PRZEDSZKOLE 2017/2018

21. 06 2018 r.

Baśniowy Ambarans –Rodzice Dzieciom

 Rodzice przedszkolaków już po raz czwarty przestawili na scenie Domu Kultury w Goniądzu spektakl, tym razem była to bajka  pt. „Baśniowy Ambarans”. Wielotygodniowe przygotowania – podział ról, rekwizyty, stroje, dekoracje i liczne próby przyniosły zamierzone efekty. Przestawienie okazało się kolejnym wielkim sukcesem. Szczę­śliwe i roz­pro­mie­nione twa­rze najmłodszych widzów po raz kolejny poka­zały, nam jak ważne są takie spotkania. Rodzice biorący udział w przedstawieniu byli bardzo wzruszeni miłym przyjęciem i wyrazami uznania ze strony widzów, a przede wszystkim dzieci. Dziękujemy Rodzicom za  moc wrażeń, jakie sprawili swoim pociechom oraz za zaangażowanie włożone w  udział w przedstawieniu.  

[foto]

 

13. 06. 2018 r.

Ruch to zdrowie

 Mając na uwadze walory aktywnego spędzania czasu, w środowy poranek, dziewczęta z MCEiRS w Goniądzu, zaprosiły przedszkolaki do sportowych zmagań. Zawody rozegrano w tzw. 11 stacjach. Przedszkolaki próbowały swoich sił w rzucaniu do celu, biegu z piłką z przeszkodami, skokach z dinozaurem, ćwiczeniach zręcznościowych. Za każde dobrze wykonane zadanie mali zawodnicy otrzymywali pieczątki. Po skończonych zawodach i zabawach ruchowych  wszystkich uczestników zaproszono na słodki i owocowy poczęstunek. Wszystkie przedszkolaki oprócz wspaniałych emocji i niezapomnianych wrażeń, otrzymały sportowe medale.      

[foto]

 

13. 06. 2018 r.

Lubimy tańczyć

 Zajęcia taneczne w  przedszkolu prowadzone są od marca tego roku przez PAARO Mobilną Szkolę Tańca w Białymstoku W trakcie zajęć dzieci uczą się tańca, koordynacji, równowagi oraz rozwijają swoją kreatywność i pamięć.  Dzięki realizowanym podczas zajęć ćwiczeniom dzieci uczą się też  pewności siebie, odwagi oraz prawidłowej komunikacji.     

[foto]

 

30. 05. 2018 r.

Pierwszego czerwca królują dzieci

 Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. Tego dnia dzieci wraz z opiekunami wybrały się na biwak do Gospodarstwa Agroturystycznego „Sośniaki”. Dzień obfitował w liczne atrakcje: puszczanie baniek, kolorowanie obrazków, tańce przy muzyce, skoki na trampolinie, zabawy z piłką, pieczenie kiełbasek. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.    

[foto]

 

28. 05. 2018 r.

MOI BOHATEROWIE

 MOI BOHATEROWIE pod takim hasłem 28 maja w sali Domu Kultury w Goniądzu odbył się montaż słowno –muzyczny wykonaniu przedszkolaków dedykowany Rodzicom. To właśnie dla Rodziców dzieci recytowały wiersze, śpiewały  piosenki, tańczyły. Swoimi występami  wyraziły wielką miłość i szacunek dla Rodziców, na twarzach których widać było radość i zadowolenie. W nie jednym oku zakręciła się łezka ze wzruszenia. Szczęśliwe i rozpromienione twarze rodziców po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły rodzicom  własnoręcznie wykonane drzewka szczęścia oraz medale Super Mamy i Super Taty oraz zaprosiły na słodki poczęstunek. 

[foto]

 

22.05. 2018 r.

„O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki” – konkurs recytatorski

22 maja nasze przedszkolaki brały udział w gminnych eliminacjach konkursu recytatorskiego „O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki”. Przedszkolaki zaprezentowały znane wiersze z klasyki literatury dziecięcej autorstwa: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż dzieci bardzo się starały i pięknie recytowały przygotowane wiersze. Na eliminacje powiatowe, które odbędą się 30 maja w Domu Kultury w Mońkach pojedzie troje naszych przedszkolaków – Amelia Laskowska, Antonina Koczta oraz Karina Kuczyńska

[foto]


02. 05. 2018 r.

Dzień Flagi

2 maja z okazji   Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w  Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków. Podczas zajęć dzieci poznały historię polskich symboli narodowych, wysłuchały  wiersza Władysława Bełzy: „Katechizm polskiego dziecka”. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie papierowych flag.  

[foto]

 

24. 04. 2018 r.

Polak i Czech dwa bratanki

 24 kwietnia w przedszkolu wszystkie dzieci wzięły udział w zajęciach inspirowanych historią i kulturą Czech. Przedszkolaki poznały wybrane fakty z dziejów państwa założonego przez legendarnego Czecha. Obejrzały zdjęcia słynnych obiektów przyrodniczych  oraz dziel rąk ludzkich. Nauczyły się kilku zwrotów w języku czeskim. Wykonały papierowe flagi Czech. Po obejrzeniu filmów animowanych przedszkolaki sporządziły portrety ich bohaterów -Krecika, Makowej Panienki, Rumcajsa z Cypiskiem oraz Żwirka i Muchomorka. Dzieciom bardzo spodobały się też utwory muzyczne rodem z Czech. Pysznym akcentem czeskiego dnia była konsumpcja własnoręcznie wykonanych ciasteczek – zlepieńców.

[foto]

 

19. 04. 2018 r.

