za pomoc w opiece nad uczniami. 
Organizator wycieczki: Magdalena
Grycio    

[foto]

 

26. 10. 2021 r.

Międzyświetlicowe podróże

Nasza świetlica bierze udział  w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Międzyświetlicowe podróże”, w którym wymieniamy się plakatami, pocztówkami, informacjami, zdjęciami i rysunkami z innymi świetlicami w kraju.  Poznajemy różne miejscowości, nawiązujemy kontakt z uczniami z innych świetlic, promujemy nasze miasto, region oraz szkołę. Pierwszą przesyłkę otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ełku. Dostaliśmy plakat, legendy o Ełku, pocztówki oraz kolorowanki.  26.10.2021 r. na zajęciach świetlicowych rozmawialiśmy na temat tego pięknego miasta. My też wysłaliśmy im informacje, rysunki, pocztówki i zdjęcia o Goniądzu, naszej szkole i Biebrzańskim Parku Narodowym.   

[foto]

 

III edycja konkursu KRUS dla dzieci urodzonych
w latach: 2007-2015, których przynajmniej jeden rodzic/opiekun prawny jest ubezpieczony w KRUS 

KRUS ogłasza Losowanie hulajnóg dla dzieci, które wykonają kurs e-learningowy pt.
„Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

Sprawdź swoją wiedzę i wygraj jedną z 100 hulajnóg ufundowanych przez KRUS

Termin nadsyłania zgłoszeń do 31 października 2021r. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

 

 

14. 10. 2021 r.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14 października w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrali i wszystkim pracownikom szkoły złożyli życzenia: Dyrektor ZS-P - Mirosław Sobczyk, Burmistrz Goniądza - Grzegorz Dudkiewicz oraz przewodnicząca Rady Rodziców - Sylwia Butwiłowska. W czasie uroczystości, za sumienne wykonywanie obowiązków, wręczono Nagrody  Burmistrza, Dyrektora.
Ten dzień uświetniła również część artystyczna w wykonaniu uczniów klas Va i b, przygotowana przez p. Katarzynę Bielawską, oraz wychowawców klas. Były piosenki o szkole i nauczaniu, krótkie wesołe wierszyki, z serca płynące podziękowania nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za trud, za uśmiech, za dobre rady, za przekazywaną wiedzę oraz przeprosiny za kłopoty i problemy związane z wychowaniem dzieci i młodzieży. Uczniowie w przygotowanie części artystycznej swoim nauczycielom włożyli wiele serca i zaangażowania, za co im także dziękujemy. 

[foto]

 

13. 10. 2021 r.

Spotkanie z Mistrzem Olimpijskim w rzucie młotem z Tokio - Panem Wojciechem Nowickim

13 października 2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Mistrzem Olimpijskim w rzucie młotem z Tokio - Panem Wojciechem Nowickim. Nasz gość opowiadał o swojej karierze, treningach. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak rozpoczęła się jego przygoda ze sportem, ile czasu poświęca treningom, jaka jest dieta sportowca. Mistrz przyznał, że zaczął trenować rzut młotem w wieku 18 lat, wcześniej grał w piłkę nożną w Jagiellonii. Opowiedział też o swoim największym sukcesie - złotym medalu olimpijskim zdobytym podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Pan Wojciech cierpliwie odpowiadał na liczne pytania uczniów i nauczycieli zgromadzonych w sali gimnastycznej. 
Spotkanie to poprowadził pan dyrektor Mirosław Sobczyk.

[foto]

 

12. 10. 2021 r.

Akcja "Sprzątania świata"

12 października, grupa 27 wolontariuszy wzięła udział w akcji sprzątania lasu w okolicy wsi Szafranki. Udało się oczyścić dużą obszar będący pod zarządem Lasów Państwowych. Zebrane śmieci zostały odebrane przez pracowników ZUK w Goniądzu, za co serdecznie dziękuję. Na koniec akcji odbyło się ognisko, w czasie którego wolontariusze mogli odpocząć, napić się ciepłej herbaty i poczęstować się drożdżówkami ufundowanymi przez Pana Burmistrza. Dziękuję wolontariuszom za pracę, Pani Magdalenie Ostojskiej i Panu Sławomirowi Rembelińskiemu za opiekę nad młodzieżą. Dziękuję Panu Tomaszowi Gajewskiemu, leśniczemu z Nadleśnictw Knyszyn, za pomoc w przeprowadzeniu akcji. Irmina Sosnowska      

[foto]

 

7. 10. 2021 r.

O lesie i jego mieszkańcach

W dniu 7. 10. 2021 r. grupa zero A i zero B uczestniczyła w warsztatach "O lesie i jego mieszkańcach" prowadzonych przez przedstawiciela Nadleśnictwa Knyszyn P. Monikę Szorc. Wszystkie dzieci zdobyły dużo wspaniałych wiadomości i aktywnie uczestniczyły w ciekawych zajęciach.     

