AKTUALNOŚCI  2021/2022

Data ostatniej aktualizacji: 14 października 2021     Organizacja roku szkolnegoHarmonogram imprez w szkole  

 


 

27. 09. 2021 r.

ZAPYTANIE

OFERTOWE

ZAPYTANIE OFERTOWE na potrzeby projektu „NOWOCZESNA SZKOŁA – przyszłością uczniów ZSP w Goniądzu” RPPD.03.01.02-20-0331/19

FORMULARZ OFERTOWY do zapytania ofertowego

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA do zapytania ofertowego

OŚWIADCZENIE O BRAKU POWIĄZAŃ KAPITAŁOWYCH LUB OSOBOWYCH

KLAUZULA INFORMACYJNA

 

14. 10. 2021 r.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14 października w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrali i wszystkim pracownikom szkoły złożyli życzenia: Dyrektor ZS-P - Mirosław Sobczyk, Burmistrz Goniądza - Grzegorz Dudkiewicz oraz przewodnicząca Rady Rodziców - Sylwia Butwiłowska. W czasie uroczystości, za sumienne wykonywanie obowiązków, wręczono Nagrody  Burmistrza, Dyrektora.
Ten dzień uświetniła również część artystyczna w wykonaniu uczniów klas Va i b, przygotowana przez p. Katarzynę Bielawską, oraz wychowawców klas. Były piosenki o szkole i nauczaniu, krótkie wesołe wierszyki, z serca płynące podziękowania nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za trud, za uśmiech, za dobre rady, za przekazywaną wiedzę oraz przeprosiny za kłopoty i problemy związane z wychowaniem dzieci i młodzieży. Uczniowie w przygotowanie części artystycznej swoim nauczycielom włożyli wiele serca i zaangażowania, za co im także dziękujemy. 

[foto]

 

13. 10. 2021 r.

Spotkanie z Mistrzem Olimpijskim w rzucie młotem z Tokio - Panem Wojciechem Nowickim

13 października 2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Mistrzem Olimpijskim w rzucie młotem z Tokio - Panem Wojciechem Nowickim. Nasz gość opowiadał o swojej karierze, treningach. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak rozpoczęła się jego przygoda ze sportem, ile czasu poświęca treningom, jaka jest dieta sportowca. Mistrz przyznał, że zaczął trenować rzut młotem w wieku 18 lat, wcześniej grał w piłkę nożną w Jagiellonii. Opowiedział też o swoim największym sukcesie - złotym medalu olimpijskim zdobytym podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Pan Wojciech cierpliwie odpowiadał na liczne pytania uczniów i nauczycieli zgromadzonych w sali gimnastycznej. 
Spotkanie to poprowadził pan dyrektor Mirosław Sobczyk.

[foto]

 

12. 10. 2021 r.

Akcja "Sprzątania świata"

12 października, grupa 27 wolontariuszy wzięła udział w akcji sprzątania lasu w okolicy wsi Szafranki. Udało się oczyścić dużą obszar będący pod zarządem Lasów Państwowych. Zebrane śmieci zostały odebrane przez pracowników ZUK w Goniądzu, za co serdecznie dziękuję. Na koniec akcji odbyło się ognisko, w czasie którego wolontariusze mogli odpocząć, napić się ciepłej herbaty i poczęstować się drożdżówkami ufundowanymi przez Pana Burmistrza. Dziękuję wolontariuszom za pracę, Pani Magdalenie Ostojskiej i Panu Sławomirowi Rembelińskiemu za opiekę nad młodzieżą. Dziękuję Panu Tomaszowi Gajewskiemu, leśniczemu z Nadleśnictw Knyszyn, za pomoc w przeprowadzeniu akcji. Irmina Sosnowska      

[foto]

 

7. 10. 2021 r.

O lesie i jego mieszkańcach

W dniu 7. 10. 2021 r. grupa zero A i zero B uczestniczyła w warsztatach "O lesie i jego mieszkańcach" prowadzonych przez przedstawiciela Nadleśnictwa Knyszyn P. Monikę Szorc. Wszystkie dzieci zdobyły dużo wspaniałych wiadomości i aktywnie uczestniczyły w ciekawych zajęciach.     

[foto]

 

30. 09. 2021 r.

