AKTUALNOŚCI  2020/2021

Data ostatniej aktualizacji: 10 lipca 2021     Organizacja roku szkolnegoHarmonogram imprez w szkole  

 


              

27. 06 - 03. 07.  2021 r.

Wyjazd do HiszpaniiW dniach 27. 06 - 03. 07.  2021 r., w ramach realizacji projektu Erasmus+ „InnoExperiment – Innovative Approach to Teaching throught Experiment”,  ósemka uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wyprawie do słonecznej Hiszpanii. Podczas tego wyjazdu nasza młodzież razem z grupą Polaków z Litwy doskonaliła swoje umiejętności programowania w programie Scratch, oraz poznawała świat elektroniki i programowania przy pomocy zestawów Arduino.
Oczywiście oprócz szkolenia w Instytucie Aiju w Ibi była również część rozrywkowa. Po zajęciach mieliśmy możliwość zwiedzania miasteczka, poznawaliśmy kulturę i zabytki Ibi (Ermita de Santa Lucía, Ermita San Miguel), degustowaliśmy miejscowe potrawy (często zamówione dania były niespodzianką dla zamawiającego). Jedną z największych atrakcji na pewno była wycieczka do Alicante.
Zwiedziliśmy:
     - Castillo de Santa Bárbara (Zamek św. Barbary)
     - Calle de las Setas (Ulica Grzybów)
     - Explanada de España (inaczej Paseo de la Explanada)
     - Rambla de Méndez Núñez i Portal de Elche
     - no i oczywiście plaża u podnóża Zamku św. Barbary, gdzie można było "zamoczyć stopy" w Morzu Śródziemnym.
Przebieg wizyty najlepiej obrazują zdjęcia. Uczniowie wrócili zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę o Hiszpanii i nowe międzynarodowe przyjaźnie. 
    

 [foto]

Z okazji zbliżających się wakacji, wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom ZS-P w Goniądzu życzymy udanego wypoczynku i wspaniałych wakacji, a przede wszystkim radosnego powrotu do szkoły.


Przypominamy również zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas zabaw na świeżym powietrzu, a w szczególności nad wodą i w pobliżu dróg. Prosimy o bezpieczny pobyt w domu, o rozwagę i ostrożność. 

25. 06 2021 r.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Długo wyczekiwany przez uczniów dzień 25 czerwca nareszcie nadszedł a wraz z nim zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Z tej okazji w ZS-P w Goniądzu odbyło uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uroczystość (wyjątkowo odbyła się na świeżym powietrzu) rozpoczęła się się od wręczenia nagród i gratulacji za bardzo dobre wyniki w nauce uczniom i ich rodzicom, którzy osiągnęli najwyższe średnie w naszej szkole. Jak każdego roku, długo oczekiwanym wydarzeniem przez uczniów klasy ósmej było pożegnanie absolwentów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goniądzu. Uczniowie klas siódmych pożegnali swoich starszych kolegów i podarowali im na pamiątkę drobne upominki
Kolejnym punktem była część artystyczna w wykonaniu uczniów kończących szkołę.

 [foto]

 

24. 06. 2021 r.

Zajęcia edukacyjne dotyczące ratownictwa wodnego organizowane przez Państwową Straż Pożarną

24 czerwca uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły uczestniczyli w pokazach ratownictwa wodnego, które odbyły się na rzece Biebrza w Goniądzu. Celem spotkania było przeprowadzenie pokazu i ćwiczeń udzielania pomocy osobom które przeceniły swoje umiejętności pływackie i ich życie było zagrożone. Strażacy zaprezentowali ,,na żywo'' pomoc tonącemu, oraz  omówili  zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą podczas zbliżających się wakacji.
Na pewno pokaz był ciekawym i atrakcyjnym urozmaiceniem ostatnich dni roku szkolnego.

 [foto]

 

24. 06. 2021 r.

Ostrożnie nad wodą

Ostrożnie nad wodą 24 czerwca 2021 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na plaży miejskiej prowadzonych przez pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji w Mońkach. Mundurowi zwrócili się do dzieci z apelem o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali sprzęt policyjny i strażacki, mieli również możliwość obserwować symulację akcji ratowniczej. Organizatorom serdecznie dziękujemy!

 [foto]

 

23. 06. 2021 r.

Bal na zakończenie szkoły podstawowej

23 czerwca w ZS-P w Goniądzu odbył się pożegnalny bal ósmoklasistów. Uczniowie świetnie bawili się w swoim gronie, co było widoczne podczas wspólnej zabawy. Absolwenci z pewnością długo jeszcze będą pamiętać swój pierwszy, prawdziwy bal, który był okazją do zabawy w gronie kolegów, nauczycieli i rodziców. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy współorganizowali bal, a w szczególności rodzicom. 

 [foto]

 

22. 06. 2021 r.

POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ 🇬🇧🎤🎶organizowany corocznie przez SP2 w Mońkach. Miejsce 1 w kategorii Zespół - Amelia Potocka oraz Anna Wysocka z kl. VIIb oraz miejsce 3 w kategorii Solista - Karolina Skubich kl. VIIb, przygotowanie i realizacja nagrań Sylwia Kozak.
GRATULUJEMY SERDECZNIE oraz zapraszamy do obejrzenia wykonań konkursowych na naszym profilu na Facebooku lub na kanale YOU TUBE Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach pod linkiem https://youtu.be/-bI869Xnb-s

 [foto]

 

22. 06. 2021 r.

Naprawa domków dla owadów

22 czerwca wolontariusze z klas ósmych brali udział w akcji naprawy domków dla owadów znajdujących się na terenie Goniądza. Zadaniem ich było cięcie trzciny na kawałki o odpowiedniej długości, a następnie uzupełnienie nią ubytków w domkach dla owadów. Wolontariusze mieli możliwość zapoznać się z pracą strażników Biebrzańskiego Parku Narodowego, którzy dla osób chętnych zorganizowali krótkie przepłynięcia łodzią po rzece Biebrzy. Dodatkową atrakcją było ognisko. Przeprowadzenie akcji było możliwe dzięki Pani Ewie Wiatr, za co bardzo dziękujemy. Dziękuję również Panu Sławomirowi Rembelińskiemu za pomoc w opiece nad uczniami. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy w tym roku szkolnym zaangażowali się w działania szkolnego wolontariatu.
Irmina Sosnowska

 [foto]

 

19. 06. 2021 r.

