AKTUALNOŚCI  2021/2022

Data ostatniej aktualizacji: 02 grudnia 2021     Organizacja roku szkolnegoHarmonogram imprez w szkole  

 


Plany lekcji ważne od 2 grudnia 2021 r.

29. 11. 2021 r.

"Bezpieczni na wsi"

Na początku roku szkolnego ośmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie literackim "Bezpieczni na wsi" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Dolistowie oraz Państwowy Inspektorat Pracy w Białymstoku. Pod koniec listopada otrzymaliśmy informację, że prace czworga z nich zostały nagrodzone: Wiktoria Olszyńska kl. VIIIb Laura Dzięgielewska kl. VIIIb Miłosz Mocarski kl. VIIIb Bartosz Bielawski kl. VIIc 
Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od organizatorów. 
Uczniowie pracowali pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Kolendy i Beaty Olsztyńskiej

[foto]

 

11. 11. 2021 r.

11 listopada obchodzony przez dzieci w świetlicy szkolnej

11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w historii.  Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości. W czasie zajęć tematycznych dzieci poznawały historię Polski poprzez legendy o powstaniu naszego państwa oraz zapoznawały się z sylwetkami ważnych postaci historycznych. Zajęcia były wzbogacone krótką lekcją historii opowiadającą o tworzeniu naszego państwa po 123 latach niewoli – prezentacja multimedialna. Dzieci wspólnie przygotowały różnymi technikami prace plastyczne – godła kolorowane kredkami, mapy Polski malowane farbami, biało-czerwone flagi wykonane z papieru.

[foto]

 

Akademia z okazji Święta Niepodległości

103 – rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

 

10. 11. 2021 r.

Przedszkole do hymnu

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.  W ramach tej akcji dnia 10 listopada punktualnie o godzinie 11:11 dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych  uroczyście zaśpiewały Hymn Polski.

[foto]

 

7. 11. 2021 r.

Zdalne nauczanie - informacje dla uczniów, których klasy są na kwarantannie

Zajęcia dydaktyczne odbywać się będą przy wykorzystaniu usługi internetowej Microsoft Teams, do której uczniowie w ubiegłym roku otrzymali  loginy i hasła. Uczniowie w usłudze Teams mogą się logować na komputerach, laptopach, tabletach oraz smartfonach,
Nauczyciele będą realizować podstawę programową prowadząc zajęcia dydaktyczne w sposób zdalny według dotychczasowego planu lekcji.
Loginy i hasła są takie same jak w ubiegłym roku.

Gdyby były jakieś problemy z zalogowaniem to proszę o kontakt: zspjarek@gmail.com 

W treści maila proszę podać imię, nazwisko (ucznia) oraz klasę.

PORADNIKI
Jak ZALOGOWAĆ SIĘ DO SZKOŁY przez Microsoft Teams?
Jak KORZYSTAĆ z Microsoft Teams (co i gdzie będziemy robić + ustawienia)?

 

7. 11. 2021 r.

Ślubowanie klas pierwszych


Dnia 5 listopada 2021r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Goniądzu odbyło się Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Niestety, ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną w uroczystości wzięli udział jedynie przedstawiciele rodziców i uczniów. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami i godnie reprezentować swoją szkołę. Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści jako nowi członkowie naszej wielkiej, szkolnej rodziny otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od koleżanek i kolegów z klasy trzeciej oraz rodziców. Na tym świętowanie pierwszaków nie zakończyło się. Po słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców, dzieci przeniosły się do baśniowego świata. Przebrane za postaci z bajek, pod kierunkiem pani Małgorzaty Magnuszewskiej zostały pasowane na czytelników. Po raz pierwszy mogły wypożyczyć książkę z biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały pakiety czytelnicze i zakładki.  
Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które brały udział w przygotowaniu tak uroczystego dnia.
Wychowawcy klas pierwszych

[foto]

 

5. 11. 2021 r.

