Dnia 25.02.2019 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Goniądzu odbyło się pierwsze partnerskie spotkanie międzynarodowe projektu „ InnoExperiment – Innovative Approach to Teaching through Experiment” realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +, Akcja 2: Partnerstwo Strategiczne, którego szkoła jest liderem.

W spotkaniu uczestniczyła Dyrekcja Szkoły oraz przedstawiciele partnerów z  Litwy (Vilniaus Simono Konarskio mokykla), Hiszpanii (Asociacion de investigacion de la industria del juguete, conexas y afines) i Białegostoku (Fundacja Regionalne Centrum Kompetencji).   

Podczas spotkania dokonano prezentacji wszystkich partnerów projektu. Przedstawiono główne cele i harmonogram projektu. Szczegółowo zostały omówione rezultaty i sposób ich upowszechniania wraz z mobilnością uczniów i nauczycieli. Uzgodniono terminy najbliższych działań i kolejnych spotkań międzynarodowych partnerów. Omówiono zakres umów partnerskich pomiędzy partnerami projektu. Nasz partner z centrum badawczego w Hiszpanii z racji tego iż posiada największe doświadczenie zaprezentował Nam wizję tworzenia scenariuszy zajęć dodatkowych z elementami robotyki i programowania z zastosowaniem eksperymentu i nowoczesnych technologii TIK.

Zostało wybrane LOGO projektu.    

Przybyli goście zostali oprowadzeni po Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Goniądzu oraz mieli możliwość zwiedzenia pobliskich terenów należących do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Spotkanie zakończyło się na stołówce szkolnej wspólnym obiadem.

Obraz zawierający ściana, wewnątrz, osoba, podłoże

Opis wygenerowany automatycznie