Z wizytą w Muzeum Mleka w Grajewie

W sobotę 19 czerwca br. przedszkolaki, w ramach realizowanego projektu „TIK – Talent –Innowacja – Kreatywność – TAK” wybrały  się na wycieczkę do Grajewa, do Centrum Tradycji Mleczarstwa-Muzeum Mleka. Przygoda  zaczęła się od zabawy na łące pełnej kolorowych zwierząt. Przedszkolaki poznały   drogę  mleka od momentu udoju, do chwili jego spożycia przez człowieka. Były w oborze, gdzie każdy miał możliwość sprawdzenia umiejętności ręcznego dojenia krowy.  Dowiedziały się jak powstaje twarożek, były zagadki, układanki, a nawet  warsztaty plastyczne na których dzieci zrobiły podkładki pod kubek. Jednym słowem było super!

 [foto]

 

15-17. 06. 2021 r.

Wycieczka klas ósmych i siódmych – Kalwaria Zebrzydowska – Wieliczka – Kraków – Oświęcim

W dniach 15.06.- 17.06.21 r. uczniowie klas siódmych i ósmych wraz ze swoimi opiekunami wybrali się na wycieczkę, aby lepiej poznać nasz piękny kraj, jego tradycje, zabytki kultury i historię. Pierwszego dnia odwiedzili najważniejszy po Częstochowie ośrodek pielgrzymkowy w Polsce, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Drugiego dnia zwiedzili Kraków i zabytkową kopalnię soli w Wieliczce. Trzeciego dna wraz z Edukatorem Muzeum mogli na własne oczy zobaczyć niemiecki obóz w Oświęcimiu. Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze i była bardzo potrzebna po kilku miesiącach zamknięcia w domach podczas nauki zdalnej. Wszystkim bardzo podobał się Dworek Galicyjski, w którym nocowaliśmy.
Opiekę nad uczniami sprawowały Beata Olszyńska, Małgorzata Kolenda i Katarzyna Bielawska.

 [foto]

 

17. 06. 2021 r.

Prace porządkowe na grobach żołnierzy

17 czerwca grupa uczniów klas ósmych, w ramach szkolnego wolontariatu, porządkowała groby żołnierzy oraz księży spoczywających na cmentarzu w Goniądzu. Usunięte zostały chwasty  wyrastające pomiędzy płytkami, umyte znicze oraz umyty pomnik księdza Maurycego Wysockiego.

 [foto]

 

15. 06. 2021 r.

Klasa VIa w Parku Linowym Fast Park

Nie samą szkołą uczeń żyje... Dlatego też klasa 6a wybrała się do Parku Linowego Fast Park 😁 🧗 Były tory przeszkód🎢, karuzele🎠, dmuchańce🏩🏰⛺, gry w szachy i kręgle🎳, klocki🎲, bitwa na kulki 🟣🔴🟡🔵 oraz kiełbaski z ogniska🍖🔥. Uczniowie odkrywali własne możliwości, pokonywali lęki, dotlenili się, przewietrzyli umysły, a przede wszystkim spędzili wspólnie czas, odnawiając i doceniając klasowe przyjaźnie.... Razem najlepiej 🤼👭💪

 [foto]

 

8. 06. 2021 r.

Projekt Emocja zakończony

Uczniowie klasy 1 a podczas zajęć świetlicowych zrealizowali ostatni moduł - „Odwaga” Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Emocja. Rozmawialiśmy o strachu i odwadze, czytaliśmy wiersze, omówiliśmy opowiadanie „O strachliwym smoku Osika...”, obejrzeliśmy filmy o strachu oraz szczelnie zamknęliśmy nasze strachy w słoikach i je oswajaliśmy. Na zakończenie uzupełniliśmy karty podsumowań „Moja pogoda emocjonalna”.
Magdalena Ostojska 

 [foto]

 

31. 05. 2021 r.

Dzień Dziecka w ZS-P w Goniądzu

Dnia 31 maja w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Goniądzu zorganizowany został Dzień Dziecka. Uczniowie przedszkola, szkoły podstawowej oraz Szkoły Podstawowej w Downarach miło spędzili czas korzystając z przygotowanych atrakcji. Od kilku już lat, przy dużym zaangażowaniu Rady Rodziców Zespołu, wsparciu Samorządu Gminy Goniądz, na boisku szkolnym rozstawiane są tego dnia  tzw. „dmuchane atrakcje”.
Dopisała pogoda, wszyscy świetnie się bawili.

 [foto]

 

27. 05. 2021 r.

Eliminacje Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej "PIKuś" 2021

Dnia 27 maja odbyły się powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej "PIKuś" 2021, organizowane przez Moniecki Ośrodek Kultury. Brało w nich udział dwoje uczniów z klasy IV a -   Julia Mikucka i Krzysztof Wysocki. Uczestnicy barwnie zaprezentowali bajki Ignacego Krasickiego.   Dzieci znalazły się w gronie wyróżnionych. Otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.    Wykonawcom serdecznie gratuluję!
B. Kuczyńska  

 [foto]

 

Drodzy Rodzice, mając na uwadze pojawiające się trudności związane z sytuacją pandemiczną, proponujemy Wam spotkania (warsztaty lub konsultacje) ukierunkowane na edukowanie w zakresie zdrowia psychicznego i wspieranie dzieci i nastolatków.
Osoby zainteresowane proszone są o zapisywanie się telefoniczne pod nr 857162544 do dnia
4 czerwca 2021 r.
Terminy spotkań zostaną podane po zebraniu grupy.
Serdecznie zachęcamy do udziału!


Zespół psychologów
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mońkach

 

21. 05. 2021 r.

„PIKuś” 2021

21 maja nasze przedszkolaki brały udział w przedszkolnych eliminacjach konkursu recytatorskiego „PIKuś 2021”. Przedszkolaki zaprezentowały znane wiersze z klasyki literatury dziecięcej. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż dzieci bardzo się starały i pięknie recytowały przygotowane wiersze. Na eliminacje powiatowe, które odbędą się 27  maja 2021r w Mońkach pojedzie dwoje  naszych przedszkolaków – Nikola Niebrzydowska i Natalia Kosakowska.