Dzień postaci z bajek

5 listopada br. nasze przedszkole zamieniło się w cudowną, bajkową krainę. Na jeden dzień przenieśliśmy się do świata fantazji i marzeń. Dlaczego? Tego dnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Już od rana w  każdej grupie można było spotkać Wróżki, Czarownice, Piratów  oraz wiele innych bajkowych postaci, które wyruszyły w świat pełen zabaw i niespodzianek po bajkowej krainie. Dzieci bawiły się wspaniale, układały puzzle, nazywały bajkowe postacie i kolorowały swoich ulubionych bohaterów. Doskonała atmosfera  oraz piękne stroje przygotowane przez rodziców naszych przedszkolaków spowodowały niezapomniane chwile w świecie postaci z bajek.

[foto]

 

4. 11. 2021 r.

Żywa lekcja historii kl. 0-III

4 listopada 2021 r. uczniowie kl. 0-III uczestniczyli w żywej lekcji historii. Poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym mieli okazję zdobywać wiedzę historyczną.

[foto]

 

2. 11. 2021 r.

Scenki dramowe

W  listopadzie  2021 r. uczniowie klas IV a i V a  na lekcjach języka polskiego, odgrywali scenki dramowe  w oparciu o lektury: „Akademia pana Kleksa”  J. Brzechwy oraz „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R. R. Tolkiena. Dzieci chętnie zaangażowały się w role i prezentowały wybranych  przez siebie bohaterów. Wystąpili: Ambroży Kleks, Adaś Niezgódka, Bilbo Baggins, Gandalf, Thorin.    
Lekcje te pokazały kreatywność uczestników i dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Panowała przyjazna atmosfera.    
B. Kuczyńska

[foto]

 

27. 10. 2021 r.

Mobilność wirtualna uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Goniądzu, szkoły podstawowej Vilniaus Simono Konarskio Gimnazija z Litwy oraz Instytutu Badawczego AIJU z Hiszpanii

W październiku odbyła się mobilność wirtualna uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Goniądzu, szkoły podstawowej Vilniaus Simono Konarskio Gimnazija z Litwy oraz Instytutu Badawczego AIJU z Hiszpanii. Podczas spotkania prowadzący Jose Carlos Sola z Instytutu Badawczego AIJU przetestował z uczniami obydwu szkół krok po kroku wybrane scenariusze zajęć dodatkowych z robotyki i programowania wykorzystujących SCRATCH, dodatkowo wspólnie tworzyli aplikację w MBlock, która potrafi zamienić pismo odręcznie na tekst oraz aplikację, która rozpoznaje wyraz twarzy osoby widocznej w kamerze.  

In October, virtual mobility of students of the School and Kindergarten Complex in Goniądz, the Vilniaus Simono Konarskio Gimnazija primary school from Lithuania and the AIJU Research Institute from Spain took place. During the meeting, Jose Carlos Sola from the AIJU Research Institute tested with students of both schools step-by-step selected scenarios of extra-curricular activities in robotics and programming using SCRATCH, in addition, they jointly created an application in MBlock that can convert handwritten letters into text and an application that recognizes facial expressions the person visible in the camera.   

[foto]

 

5. 11. 2021 r.

 

Informacja o wyborze o wyborze najkorzystniejszej oferty

dotyczy

ZAPYTANIA OFERTOWEGO na potrzeby projektu „NOWOCZESNA SZKOŁA – przyszłością uczniów ZSP w Goniądzu” RPPD.03.01.02-20-0331/19

 

Wsparcie dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR – nabór wniosków o granty

 

12. 10. 2021 r.

 ZAWIADOMIENIE O UNIEWAŻNIENIU ZAPYTANIA OFERTOWEGO
Z DNIA 27. 09. 2021 r.

Dotyczy: postępowania na dostawę fabrycznie nowego sprzętu komputerowego i urządzeń edukacyjnych wraz z oprogramowaniem

 

29. 10. 2021 r.