Wycieczka szkolna na trasie Ruciane - Nida - Kętrzyn - Święta Lipka

 

Szkoła to nie tylko zdobywanie wiedzy, ważne jest również budowanie dobrych relacji międzyludzkich. Najlepszym na to sposobem jest wspólny wyjazd integrujący uczniów różnych klas. Taką okazję miała młodzież z klas VI, VII b oraz Va podczas wycieczki szkolnej na trasie Ruciane-Nida - Kętrzyn - Święta Lipka. Mimo deszczu zachwycił wszystkich rejs statkiem po Jeziorze Nidzkim, równie ciekawy okazał się koncert organowy w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Świętej Lipce oraz odwiedziny w muzeum prezentującym eksponaty związane właśnie tym miejscem. Jednak tym co skradło serce wszystkich uczestników, były odwiedziny w Konsulacie Świętego Mikołaja w Kętrzynie. W miejscu tym od lat Firma Doroszko produkuje znane na całym świecie bombki. Uczniowie mieli okazję własnoręcznie wykonać ozdoby choinkowe, które na zakończenie wizyty mogli zabrać do domu.
Opiekę nad uczestnikami wyjazdu sprawowali wychowawcy klas, Katarzyna Sobczyk i Małgorzata Kolenda oraz pani Małgorzata Magnuszewska.    

[foto]

 

29. 09. 2021 r.

Ogólnopolski  Dzień Głośnego Czytania w bibliotece szkolnej

29 września br. – w Dniu Głośnego Czytania  bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klas 1-3. Klasy pierwsze wysłuchały baśni pt. „Królewna Śnieżka” wg braci Grimm, w postaci teatrzyku kamishibai- książki narracyjno-obrazkowej. Klasy drugie poznały baśń H.Ch. Andersena- pt. „Brzydkie Kaczątko”, a klasa trzecia- baśń „Calineczka” wg H.Ch. Andersena. Dzieci z zainteresowaniem słuchały prezentowanych baśni i chętnie wypowiadały się  na ich temat.  
Małgorzata Magnuszewska   

[foto]

 

27. 09. 2021 r.

„CUKIER LUKIER” - WARSZTATY CUKIERNICZE

27 września 2021 roku dzieci z przedszkola uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez pracowników Firmy Cukier Lukier w Białymstoku.  Dzieci przebrane  w fartuchy i czapki kucharskie uczestniczyły w produkcji własnych lizaków. Dowiedziały się z jakich składników robi się lizaki, jak pozyskuje się barwniki naturalne i zapachy owocowe, które wykorzystywane są do produkcji lizaków. Każde dziecko z pomocą Pań prowadzących mogło zrobić lizaki w kształcie świderków, serc czy kwiatków. Własnoręcznie wykonane kolorowe lizaki były niezapomnianym przeżyciem i na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Dziękujemy serdecznie Paniom z Firmy Cukier  Lukier za piękny dzień w przedszkolu, który przyniósł naszym wychowankom dużo radości i niezapomnianych wrażeń.

[foto]

 

22 września 2022 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów szkoły podstawowej na wywiadówkę
w dniu 22. 09. 2022 r. (środa)

Program spotkania:

  • 19.00 -  spotkanie z wychowawcami w klasach

Nauczyciele nie będący wychowawcami obecni są w pokoju nauczycielskim do godz. 20.00.

 

17. 09. 2021 r.

Wolontariusze porządkują groby żołnierzy

17 września w 82 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę szkolni wolontariusze, chcąc oddać cześć pamięci żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej, uporządkowali groby żołnierzy znajdujące się na cmentarzu w Goniądzu oraz zapalili symboliczne światełka pamięci.  

[foto]

 

15. 09. 2021 r.

                                     

VI SPOTKANIE PARTNERÓW PROJEKTU
„InnoExperiment - Innovative Approach to Teaching through Experminet