[foto]

 

21. 05. 2021 r.

Wizyta strażaków w  Przedszkolu

Niezapomnianą chwilą dla przedszkolaków, w piątkowy poranek była wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w  Goniądzu. Podczas spotkania strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca mnóstwo satysfakcji. Zademonstrowali zestaw do ratownictwa medycznego, pompy  oraz pokazali zachwyconym dzieciom działanie węża strażackiego. Przedszkolaki miały możliwość  przymierzenia hełmu i odzieży strażackiej. Za wizytę w naszym przedszkolu  bardzo dziękujemy.

[foto]

 

Wszystkim Mamom z okazji ich Święta
składamy wyrazy wdzięczności
za miłość, troskę i cierpliwość.
Drogie Mamy, życzymy Wam dużo zdrowia, szczęścia, radości. Niech spełnią się Wasze marzenia!
 

Dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie ZSP w Goniądzu

 

25 - 27. 05. 2021 r.

Egzamin ósmoklasisty w ZS-P w Goniądzu

Egzamin ósmoklasisty 2021 rozpoczął się w ZS-P w Goniądzu, tak jak w całej Polsce. Do sprawdzianu przystąpiło 39 uczniów klas ósmych. Egzamin w związku z pandemią COVID-19 uczniowie pisali w reżimie sanitarnym, pod nadzorem nauczycieli naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej w Downarach
Harmonogram egzaminu:
     25. 05. - język polski,
     26. 05. - matematyka,
     27. 05. - język obcy nowożytny.
Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty to konieczny warunek ukończenia szkoły podstawowej. Życzymy naszym uczniom jak najłatwiejszych zadań i największej liczby punktów.
Wyniki egzaminu uczniowie poznają do 2 lipca 2021 r.

[foto]

 

18. 05. 2021 r.

Wykład online
„Jak wychowywać dzieci, aby były odporne na złe wpływy?”

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na wykład ONLINE „Jak wychowywać dzieci, aby były odporne na złe wpływy?”, który odbędzie się dnia 18 maja 2021 r. o godz. 17.00

Podczas wykładu będą poruszone następujące tematy:

  • Jak wychować dzieci i nastolatki, aby były odporne na złe wpływy

  • Klucz do odporności

  • Autorytety nastolatka – szanse i zagrożenia

  • Radzenie sobie ze stresem

  • Rozwój inteligencji emocjonalnej

  • Postawy rodziców wobec gender

  • Zachowania dzieci w Internecie

Wykład poprowadzi psycholog p. Joanna Dejko.

Osoby chętne proszone są o zapisanie się przez formularz rejestracyjny.

Każdy z zapisanych uczestników otrzyma link do wykładu na platformie.
Liczba miejsc ograniczona.
Serdecznie zachęcam do udziału!


A. Świderek

 

15. 05. 2021 r.

Krystalizacja, czyli domowe doświadczenia chemiczne

Uczniowie klas 7 w ramach domowych doświadczeń mieli za zadanie przeprowadzić proces krystalizacji. Efekty ich pracy możemy obejrzeć na prezentowanych w galerii zdjęciach.  

 [foto]

 

15. 05. 2021 r.

Powrót do szkoły po okresie pandemii i nauczania zdalnego

Drodzy Uczniowie!

Zachęcam do zapoznania się ze wskazówkami oraz podpowiedziami mającymi na celu ułatwić Wam powrót do  nauki stacjonarnej.


A. Świderek

 

15. 05. 2021 r.

Jak wspierać dziecko w powrocie do szkoły po pandemii?

Drodzy Rodzice!

Powrót do szkoły po niemal roku spędzonym w domu może być dla dzieci i nastolatków bardzo trudny. Nawet ci, którzy cieszą, że  znowu zobaczą koleżanki i kolegów, mogą równocześnie  odczuwać obawy i niepokój.
W związku z tym zachęcam do zapoznania się z „Podpowiedziami dla rodziców” dotyczącymi wsparcia dzieci w powrocie do nauczania stacjonarnego.


A. Świderek

 

15. 05. 2021 r.

15 MAJA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZIN „Najważniejsze, co możesz dać swojemu dziecku”

Drodzy Rodzice!

„…Badania pokazują, że matki spędzają przeciętnie około 30 minut dziennie na aktywnej obecności z dzieckiem, ojcowie – około 10. Mówimy o czasie przeznaczonym dla dziecka, kiedy rodzice nie zajmują się – w jego towarzystwie – zakupami, sprzątaniem, nie rozmawiają przez telefon, nie oglądają telewizji, nie korzystają z komputera. Są tylko dla niego. O takim czasie mówi się, że to czas dla dziecka wartościowy. Dajemy go jednak dzieciom za mało. Za mało na rozmowę, zabawę, czytanie…” – to fragment artykułu P. Beaty Olszewskiej pt. „Najważniejsze, co możesz dać swojemu dziecku”. 
Zachęcam do przeczytania całego tekstu.


A. Świderek

 Informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH. CO WARTO WIEDZIEĆ?

NAJWAŻNIEJSZE TERMINY REKRUTACJI DO KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

MEDYCYNA PRACY 

 

KOLEJNY PROJEKT

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Goniądzu z kolejnym projektem, tym razem w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja , Rozwój – „Ponadnarodowa mobilność uczniów”. Otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację przedsięwzięcia pn. „Czeska wyprawa, to ważna sprawa” w kwocie 78.284,00 złotych. Przygotowując wniosek do projektu nawiązana została współpraca z Zaklani Skola Korenskeho w Pradze, tam też  przewidziany jest pobyt grupy 16 uczniów i dwóch opiekunów. Uczniowie spotykać się będą ze swoimi rówieśnikami, będą uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych, poznają organizację nauczania, a także formy spędzania czasu wolnego. Wizyta planowana jest w miesiącu październiku 2021 roku.

 

DATA

WRACAMY DO SZKOŁY!!!
lekcje stacjonarne będą prowadzone z klasami:

17 - 21 maja 2021 r.