Wszystkich Świętych - prace porządkowe wolontariuszy

29 października grupa wolontariuszy wzięła udział w pracach porządkowych w kaplicy na cmentarzu w Goniądzu oraz na grobach żołnierzy. Wolontariusze również odwiedzili i zapalili znicze na grobach nauczycieli i pracowników szkoły. Znicze zostały zakupione z funduszy Urzędu Miasta w Goniądzu. Dziękuję uczestnikom akcji za pracę oraz pracownikom obsługi szkoły za udostępnienie sprzętu do sprzątania.
Irmina Sosnowska  

[foto]

 

28. 10. 2021 r.

Wycieczka do WarszawyW dniu 28 października uczniowie klas IVa, IVb oraz  Va  uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Po dotarciu na miejsce, nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od zabytków dziedzictwa narodowego warszawskiej Starówki, czyli spacer po Placu Zamkowym, gdzie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia przy Kolumnie Zygmunta III Wazy, czy mogliśmy wysłuchać opowieści od najprawdziwszego Kataryniarza. Następnie złożyliśmy wizytę w MUZEUM NARODOWYM, gdzie uczniowie wzięli  udział w nadzwyczaj  interesujących lekcjach muzealnych: „TROPICIELE HISTORII” oraz „STAROPOLSKIE OBYCZAJE”. W dalszej części zwiedziliśmy ekspozycję plenerową MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO. Kolejnym punktem programu była wizyta w  CENTRUM NAUKI KOPERNIK, gdzie mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Późnym popołudniem zmęczeni, ale zadowoleni ruszyliśmy w drogę powrotną.
Dziękuję bardzo  Barbarze Hryniewickiej, Annie Omelańczuk oraz Jarosławowi Szczęsnemu za pomoc w opiece nad uczniami. 
Organizator wycieczki: Magdalena
Grycio    

[foto]

 

26. 10. 2021 r.

Międzyświetlicowe podróże

Nasza świetlica bierze udział  w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Międzyświetlicowe podróże”, w którym wymieniamy się plakatami, pocztówkami, informacjami, zdjęciami i rysunkami z innymi świetlicami w kraju.  Poznajemy różne miejscowości, nawiązujemy kontakt z uczniami z innych świetlic, promujemy nasze miasto, region oraz szkołę. Pierwszą przesyłkę otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ełku. Dostaliśmy plakat, legendy o Ełku, pocztówki oraz kolorowanki.  26.10.2021 r. na zajęciach świetlicowych rozmawialiśmy na temat tego pięknego miasta. My też wysłaliśmy im informacje, rysunki, pocztówki i zdjęcia o Goniądzu, naszej szkole i Biebrzańskim Parku Narodowym.   

[foto]

 

III edycja konkursu KRUS dla dzieci urodzonych
w latach: 2007-2015, których przynajmniej jeden rodzic/opiekun prawny jest ubezpieczony w KRUS 

KRUS ogłasza Losowanie hulajnóg dla dzieci, które wykonają kurs e-learningowy pt.
„Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

Sprawdź swoją wiedzę i wygraj jedną z 100 hulajnóg ufundowanych przez KRUS

Termin nadsyłania zgłoszeń do 31 października 2021r. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

 

 

14. 10. 2021 r.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14 października w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrali i wszystkim pracownikom szkoły złożyli życzenia: Dyrektor ZS-P - Mirosław Sobczyk, Burmistrz Goniądza - Grzegorz Dudkiewicz oraz przewodnicząca Rady Rodziców - Sylwia Butwiłowska. W czasie uroczystości, za sumienne wykonywanie obowiązków, wręczono Nagrody  Burmistrza, Dyrektora.
Ten dzień uświetniła również część artystyczna w wykonaniu uczniów klas Va i b, przygotowana przez p. Katarzynę Bielawską, oraz wychowawców klas. Były piosenki o szkole i nauczaniu, krótkie wesołe wierszyki, z serca płynące podziękowania nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za trud, za uśmiech, za dobre rady, za przekazywaną wiedzę oraz przeprosiny za kłopoty i problemy związane z wychowaniem dzieci i młodzieży. Uczniowie w przygotowanie części artystycznej swoim nauczycielom włożyli wiele serca i zaangażowania, za co im także dziękujemy. 