[foto]

 

5. 10. 2021 r.

Integracji ciąg dalszy....

Wycieczka szkolna na trasie Ruciane - Nida - Kętrzyn - Święta Lipka klas VIIA oraz VIIC w dniu 5.10.2021

[foto]

 

30. 09. 2021 r.

Wycieczka szkolna na trasie Ruciane - Nida - Kętrzyn - Święta Lipka

 

Szkoła to nie tylko zdobywanie wiedzy, ważne jest również budowanie dobrych relacji międzyludzkich. Najlepszym na to sposobem jest wspólny wyjazd integrujący uczniów różnych klas. Taką okazję miała młodzież z klas VI, VII b oraz Va podczas wycieczki szkolnej na trasie Ruciane-Nida - Kętrzyn - Święta Lipka. Mimo deszczu zachwycił wszystkich rejs statkiem po Jeziorze Nidzkim, równie ciekawy okazał się koncert organowy w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Świętej Lipce oraz odwiedziny w muzeum prezentującym eksponaty związane właśnie tym miejscem. Jednak tym co skradło serce wszystkich uczestników, były odwiedziny w Konsulacie Świętego Mikołaja w Kętrzynie. W miejscu tym od lat Firma Doroszko produkuje znane na całym świecie bombki. Uczniowie mieli okazję własnoręcznie wykonać ozdoby choinkowe, które na zakończenie wizyty mogli zabrać do domu.
Opiekę nad uczestnikami wyjazdu sprawowali wychowawcy klas, Katarzyna Sobczyk i Małgorzata Kolenda oraz pani Małgorzata Magnuszewska.    

[foto]

 

29. 09. 2021 r.

Ogólnopolski  Dzień Głośnego Czytania w bibliotece szkolnej

29 września br. – w Dniu Głośnego Czytania  bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klas 1-3. Klasy pierwsze wysłuchały baśni pt. „Królewna Śnieżka” wg braci Grimm, w postaci teatrzyku kamishibai- książki narracyjno-obrazkowej. Klasy drugie poznały baśń H.Ch. Andersena- pt. „Brzydkie Kaczątko”, a klasa trzecia- baśń „Calineczka” wg H.Ch. Andersena. Dzieci z zainteresowaniem słuchały prezentowanych baśni i chętnie wypowiadały się  na ich temat.  
Małgorzata Magnuszewska   

[foto]

 

27. 09. 2021 r.

„CUKIER LUKIER” - WARSZTATY CUKIERNICZE

27 września 2021 roku dzieci z przedszkola uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez pracowników Firmy Cukier Lukier w Białymstoku.  Dzieci przebrane  w fartuchy i czapki kucharskie uczestniczyły w produkcji własnych lizaków. Dowiedziały się z jakich składników robi się lizaki, jak pozyskuje się barwniki naturalne i zapachy owocowe, które wykorzystywane są do produkcji lizaków. Każde dziecko z pomocą Pań prowadzących mogło zrobić lizaki w kształcie świderków, serc czy kwiatków. Własnoręcznie wykonane kolorowe lizaki były niezapomnianym przeżyciem i na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Dziękujemy serdecznie Paniom z Firmy Cukier  Lukier za piękny dzień w przedszkolu, który przyniósł naszym wychowankom dużo radości i niezapomnianych wrażeń.

[foto]

 

22 września 2021 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów szkoły podstawowej na wywiadówkę
w dniu 22. 09. 2021 r. (środa)

Program spotkania:

  • 19.00 -  spotkanie z wychowawcami w klasach

Nauczyciele nie będący wychowawcami obecni są w pokoju nauczycielskim do godz. 20.00.

 

17. 09. 2021 r.

Wolontariusze porządkują groby żołnierzy

17 września w 82 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę szkolni wolontariusze, chcąc oddać cześć pamięci żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej, uporządkowali groby żołnierzy znajdujące się na cmentarzu w Goniądzu oraz zapalili symboliczne światełka pamięci.  

[foto]

 

15. 09. 2021 r.