4a, 4b, 6a, 6b, 8a, 8b

24 i 28 maja 2021 r.
25 - 27 maja 2021 r.
5, 6c, 7a, 7b
egzamin ósmoklasistów

 

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

  BIBLIOTEKA SZKOLNA

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA (docx)

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA (pdf)

  Godziny pracy

Środa: 10.30 - 16.30

 

3. 05. 2021 r.

230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

Zgoda Sejmu to sprawiła
Że nam wolność przywróciła
Wiwat! Krzyczcie wszystkie stany Niechaj żyje Król kochany!

Taka jest narodu wola
Za swych braci i za Króla
Obywatel każdy wszędzie
Życie swoje łożyć będzie

Wiwat Sejm i naród cały!
Dziś nam Nieba żywot dały
Wiwat! Krzyczcie wszystkie stany
Niechaj żyje Król kochany
!

konstytucja3maja.gov.pl

 

5. 05. 2021 r.

Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

5 maja jest szczególnym dniem dla środowiska osób niepełnosprawnych. Tego dnia obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.
Jest to szczególna okazja, aby przypomnieć wszystkim o prawach osób niepełnosprawnych do równego uczestnictwa w szeroko pojętym życiu społecznym.
Niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka.

A. Świderek

 

17. 04. 2021 r.

Woda najcenniejsza substancja

Uczniowie klas VII w ramach projektu realizowanego na lekcjach chemii, mieli za zadanie określić główne źródła zanieczyszczeń wód oraz przedstawić sposoby ochrony i racjonalnego wykorzystania tej substancji. Przygotowali oni plakaty o tej tematyce, które można obejrzeć w galerii zdjęć.  Według danych ONZ ponad 1 mld ludzi na Ziemi nie ma dostępu do wody bezpiecznej dla zdrowia. Woda jest również głównym czynnikiem kształtującym nasz klimat. 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, więc może tego dnia zróbmy coś dobrego dla naszej lokalnej przyrody. 

 [foto]

 

25. 03. 2021 r.

„TIK- Talent -  Innowacja – Kreatywność – TAK”  kolejny projekt w Przedszkolu

Od października  przedszkole rozpoczęło realizację trzeciego już   projektu  skierowanego do przedszkolaków. W ramach projektu  nasi najmłodsi  uczestniczą w zajęciach przyrodniczych, matematycznych, poznają tajniki programowania, doskonalą swoje umiejętności plastyczne i techniczne, rozwijają zainteresowania językiem angielskim. W ramach projektu dzieci wyjadą   do Białowieskiego Parku Narodowego, Grajewa i Białegostoku. Projekt ma również na celu doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli poprzez udział w szkoleniach i warsztatach. Zakłada również poprawę bazy dydaktycznej placówki – zakupiono monitor interaktywny, laptop, drukarkę oraz   o pomoce dydaktyczne do  poszczególnych zajęć. 

 [foto]

 

22. 03. 2021 r.

Witaj Wiosno!

 Jak co roku 22 marca przedszkolaki przeszły ulicami miasta w barwnym korowodzie z symboliczną Marzanną. Grając na instrumentach i śpiewając piosenki dzieci żegnały zimę. Kolorowy pochód zakończył się nad rzeką. Kukła Marzanny została utopiona w Biebrzy. Uśmiechnięte  i radosne przedszkolaki wróciły do przedszkola z nadzieją, że wiosna już przyjdzie.  

 [foto]

 

19. 03. 2021 r.

Zakończyliśmy IV moduł projektu – „EMPATIA”

W dniach 09 – 19 marca 2021 r. uczniowie klasy I a realizowali na zajęciach świetlicowych kolejny moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja”. Moduł ten traktował o  empatii, a jego celem było podwyższenie poczucia własnej wartości uczniów oraz zrozumienie tego, co przeżywają inni. Podczas zajęć omówiliśmy opowiadanie pt. „Pluszowy tygrysek”, rozmawialiśmy o empatii, rysowaliśmy swoje emocje, wspólnie stworzyliśmy Emocjacza – sympatycznego stworka oraz stworzyliśmy flagi szczęśliwej krainy Emocja. Zajęcia bardzo nam się podobały. Mamy nadzieję, że wrócimy do szkoły na realizację ostatniego modułu projektu.
Magdalena Ostojska  

 [foto]

 

14. 03. 2021 r.

Dzień Liczby Pi 

 

Dzień Liczby Pi – święto obchodzone corocznie, głównie w amerykańskich kręgach akademickich i szkolnych (lokalnie w Polsce). Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”. Pierwsze obchody tego dnia miały miejsce w 1988 roku w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco, z inicjatywy Larry’ego Shawa. W języku angielskim słowa pi oraz pie (ciasto, placek) mają taką samą wymowę, a placki często są okrągłe. Z tego powodu w Dniu Liczby Pi podawanymi daniami są pizza pie (placki pizzy), apple pie i inne podobne ciasta. Ze względu na inny sposób zapisu daty w Europie, święto to nie jest zbytnio popularne na tym kontynencie. Za to 22 lipca obchodzony jest dzień aproksymacji π, według sposobu zapisu daty 22/7≈3,1428 W Polsce obchodzi się Dzień Matematyki, który przypada 12 marca. Każdego roku bierze w nim udział kilka tysięcy szkół. W tym roku również i my bawiliśmy się matematyką z okazji Dnia Liczby Pi. To ten dzień w roku, gdy matematyka jest łatwa. Aby  takich świąt było więcej.    

 [foto]

 

11. 03. 2021 r.

Próbny egzamin ósmoklasisty

 

Próbny egzamin ósmoklasisty w ZSP w Goniądzu odbędzie się 17, 18, 19 marca 2021 r. 
Uczniowie będą mogli sprawdzić swój poziom przygotowania z języka polskiego, matematyki i języków obcych.

Harmonogram próbnego egzaminu ósmoklasisty:

  • 17 marca br.(środa), godz. 9:00 – język polski
  • 18 marca br.(czwartek), godz. 9:00 – matematyka
  • 19 marca br.(piątek), godz. 9:00 – język obcy nowożytny

Próbny egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.

 

6. 03. 2021 r.