[foto]

 

13. 10. 2021 r.

Spotkanie z Mistrzem Olimpijskim w rzucie młotem z Tokio - Panem Wojciechem Nowickim

13 października 2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Mistrzem Olimpijskim w rzucie młotem z Tokio - Panem Wojciechem Nowickim. Nasz gość opowiadał o swojej karierze, treningach. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak rozpoczęła się jego przygoda ze sportem, ile czasu poświęca treningom, jaka jest dieta sportowca. Mistrz przyznał, że zaczął trenować rzut młotem w wieku 18 lat, wcześniej grał w piłkę nożną w Jagiellonii. Opowiedział też o swoim największym sukcesie - złotym medalu olimpijskim zdobytym podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Pan Wojciech cierpliwie odpowiadał na liczne pytania uczniów i nauczycieli zgromadzonych w sali gimnastycznej. 
Spotkanie to poprowadził pan dyrektor Mirosław Sobczyk.

[foto]

 

12. 10. 2021 r.

Akcja "Sprzątania świata"

12 października, grupa 27 wolontariuszy wzięła udział w akcji sprzątania lasu w okolicy wsi Szafranki. Udało się oczyścić dużą obszar będący pod zarządem Lasów Państwowych. Zebrane śmieci zostały odebrane przez pracowników ZUK w Goniądzu, za co serdecznie dziękuję. Na koniec akcji odbyło się ognisko, w czasie którego wolontariusze mogli odpocząć, napić się ciepłej herbaty i poczęstować się drożdżówkami ufundowanymi przez Pana Burmistrza. Dziękuję wolontariuszom za pracę, Pani Magdalenie Ostojskiej i Panu Sławomirowi Rembelińskiemu za opiekę nad młodzieżą. Dziękuję Panu Tomaszowi Gajewskiemu, leśniczemu z Nadleśnictw Knyszyn, za pomoc w przeprowadzeniu akcji. Irmina Sosnowska      

[foto]

 

7. 10. 2021 r.

O lesie i jego mieszkańcach

W dniu 7. 10. 2021 r. grupa zero A i zero B uczestniczyła w warsztatach "O lesie i jego mieszkańcach" prowadzonych przez przedstawiciela Nadleśnictwa Knyszyn P. Monikę Szorc. Wszystkie dzieci zdobyły dużo wspaniałych wiadomości i aktywnie uczestniczyły w ciekawych zajęciach.     

[foto]

 

5. 10. 2021 r.

Integracji ciąg dalszy....

Wycieczka szkolna na trasie Ruciane - Nida - Kętrzyn - Święta Lipka klas VIIA oraz VIIC w dniu 5.10.2021

[foto]

 

30. 09. 2021 r.

Wycieczka szkolna na trasie Ruciane - Nida - Kętrzyn - Święta Lipka

 

Szkoła to nie tylko zdobywanie wiedzy, ważne jest również budowanie dobrych relacji międzyludzkich. Najlepszym na to sposobem jest wspólny wyjazd integrujący uczniów różnych klas. Taką okazję miała młodzież z klas VI, VII b oraz Va podczas wycieczki szkolnej na trasie Ruciane-Nida - Kętrzyn - Święta Lipka. Mimo deszczu zachwycił wszystkich rejs statkiem po Jeziorze Nidzkim, równie ciekawy okazał się koncert organowy w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Świętej Lipce oraz odwiedziny w muzeum prezentującym eksponaty związane właśnie tym miejscem. Jednak tym co skradło serce wszystkich uczestników, były odwiedziny w Konsulacie Świętego Mikołaja w Kętrzynie. W miejscu tym od lat Firma Doroszko produkuje znane na całym świecie bombki. Uczniowie mieli okazję własnoręcznie wykonać ozdoby choinkowe, które na zakończenie wizyty mogli zabrać do domu.
Opiekę nad uczestnikami wyjazdu sprawowali wychowawcy klas, Katarzyna Sobczyk i Małgorzata Kolenda oraz pani Małgorzata Magnuszewska.    