                                     

VI SPOTKANIE PARTNERÓW PROJEKTU
„InnoExperiment - Innovative Approach to Teaching through Experminet

W dniu 15 września 2021 r. odbyło się ostatnie spotkanie międzynarodowe partnerów kończące 3 letnią współpracę w gronie 4 wyjątkowych organizacji partnerskich tj.: AIJU - Hiszpania, VSKG - Litwa, RCK - Polska oraz ZSP w Goniądzu. Projekt „ InnoExperiment - Innovative Approach to Teaching through Experminet” to pierwszy projekt jaki realizowaliśmy w ramach programu Erasmus + Akcja 2 Partnerstwa Strategiczne, który jednocześnie otworzył nam drogę do realizacji kolejnych projektów międzynarodowych w przyszłości. Kończymy projekt mając w pamięci wiele cennych wydarzeń, te które współorganizowaliśmy wspólnie, w których uczestniczyło całe nasze partnerstwo. Jesteśmy bogatsi o nową wiedzę i relacje nawiązane dzięki licznym spotkaniom i rozmowom z ludźmi zaangażowanymi w tworzenie innowacji edukacyjnych. To nasz kapitał na przyszłość, który już teraz staramy się wykorzystywać w ZSP w Goniądzu oraz dzielić się nim z innymi szkołami oraz społeczeństwem lokalnym i szkolnym.  Organizatorem spotkania była Fundacja Regionalne Centrum Kompetencji w Białymstoku. Celem spotkania było przede wszystkim podsumowanie całego projektu oraz omówienie obecnego stanu projektu. 
Zapraszamy do galerii

 

8. 09. 2021 r.

Obchody 77 rocznicy bitwy 9 Pułku Strzelców Konnych AK z Niemcami

W środę 8.09. uczniowie naszej Szkoły wraz z Panem Mirosławem Sobczykiem, Dyrektorem ZSP uczestniczyli w obchodach 77  rocznicy bitwy 9 Pułku Strzelców Konnych AK z Niemcami w rejonie Osowe Grzędy. 

[foto]

 

4. 09. 2021 r.

Narodowe Czytanie 2021

W tym roku mieliśmy okazję wziąć udział w akcji Narodowego Czytania, pod patronatem Pana Andrzeja Dudy, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zmierzyliśmy się z "Moralnością pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Utwór czytali: Pan Mirosław Sobczyk, Dyrektor ZSP wraz z nauczycielami i uczniami SP.

[foto]

 

PODZIĘKOWANIE

Panu Wojciechowi Niemotce –sołtysowi oraz mieszkańcom  wsi Doły  
za przekazanie na rzecz Przedszkola Samorządowego w Goniądzu środków finansowych.
Uzyskane środki zostały przeznaczone na doposażenie placu zabaw.

[foto]

 

NASZA SZKOŁA PODSTAWOWA REALIZUJE PROJEKT

"NOWOCZESNA SZKOŁA - PRZYSZŁOŚCIĄ UCZNIÓW ZSP W GONIĄDZU”

projekt współfinansowany przez Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020

Opis projektu NOWOCZESNA SZKOŁA
Informacja REKRUTACJA

Dokumenty do pobrania
Regulamin Udziału w Projekcie
Formularz Rekrutacyjny Ucznia Załącznik 1
Oświadczenie Rodzica załącznik 3
Oświadczenie Uczestnika Projektu załącznik 4
Formularz Rekrutacyjny Nauczyciela Załącznik 5
Oświadczenie Nauczyciela załącznik 7

 

PAKIET INFORMACYJNY DOTYCZĄCY SZCZEPIEŃ UCZNIÓW

Szczepienia uczniów od 12. roku życia – materiały informacyjne

Organizacja szczepień (Deklaracja rodzica / opiekuna prawnego, Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19)

 

1. 09. 2021 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Dnia 1 września 2021 roku o godz. 9.00 w ZS-P w Goniądzu odbyło się w niezwykłych warunkach - z zachowaniem reżimu sanitarnego i w szczególnej atmosferze uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Po mszy świętej, która odbyła się w kościele parafialnym pw. Św. Agnieszki w Goniądzu, uczniowie, ich rodzice i nauczyciele zgromadzili się w sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie w związku z przypadającą rocznicą napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar II Wojny Światowej. Pan dyrektor Mirosław Sobczyk ciepło i serdecznie powitał uczniów, nauczycieli i rodziców życząc wszystkim powodzenia i wytrwałości, oraz przedstawił zasady funkcjonowania szkoły w czasie pandemii.
Kolejnym punktem było wystąpienie Burmistrza Grzegorza Dudkiewicza, który również życzył uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Na osłodę pierwszych dni w szkole przekazał słodkości uczniom najmłodszych klas.
Po uroczystości wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.[foto]

Pierwszy września to nie tylko rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W świadomości wszystkich Polaków jest również datą wybuchu II wojny światowej. Dzisiaj mija 82. rocznica tego wydarzenia. Uczniowie naszej Szkoły wraz z Dyrekcją, Nauczycielami oraz Burmistrzem Goniądza Panem Grzegorzem Andrzejem Dudkiewicz upamiętnili ją poprzez złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod obeliskiem upamiętniającym ofiary czerwca 1941r. [foto]