Europejski Dzień Logopedy

Europejski Dzień Logopedy ustanowiono w 2004 roku i obchodzony jest 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Święto to ustanowiono nie tylko dlatego, żeby zwiększyć świadomość społeczną o zawodzie logopedy, ale przede wszystkim, aby zwrócić uwagę na pacjentów z zaburzeniami komunikacji zarówno tych najmłodszych, jak również dorosłych. [wiecej...]

 [foto]

 

11. 03. 2021 r.

Sztuka współczesna w wykonaniu uczniów klas VII

 [foto]

 

23. 02. 2021 r.

23 lutego - Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

Depresja jest choroba charakteryzującą się uporczywym smutkiem i utratą zainteresowania zajęciami, które do tej pory sprawiały przyjemność. Depresja dotyka nawet co trzeciego nastolatka, dwukrotnie częściej chorują na nią dziewczynki niż chłopcy (Kennedy, Lam, Nutt, Thase, 2010).
Depresja u dzieci i młodzieży wiąże się z długotrwałym obniżeniem nastroju. Mogą nasilić się zachowania agresywne, autodestrukcyjne (na przykład samookaleczanie) i buntownicze, wzrasta drażliwość. Czasami występują zaburzenia koncentracji uwagi i trudności z zapamiętywaniem - to powoduje, że uczniowie z depresją opuszczają się w nauce, przestają odrabiać lekcje i nie chcą chodzić do szkoły. W skrajnych przypadkach nie chcą nawet wyjść z pokoju, ponieważ towarzyszy im silny lęk, zamykają się w czterech ścianach i czasami jedynym „przyjacielem” pozostaje komputer, przed którym spędzają bardzo dużo czasu. Długotrwałe poczucie smutku i niezrozumienia powoduje, że dzieci doświadczające depresji wycofują się z kontaktów międzyludzkich. Na każdą próbę zbliżenia się do nich mogą reagować agresywnie.
Pamiętajmy jednak, że zazwyczaj o zaburzeniach depresyjnych mówimy w przypadku wystąpienia łącznie większej liczby symptomów, nie należy więc koncentrować się na pojedynczych zachowaniach i postawach, lecz spróbować spojrzeć na dziecko całościowo.
 
A. Świderek
Źródło: www.twarzedepresji.pl.

 

17. 02. 2021 r.

Światowy Dzień Kota

W środę 17 lutego w świetlicy szkolnej obchodziliśmy nietypowe święto – „Światowy Dzień Kota”. Dzieci pomogły wybrać ilustracje przedstawiające różne koty oraz istotne informacje dotyczące obyczajów i sposobów pielęgnacji kotów, które zaprezentowały na gazetce świetlicowej. Dużo radości sprawiło im wykonanie własnych prac plastycznych obrazujących wizerunek kota. Obejrzeliśmy również filmy edukacyjne dotyczące ras kotów, ich zachowań i obyczajów. Podczas tego święta nie zapomnieliśmy, że jednym z celów było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

 [foto]

 

14. 02. 2021 r.

Walentynki 2021

W naszej szkole, co roku obchodzimy Walentynki zwane „świętem zakochanych”. Są one okazją do okazania sympatii i wszelkich ciepłych uczuć tym wszystkim, których kochamy, lubimy i szanujemy. W bieżącym roku szkolnym odbyła się „impreza Walentynowa” w świetlicy szkolnej, na której każdy uczestnik zabawy mógł  przekazać karteczkę w postaci serduszka innej osobie. Dzięki poczcie walentynkowej w świetlicy było słychać rozmowy o tym kto ile walentynek dostał i od kogo one są. Utrzymaliśmy także tradycję obdarowywania się walentynkową laurką. Uczestnicy zabawy mogli napisać i narysować innym dzieciom coś miłego na kartce w postaci serca. Święto 14 lutego upłynęło w przyjaznej i wesołej atmosferze.

 [foto]

 

16. 12. 2020 r.

ZASADY REKRUTACJI DO KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ MIASTO BIAŁYSTOK NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Drodzy Ósmoklasiści!

Zachęcam do zapoznania się z zasadami rekrutacji do szkół białostockich
https://www.bialystok.pl/resource/file/download-file/id.53497. 

Dokument zawiera też zasady przyznawania punktów.

A. Świderek

TERMINY REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH  

 

26. 01. - 9. 02. 2021 r.

UKOŃCZYLIŚMY III MODUŁ PROJEKTU „EMOCJA” – „MOC SŁÓW”

W dniach 26.01 – 09.02.2021 r. na zajęciach świetlicowych zrealizowaliśmy III moduł Międzynarodowego Projektu „Emocja” pt. „MOC SŁÓW”. Główne cele tego modułu to: rozwijanie umiejętności funkcjonowania społecznego poprzez rozwój kompetencji komunikacyjnych, życzliwość, wrażliwość na potrzeby innych, poszanowanie dla odmienności, otwartość i empatia. Podczas jego realizacji zrozumieliśmy, że słowa mają wielką moc, wysłuchaliśmy „Bajki o ciepłym i puchatym”, wykonaliśmy „Drzewko pięknych słów”, grupowaliśmy słowa o wydźwięku pozytywnym i negatywnym oraz wykonaliśmy pracę plastyczną „Puchate słowa” – kolorowanka Quiver.         
Z niecierpliwością czekamy na realizację IV modułu.
M. Ostojska

 [foto]

 

Biblioteka szkolna czynna w środy od godz. 10.30 do 16.30.  

 

16. 12. 2020 r.

Ach, cóż to był za bal!

5 lutego w  Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia nasza placówka zmieniła się w magiczną krainę, do której przybyły najróżniejsze  postacie z bajek. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się fantastycznie. Z niecierpliwością odliczamy dni do następnego balu.

 [foto]

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE NAUKI STACJONARNEJ

Od poniedziałku, 18 stycznia 2021 R. uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej.
Zajęcia odbywać się będą zgodnie z aktualnym planem lekcji, w reżimie sanitarnym (proszę pamiętać o maseczkach).
Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych

Wychowanie fizyczne w klasach sportowych będzie odbywać się zgodnie z wcześniejszym harmonogramem.