[foto]

 

29. 09. 2021 r.

Ogólnopolski  Dzień Głośnego Czytania w bibliotece szkolnej

29 września br. – w Dniu Głośnego Czytania  bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klas 1-3. Klasy pierwsze wysłuchały baśni pt. „Królewna Śnieżka” wg braci Grimm, w postaci teatrzyku kamishibai- książki narracyjno-obrazkowej. Klasy drugie poznały baśń H.Ch. Andersena- pt. „Brzydkie Kaczątko”, a klasa trzecia- baśń „Calineczka” wg H.Ch. Andersena. Dzieci z zainteresowaniem słuchały prezentowanych baśni i chętnie wypowiadały się  na ich temat.  
Małgorzata Magnuszewska   

[foto]

 

27. 09. 2021 r.

„CUKIER LUKIER” - WARSZTATY CUKIERNICZE

27 września 2021 roku dzieci z przedszkola uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez pracowników Firmy Cukier Lukier w Białymstoku.  Dzieci przebrane  w fartuchy i czapki kucharskie uczestniczyły w produkcji własnych lizaków. Dowiedziały się z jakich składników robi się lizaki, jak pozyskuje się barwniki naturalne i zapachy owocowe, które wykorzystywane są do produkcji lizaków. Każde dziecko z pomocą Pań prowadzących mogło zrobić lizaki w kształcie świderków, serc czy kwiatków. Własnoręcznie wykonane kolorowe lizaki były niezapomnianym przeżyciem i na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Dziękujemy serdecznie Paniom z Firmy Cukier  Lukier za piękny dzień w przedszkolu, który przyniósł naszym wychowankom dużo radości i niezapomnianych wrażeń.

[foto]

 

22 września 2022 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów szkoły podstawowej na wywiadówkę
w dniu 22. 09. 2022 r. (środa)

Program spotkania:

  • 19.00 -  spotkanie z wychowawcami w klasach

Nauczyciele nie będący wychowawcami obecni są w pokoju nauczycielskim do godz. 20.00.

 

17. 09. 2021 r.

Wolontariusze porządkują groby żołnierzy

17 września w 82 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę szkolni wolontariusze, chcąc oddać cześć pamięci żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej, uporządkowali groby żołnierzy znajdujące się na cmentarzu w Goniądzu oraz zapalili symboliczne światełka pamięci.  

[foto]

 

15. 09. 2021 r.

                                     

VI SPOTKANIE PARTNERÓW PROJEKTU
„InnoExperiment - Innovative Approach to Teaching through Experminet

W dniu 15 września 2021 r. odbyło się ostatnie spotkanie międzynarodowe partnerów kończące 3 letnią współpracę w gronie 4 wyjątkowych organizacji partnerskich tj.: AIJU - Hiszpania, VSKG - Litwa, RCK - Polska oraz ZSP w Goniądzu. Projekt „ InnoExperiment - Innovative Approach to Teaching through Experminet” to pierwszy projekt jaki realizowaliśmy w ramach programu Erasmus + Akcja 2 Partnerstwa Strategiczne, który jednocześnie otworzył nam drogę do realizacji kolejnych projektów międzynarodowych w przyszłości. Kończymy projekt mając w pamięci wiele cennych wydarzeń, te które współorganizowaliśmy wspólnie, w których uczestniczyło całe nasze partnerstwo. Jesteśmy bogatsi o nową wiedzę i relacje nawiązane dzięki licznym spotkaniom i rozmowom z ludźmi zaangażowanymi w tworzenie innowacji edukacyjnych. To nasz kapitał na przyszłość, który już teraz staramy się wykorzystywać w ZSP w Goniądzu oraz dzielić się nim z innymi szkołami oraz społeczeństwem lokalnym i szkolnym.  Organizatorem spotkania była Fundacja Regionalne Centrum Kompetencji w Białymstoku. Celem spotkania było przede wszystkim podsumowanie całego projektu oraz omówienie obecnego stanu projektu. 
Zapraszamy do galerii

 

8. 09. 2021 r.