W dniu 15 września 2021 r. odbyło się ostatnie spotkanie międzynarodowe partnerów kończące 3 letnią współpracę w gronie 4 wyjątkowych organizacji partnerskich tj.: AIJU - Hiszpania, VSKG - Litwa, RCK - Polska oraz ZSP w Goniądzu. Projekt „ InnoExperiment - Innovative Approach to Teaching through Experminet” to pierwszy projekt jaki realizowaliśmy w ramach programu Erasmus + Akcja 2 Partnerstwa Strategiczne, który jednocześnie otworzył nam drogę do realizacji kolejnych projektów międzynarodowych w przyszłości. Kończymy projekt mając w pamięci wiele cennych wydarzeń, te które współorganizowaliśmy wspólnie, w których uczestniczyło całe nasze partnerstwo. Jesteśmy bogatsi o nową wiedzę i relacje nawiązane dzięki licznym spotkaniom i rozmowom z ludźmi zaangażowanymi w tworzenie innowacji edukacyjnych. To nasz kapitał na przyszłość, który już teraz staramy się wykorzystywać w ZSP w Goniądzu oraz dzielić się nim z innymi szkołami oraz społeczeństwem lokalnym i szkolnym.  Organizatorem spotkania była Fundacja Regionalne Centrum Kompetencji w Białymstoku. Celem spotkania było przede wszystkim podsumowanie całego projektu oraz omówienie obecnego stanu projektu. 
Zapraszamy do galerii

 

8. 09. 2021 r.

Obchody 77 rocznicy bitwy 9 Pułku Strzelców Konnych AK z Niemcami

W środę 8.09. uczniowie naszej Szkoły wraz z Panem Mirosławem Sobczykiem, Dyrektorem ZSP uczestniczyli w obchodach 77  rocznicy bitwy 9 Pułku Strzelców Konnych AK z Niemcami w rejonie Osowe Grzędy. 

[foto]

 

4. 09. 2021 r.

Narodowe Czytanie 2021

W tym roku mieliśmy okazję wziąć udział w akcji Narodowego Czytania, pod patronatem Pana Andrzeja Dudy, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zmierzyliśmy się z "Moralnością pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Utwór czytali: Pan Mirosław Sobczyk, Dyrektor ZSP wraz z nauczycielami i uczniami SP.

[foto]

 

PODZIĘKOWANIE

Panu Wojciechowi Niemotce –sołtysowi oraz mieszkańcom  wsi Doły  
za przekazanie na rzecz Przedszkola Samorządowego w Goniądzu środków finansowych.
Uzyskane środki zostały przeznaczone na doposażenie placu zabaw.

[foto]

 

NASZA SZKOŁA PODSTAWOWA REALIZUJE PROJEKT

"NOWOCZESNA SZKOŁA - PRZYSZŁOŚCIĄ UCZNIÓW ZSP W GONIĄDZU”

projekt współfinansowany przez Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020

Opis projektu NOWOCZESNA SZKOŁA
Informacja REKRUTACJA

Dokumenty do pobrania
Regulamin Udziału w Projekcie
Formularz Rekrutacyjny Ucznia Załącznik 1
Oświadczenie Rodzica załącznik 3
Oświadczenie Uczestnika Projektu załącznik 4
Formularz Rekrutacyjny Nauczyciela Załącznik 5
Oświadczenie Nauczyciela załącznik 7

 

PAKIET INFORMACYJNY DOTYCZĄCY SZCZEPIEŃ UCZNIÓW

Szczepienia uczniów od 12. roku życia – materiały informacyjne

Organizacja szczepień (Deklaracja rodzica / opiekuna prawnego, Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19)

 

1. 09. 2021 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Dnia 1 września 2021 roku o godz. 9.00 w ZS-P w Goniądzu odbyło się w niezwykłych warunkach - z zachowaniem reżimu sanitarnego i w szczególnej atmosferze uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Po mszy świętej, która odbyła się w kościele parafialnym pw. Św. Agnieszki w Goniądzu, uczniowie, ich rodzice i nauczyciele zgromadzili się w sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie w związku z przypadającą rocznicą napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar II Wojny Światowej. Pan dyrektor Mirosław Sobczyk ciepło i serdecznie powitał uczniów, nauczycieli i rodziców życząc wszystkim powodzenia i wytrwałości, oraz przedstawił zasady funkcjonowania szkoły w czasie pandemii.
Kolejnym punktem było wystąpienie Burmistrza Grzegorza Dudkiewicza, który również życzył uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Na osłodę pierwszych dni w szkole przekazał słodkości uczniom najmłodszych klas.
Po uroczystości wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.[foto]

Pierwszy września to nie tylko rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W świadomości wszystkich Polaków jest również datą wybuchu II wojny światowej. Dzisiaj mija 82. rocznica tego wydarzenia. Uczniowie naszej Szkoły wraz z Dyrekcją, Nauczycielami oraz Burmistrzem Goniądza Panem Grzegorzem Andrzejem Dudkiewicz upamiętnili ją poprzez złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod obeliskiem upamiętniającym ofiary czerwca 1941r. [foto]