Harmonogram dowozu dzieci do szkoły pozostaje bez zmian.

 

Jak wspierać dziecko w zrozumieniu świata YouTuba?

 

16. 12. 2020 r.

Akcja "Złóż świąteczne życzenia sąsiadowi"

Część uczniów naszej szkoły wzięła udział w akcji "Złóż świąteczne życzenia sąsiadowi". Polegała ona na zrobieniu świątecznej pocztówki i dostarczeniu jej osobie starszej, samotnej lub chorej mieszkającej w sąsiedztwie. Akcja miała na celu pokazać młodym ludziom, że wśród nas są ludzie będący w trudnej sytuacji życiowej, którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia.
Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.
Irmina Sosnowska

 [foto]

 

PROGRAM OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI I ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ IM. WŁADYSŁAWA STASIAKA NA LATA 2018-20

 

ZS-P
w Goniądzu

PIERWSZY SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

ZAKOŃCZY SIĘ 29 STYCZNIA 2021 R.

 

5. 12. 2020 r.

Chemia w dobie zdalnego nauczania

Uczniowie klas 7 i 8, w ramach nauki zdalnej, mieli za zadanie wykonać różne modele, które pomogą im lepiej zrozumieć opracowywane tematy. Uczniowie klas 7 tworzyli modele przedstawiające budowę atomów poszczególnych pierwiastków. Zadaniem uczniów z klas 8 było zrobienie z plasteliny, bibuły lub papieru modeli związków organicznych. W ten sposób uczniowie poznali podstawowe prawa chemiczne. Na zdjęciach prezentowane są prace uczniów. 

 [foto]

 

14. 12. 2020 r.

Pierniczki

Piernikowe szaleństwo zagościło w dniu dzisiejszym w zerówce. Każdy kto dzisiaj przebywał w murach naszej szkoły mógł poczuć zapach świąt.  Dzieci wykrawały ciasteczka, piekliśmy je, a potem ozdabialiśmy. Po zakończonej pracy był słodki poczęstunek. Naszymi wspaniałymi pierniczkami obdarowaliśmy dyrekcję i pracowników szkoły.
Wychowawca Urszula Mocarska

 [foto]

 

10. 12. 2020 r.

Spotkanie całego zespołu tworzącego rezultaty pracy intelektualnej w ramach realizowanego projektu „Inno Experiment” z programu Erasmus +.  

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY

W ramach programu „Bez nienawiści w realu i na portalu” Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach organizuje powiatowy konkurs fotograficzny pod nazwą: „Wirtualna szkoła jest bezpieczna i wesoła”

Regulamin konkursu
Dziecko - Oświadczenie dotyczące wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych dziecka

 

02. 12. 2020 r.

NOWE METODY I TECHNIKI PRACY NA ZAJĘCIACH EDUKACYJNYCH W ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM W GONIĄDZU

 

30. 11. 2020 r.

Andrzejki dla uczniów oddziału przedszkolnego

Dnia 30.11.2020 r. wychowawcy świetlicy zorganizowali Andrzejki dla uczniów oddziału przedszkolnego. Dzieciaki brały udział w tradycyjnych wróżbach, śpiewały i tańczyły. Dziękujemy bardzo za przygotowanie wyśmienitej zabawy i miło spędzony czas.
Uczniowie i Wychowawca klasy „0”

 [foto]

 

24. 10. 2020 r.

Zdalne nauczanie informacje dla rodziców i uczniów

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych w klasach IV-VIII, w szkole będzie prowadzone zdalne nauczanie.
Kontakt nauczycieli z uczniami i ich rodzicami odbywać się będzie online poprzez wykorzystanie dostępnych internetowych komunikatorów: Messengera, WhatsAppa, sms, mailowo, dziennika elektronicznego, strony internetowej szkoły oraz telefonicznie.  

Zajęcia dydaktyczne odbywać się będą przy wykorzystaniu usługi internetowej Microsoft Teams, do której uczniowie  otrzymali już loginy i hasła. Uczniowie w usłudze Teams mogą się logować na komputerach, laptopach, tabletach oraz smartfonach,
Nauczyciele będą realizować podstawę programową prowadząc zajęcia dydaktyczne w sposób zdalny według dotychczasowego planu lekcji.

Uczniowie zostali przeszkoleni w obsłudze aplikacji Microsoft Teams, ale gdyby były jakieś problemy z zalogowaniem to proszę o kontakt: zspjarek@gmail.com 

PORADNIKI
Jak ZALOGOWAĆ SIĘ DO SZKOŁY przez Microsoft Teams?
Jak KORZYSTAĆ z Microsoft Teams (co i gdzie będziemy robić + ustawienia)?

 

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!

Jestem do Państwa dyspozycji pod adresem:  pedagogszkolny108@gmail.com.
Jeśli macie jakieś pytania, wątpliwości czy problemy, piszcie na moją pocztę. Chętnie pomogę. Możliwy jest też bezpośredni kontakt na terenie szkoły po wcześniejszych uzgodnieniu terminu spotkania.  

WSZYSTKIM RODZICOM, UCZNIOM I NAUCZYCIELOM ŻYCZĘ DUŻO ZDROWIA, SIŁY I WYTRWAŁOŚCI! 

Anna Świderek, pedagog

 

W dniu 6 listopada 2020 r. komisja konkursowa w składzie: p. Magda Ostojska, p. Iza Siarkiewicz oraz p. Małgorzata Magnuszewska  oceniła prace uczniów klas 1-3 biorących udział w konkursach bibliotecznych. [więcej ...]

 

W dniach 9 i 10 listopada 2020 r.

biblioteka szkolna będzie otwarta w godz. 12.00-17.00

Małgorzata Magnuszewska

 

5. 11. 2020 r.

Dzień Postaci z Bajek

 

Bajki odgrywają bardzo ważna rolę w życiu każdego dziecka. Bajkowe postacie sprawiają, że świat staje się barwny i radosny, dlatego 5 listopada br.  przedszkolaki przyłączyły się do  obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Już od rana w przedszkolu zrobiło się bajkowo. W każdej grupie można spotkać Królewny, Wróżki, Czarownice oraz wiele innych bajkowych postaci, które wyruszyły w świat pełen zabaw i niespodzianek po bajkowej krainie. Dzieci bawiły się wspaniale, układały puzzle, rozwiązywały zagadki, rebusy, nazywały bajkowe postacie i kolorowały swoich ulubionych bohaterów. Doskonała atmosfera  oraz piękne stroje przygotowane przez rodziców naszych przedszkolaków spowodowały niezapomniane chwile w świecie postaci z bajek. 