Obchody 77 rocznicy bitwy 9 Pułku Strzelców Konnych AK z Niemcami

W środę 8.09. uczniowie naszej Szkoły wraz z Panem Mirosławem Sobczykiem, Dyrektorem ZSP uczestniczyli w obchodach 77  rocznicy bitwy 9 Pułku Strzelców Konnych AK z Niemcami w rejonie Osowe Grzędy. 

[foto]

 

4. 09. 2021 r.

Narodowe Czytanie 2021

W tym roku mieliśmy okazję wziąć udział w akcji Narodowego Czytania, pod patronatem Pana Andrzeja Dudy, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zmierzyliśmy się z "Moralnością pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Utwór czytali: Pan Mirosław Sobczyk, Dyrektor ZSP wraz z nauczycielami i uczniami SP.

[foto]

 

PODZIĘKOWANIE

Panu Wojciechowi Niemotce –sołtysowi oraz mieszkańcom  wsi Doły  
za przekazanie na rzecz Przedszkola Samorządowego w Goniądzu środków finansowych.
Uzyskane środki zostały przeznaczone na doposażenie placu zabaw.

[foto]

 

NASZA SZKOŁA PODSTAWOWA REALIZUJE PROJEKT

"NOWOCZESNA SZKOŁA - PRZYSZŁOŚCIĄ UCZNIÓW ZSP W GONIĄDZU”

projekt współfinansowany przez Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020

Opis projektu NOWOCZESNA SZKOŁA
Informacja REKRUTACJA

Dokumenty do pobrania
Regulamin Udziału w Projekcie
Formularz Rekrutacyjny Ucznia Załącznik 1
Oświadczenie Rodzica załącznik 3
Oświadczenie Uczestnika Projektu załącznik 4
Formularz Rekrutacyjny Nauczyciela Załącznik 5
Oświadczenie Nauczyciela załącznik 7

 

PAKIET INFORMACYJNY DOTYCZĄCY SZCZEPIEŃ UCZNIÓW

Szczepienia uczniów od 12. roku życia – materiały informacyjne

Organizacja szczepień (Deklaracja rodzica / opiekuna prawnego, Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19)

 

1. 09. 2021 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Dnia 1 września 2021 roku o godz. 9.00 w ZS-P w Goniądzu odbyło się w niezwykłych warunkach - z zachowaniem reżimu sanitarnego i w szczególnej atmosferze uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Po mszy świętej, która odbyła się w kościele parafialnym pw. Św. Agnieszki w Goniądzu, uczniowie, ich rodzice i nauczyciele zgromadzili się w sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie w związku z przypadającą rocznicą napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar II Wojny Światowej. Pan dyrektor Mirosław Sobczyk ciepło i serdecznie powitał uczniów, nauczycieli i rodziców życząc wszystkim powodzenia i wytrwałości, oraz przedstawił zasady funkcjonowania szkoły w czasie pandemii.
Kolejnym punktem było wystąpienie Burmistrza Grzegorza Dudkiewicza, który również życzył uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Na osłodę pierwszych dni w szkole przekazał słodkości uczniom najmłodszych klas.
Po uroczystości wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.[foto]

Pierwszy września to nie tylko rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W świadomości wszystkich Polaków jest również datą wybuchu II wojny światowej. Dzisiaj mija 82. rocznica tego wydarzenia. Uczniowie naszej Szkoły wraz z Dyrekcją, Nauczycielami oraz Burmistrzem Goniądza Panem Grzegorzem Andrzejem Dudkiewicz upamiętnili ją poprzez złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod obeliskiem upamiętniającym ofiary czerwca 1941r. [foto]