 [foto]

 

5. 11. 2020 r.

Ukończyliśmy 2 moduł Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Emocja”

W czwartek, 5 listopada klasa I a na zajęciach świetlicowych zrealizowała 2 moduł projektu pt. „Wyobraźnia”. Jego celem było pobudzenie wyobraźni twórczej, fantazji, kreatywności oraz aktywności uczniów podczas zajęć. Odpowiadając na pytanie „Czym jest wyobraźnia?”, wspólnie przygotowaliśmy mapę myśli. Wysłuchaliśmy opowiadania pt. „Żółty balonik” i omówiliśmy je. Wykonaliśmy też pracę plastyczną „Mój balonik marzeń”, bawiliśmy się balonami oraz kodowaliśmy z wyobraźnią. Zajęcia bardzo nam się podobały. Mamy nadzieję, że wrócimy do szkoły na realizację 3 modułu projektu.
Magdalena Ostojska

 [foto]

 

5. 11. 2020 r.

Pasowanie na czytelnika

5 listopada to „Dzień Postaci z Bajek”. Uczniowie klas pierwszych odwiedzili w tym dniu bibliotekę szkolną przebrani za różne bajkowe postacie. Prezentowali swoje przebrania, odgadywali zagadki o baśniowych bohaterach. Dzieci poznały też zasady korzystania z biblioteki szkolnej, złożyły przyrzeczenie  i zostały pasowane na czytelników. Po raz pierwszy wypożyczyły wybrane przez siebie książki. Otrzymały zakładki i książki „Pierwsze abecadło” w ramach kampanii Instytutu Książki- „Mała książka-wielki człowiek”, której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci.  
Małgorzata Magnuszewska

 [foto]

 

28. 10. 2020 r.

Zbiórka dla Nikosia

28 października w naszej szkole oraz w przedszkolu odbyła się zbiórka pieniędzy na leczenie Nikosia. Dzieci oraz uczniowie klas 0 - III bardzo chętnie wsparli akcję. Puszka z pieniędzmi została przekazana do Urzędu Miasta w Goniądzu. Serdecznie dziękuję rodzicom, uczniom i pracownikom za udział w akcji.  Szkolny opiekun wolontariatu Irmina Sosnowska

 [foto]

 

12. 10. 2020 r.

Nasza świetlica bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Emocja”

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie kl. 1 a podczas zajęć świetlicowych realizują międzynarodowy projekt edukacyjny „Emocja”. Projekt składa się z pięciu modułów: Kreatywność, Wyobraźnia, Moc słów, Empatia, Odwaga.
We wrześniu zrealizowaliśmy I moduł projektu. Dało nam to mnóstwo radości. Rozwijaliśmy kreatywność, rozbudzaliśmy wiarę we własne możliwości, rozmawialiśmy o naszych uczuciach. Stworzyliśmy Kącik Emocji. Dzięki opowiadaniu „Blok rysunkowy” zrozumieliśmy, że każdy z nas jest tak samo ważny i wyjątkowy. Nauczyliśmy się też podstawowych zwrotów w języku migowym. Jednak najwięcej radości przyniósł nam Dzień Kropki, podczas którego obejrzeliśmy i omówiliśmy bajkę „The Dot” o dziewczynce Vashti i wykonaliśmy pracę plastyczną z wykorzystaniem TIK „Żywa kropka”. Dzięki aplikacji Quiver nasze kropki ożyły. To było super!
Z niecierpliwością czekamy na realizację II modułu.
Magdalena Ostojska

 [foto]

 

9. 10. 2020 r.

Owocowy dzień w Przedszkolu

9 października w naszym przedszkolu odbył się „ Owocowy dzień”. W tym dniu w każdej grupie królowały  różnorodne owoce: jabłka, gruszki, śliwki. Poprzez różnorodne zabawy, twórczość plastyczną oraz bezpośrednie smakowanie owoców dzieci doskonaliły prozdrowotne postawy oraz nabyły przekonania do ich jedzenia. Każda grupa wykazała się inwencja twórczą oraz bogactwem wiedzy na temat owoców.

 [foto]

 

30. 09. 2020 r.

Jesienna akcja sprzątania Ziemi

  

30 września wolontariusze z klasy VIIIa uczestniczyli w "Jesiennej akcji sprzątania Ziemi", której celem było zebranie śmieci zalegających na poboczu drogi oraz ścieżki rowerowej na trasie Osowiec Twierdza - Goniądz. Zebraliśmy dużą ilość puszek, butelek i papierów. Mamy nadzieję, że teraz będzie przyjemniej dla korzystających ze ścieżki oraz dużo lepiej dla przyrody. Zebrane śmieci zostały odebrane przez pracowników ZUK w Goniądzu, za co bardzo dziękujemy. Po zakończonej akcji mieliśmy chwilę odpoczynku w czasie ogniska zorganizowanego na plaży miejskiej. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za ufundowanie kiełbasek.
Organizatorem akcji była Irmina Sosnowska.    

 [foto]

 

29. 09. 2020 r.

Dzień Głośnego Czytania

29 września – w Dniu Głośnego Czytania  uczniowie klas młodszych odwiedzili bibliotekę szkolną. Klasy pierwsze i druga obejrzały i wysłuchały baśń pt. „Kot w butach” wg braci Grimm, w postaci teatrzyku kamishibai - książki narracyjno-obrazkowej. Klasy trzecie zobaczyły baśń braci Grimm- pt. „Brat i siostra”. Prezentacja baśni w formie teatrzyku kamishibai bardzo spodobała się dzieciom. Słuchały z uwagą i zainteresowaniem, a po obejrzeniu chętnie wypowiadały się  na ich temat.     
Małgorzata Magnuszewska   

 [foto]

 

25. 09. 2020 r.

Dzień pustej klasy

 

Korzystając z pięknej słonecznej jesieni, klasy szóste uczestniczyły dziś w akcji Dzień Pustej Klasy i wraz z nauczycielami wyszły na boisko szkolne, aby wziąć udział w zajęciach ekologicznych przygotowanych przez Panią Ewę Wiatr z BPN.    

 [foto]

 

25. 09. 2020 r.

Dzień pustych ławek

W piątek, 25 września, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Pustych Ławek postanowiliśmy opuścić przedszkolne ławki i udać się na spacer nad Biebrzę. Pani Ewa Wiatr zapoznała nas bliżej z przyrodą- mieliśmy okazję zobaczyć żaby, żurawie i kaczki.   

 [foto]

 

23. 09. 2020 r.

Pierwsze dni jesieni

Pierwsze dni jesieni świętowaliśmy na placu zabaw. Na nasze szczęście słońce  postanowiło świętować razem z nami, co pozwoliło nam na kilkudniową zabawę w piaskownicy, na piłkach oraz drabinkach.   

 [foto]

 

    

Projekt „TIK – Talent – Innowacja – Kreatywność – TAK”

Opis projektu.pdf

Mapa dotacji.pdf

Regulamin Rekrutacji.pdf

Formularz Zgłoszeniowy Dziecka załącznik 1.pdf

Deklaracja Uczestnictwa Dziecka załącznik 2.pdf

Oświadczenie Rodzica załącznik 3.pdf

Oświadczenie Uczestnika Projektu załącznik 4.pdf

Formularz Zgłoszeniowy Nauczyciela załącznik 5.pdf

Deklaracja Uczestnictwa Nauczyciela załącznik 6.pdf

Oświadczenie Nauczyciela załącznik 7.pdf

 

    

Zapraszam Państwa do złożenia oferty na ogłoszone zapytanie ofertowe nr 1/TT/2020  na potrzeby realizacji projektu „TIK – Talent – Innowacja – Kreatywność – TAK” nr RPPD.03.01.01-20-0364/19 współfinansowanego  przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020. 

Zapytanie ofertowe 1_TT_2020
Załącznik 1 Formularz Ofertowy
Załącznik 2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
Załącznik 3 Oświadczenie o braku powiązań kapitałowych
Załącznik 4 Klauzula Informacyjna

Prosimy o złożenie oferty na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 wraz z załącznikami w terminie do dnia 01.10.2020 r. do godziny 15:00.  

Oferty należy dostarczyć w jeden z niżej wymienionych sposobów: - przesłać pocztą tradycyjną lub osobiście na adres:  
     - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Goniądzu ul. Konstytucji 3 Maja, 19-110 Goniądz  
     - przesłać pocztą elektroniczną na adres: 
projekt.zspgoniadz@gmail.com

 

20. 09. 2020 r.

KOLEJNY  PROJEKT  W PRZEDSZKOLU W GONIĄDZU

    

Rozpoczęliśmy realizację trzeciego już, w ciągu czterech lat, projektu skierowanego do naszych przedszkolaków.
Po projekcie
„Mali uczniowie – duże potrzeby” w roku 2017/2018 (wartość projektu 246.935,00 zł.), „Kompetencje kluczowe w Przedszkolu w Goniądzu” zrealizowanego w roku 2019 (wartość projektu 119.396,00 zł.) przystępujemy do realizacji dwuletniego projektu:

„TIK – Talent – Innowacja – Kreatywność – TAK”

z kwotą 297.313,75 zł.

W ramach projektu nasi najmłodsi będą uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych, matematycznych, poznawali tajniki programowania, będą doskonalili swoje umiejętności plastyczne i techniczne, rozwijali zainteresowania językiem angielskim. Przedszkolakom przygotowane zostaną zajęcia laboratoryjne, ponadto dzieci wyjadą do Białowieskiego Parku Narodowego, Grajewa i Białegostoku. Jak przy każdym projekcie  także i w tym przypadku poprawi się baza dydaktyczna Przedszkola – zakupiony zostanie monitor interaktywny, laptop, drukarka, a także pomoce dydaktyczne do poszczególnych zajęć.   

 


REKRUTACJA DO PROJEKTU

TIK-Talent-Innowacja-Kreatywność-TAK

7 września 2020 r. rozpoczyna się rekrutacja dzieci w wieku 3-6 lat do projektu
TIK-Talent-Innowacja-Kreatywność-TAK”
współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020.
 

 

10. 09. 2020 r.

Z potrzeby serca

    

Dzisiaj na szkolnym korytarzu pojawił się niezwykły przedmiot - czerwony pojemnik w kształcie serca przeznaczony do zbierania nakrętek.  
Wykonał go tata jednej z naszych uczennic - Pan Dariusz Potocki, za co z całego serca pragniemy mu podziękować.
"Dobre uczynki to niewidziane zawiasy we wrotach nieba" (W. Hugo)

Zachęcamy do wrzucania wszelkich plastikowych nakrętek, bez względu na kształt i kolor. Przekażemy je na uratowanie życia Nikosia.   

 

9. 09. 2020 r.

„Bezpieczna droga do szkoły”

9 września 2020 r. uczniowie klas pierwszych spotkali się z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Mońkach. Policjanci poinformowali uczniów o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu, przećwiczyli  z dziećmi przechodzenie przez jezdnię po pasach, a na zakończenie  wręczyli pierwszakom znaczki odblaskowe.

Dziękujemy! B. Dzierżanowska, E. Szymczyk  

 [foto]

 

6. 08. 2020 r.

Wirtualne spotkanie przedstawicieli partnerów projektu
„InnoExperiment – Innovative Approach to Teaching through Experiment”

 

PROCEDURY COVID
(od 1 września 2020 r.)

Bezpieczny powrót do szkoły

RODZICE

 

Bezpieczny powrót do szkoły

 UCZNIOWIE

 

 

Zwroty podręczników.

Uczniowie klas 4-8 mieszkający w Goniądzu oddają podręczniki 31 sierpnia w godz. 10.00-12.00. 

Uczniowie spoza Goniądza zwracają książki 2 września.

Uczniowie klas 2-3 przynoszą podręczniki do wychowawców klas 1 września br.