Spotkanie przedszkolaków z przyrodą

 19 kwietnia dzieci a Przedszkola uczestniczyły w zajęciach ekologicznych w terenie przeprowadzonych przez pracownika BPN –panią Ewę Wiatr. Grupa II i IV udały się nad rzekę, gdzie przy pomocy pani Ewy rozpoznawały żyjące w rzece Male zwierzątka. Uczyły się korzystania z klucza do oznakowania owadów dzięki któremu rozpoznawały: chruścika pływaka, żółtobrzeżka, kijanki i inne żyjątka. Potem dzieci poszły na wieżę widokowa po drodze obserwując piękne łąki pokryte kaczeńcami, oglądały ptaki, słuchały ich głosów. Rozmawiały też z miłośnikiem przyrody z Warszawy. Pani Ewa opowiedziała tez wiele ciekawostek z życia żab i płazów.. Następnie dzieci podjęły się odpowiedzialnego zadania – ratowania żab przechodzących przez drogę. Z zapałem sprawdzały stanowiska w których mogły być żaby. „ Uratowały 1 ropuchę i małą żabkę”. Zmęczone , ale bardzo zadowolone wróciły do przedszkola. 

[foto]

 

22. 03. 2018 r.

Wielkanocne warsztaty plastyczne z Rodzicami

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, dlatego też aby i w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera zorganizowaliśmy dla dzieci oraz rodziców warsztaty plastyczne, których tematem przewodnim były palmy i pisanki wielkanocne. Wspólne tworzenie świątecznych ozdób dostarczyło niezapomnianych wrażeń. Wszystkim obecnym Rodzicom dziękujemy za wspólnie spędzony czas.   

[foto]

 

21. 03. 2018 r.

Wiosna tuz, tuż…

W środę 21 marca, zgodnie z tradycją przedszkolaki,  przeszły ulicami miasta w barwnym korowodzie z symboliczną Marzanną. Grając na instrumentach  dzieci  żegnały zimę i witały od dawna wyczekiwaną wiosnę. Kolorowy pochód zakończył się nad rzeką. Kukła Marzanny – symbol zimy, została utopiona w Biebrzy. Uśmiechnięte i radosne dzieci wróciły do przedszkola, z nadzieją że będzie coraz cieplej.

[foto]

 

05. 03. 2018 r.

Wiosenne warsztaty plastyczne

W poniedziałek  nasze przedszkolaki zostały po raz kolejny zaproszone przez wychowanki Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu na warsztaty plastyczne. Z przygotowanych różnorodnych materiałów plastycznych, przy pomocy dziewcząt, dzieci wyczarowały kolorowe wiosenne kwiaty oraz efektowne papierowe krawaty. Uczestnicy warsztatów wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Wszystkim obecnym dziewczętom i Pani Ani Romanowskiej dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

[foto]

 

22. 01. 2018 r.

Ferie zimowe za nami!

Tegoroczne ferie w  przedszkolu upłynęły po hasłem „Ferie na wesoło”. Każdy dzień wypełniony był zdobywaniem nowych doświadczeń oraz dobrą zabawą.  Wiele radości wniosły warsztaty kulinarne podczas których dzieci robiły owocowe szaszłyki oraz piekły gofry. Oprócz tego były oczywiście zabawy muzyczno-ruchowe,  śpiew oraz chwile relaksu i odpoczynku przy słuchaniu bajek.  Wspólnie  z Junior Rangers dzieci rozpoznawały i wyszukiwały tropy zwierząt leśnych. Korzystając z uroków zimy dzieci oddawały się zimowemu szaleństwu w przedszkolnym ogrodzie. Tak wesołe ferie na pewno długo pozostaną w pamięci dzieci. 

[foto]

 

17. 01. 2018 r.

Babciu, Dziadku  kochamy Was!

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Szczególnie ciepło i uroczyście Dzień Babci i Dziadka uczciły dzieci z naszego przedszkola. To dla nich 19 stycznia w sali Domu Kultury w Goniądzu zaprezentowały bogaty program artystyczny. Przedstawione przez dzieci  wiersze, piosenki i tańce wzbudziły podziw, radość i łzy wzruszenia wśród licznie przybyłych gości. Dzieci swoimi występami wyraziły wielką miłość i szacunek do Dziadków. Występy wnucząt zostały nagrodzone gromkimi brawami.  Na koniec uroczystości dzieci wręczyły Dziadkom serduszka i laurki oraz zaprosiły na słodki poczęstu­nek. Dziadkowie byli  bardzo wzruszeni, zadowoleni i dumni ze swoich wnuków. Na zakończenie   policjanci, zapoznali gości z   metodami działania oszustów  na tzw. „wnuczka” oraz sposobami ich unikania.

[foto]

 

17. 01. 2018 r.

Przedszkolny karnawał

17 stycznia w naszym przedszkolu  odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny,  piratów, policjantów, Spider-Mana, Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się fantastycznie.  Z niecierpliwością odliczamy dni do następnego balu.

[foto]

 

15. 12. 2017 r.

Jasełka przedszkolaków

W piątkowe popołudnie 15 grudnia br. w sali Miejskiego Domu Kultury w Goniądzu odbyły się Jasełka przygotowane przez przedszkolaków. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły historię narodzin Jezusa Chrystusa. Wśród śpiewu aniołów do żłóbka  przybyli pastuszkowie, zwierzątka, Trzej Królowie oraz dzieci, które przyniosły Dzieciątku dary. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem i przejęciem odgrywały swoje role, które będą jeszcze długo pamiętać.  Spotkanie przepełnione było radością dzieci oraz wzruszeniem rodziców, dumnych ze swych pociech.  

[foto]

 

12. 12. 2017 r.

Ozdabiamy świąteczne pierniki

Grudzień to czas przygotowań do nadchodzących świąt. W grupie czterolatków  przygotowania rozpoczęły się od ozdabiania upieczonych przez wychowanki MOS-u w Goniądzu pierniczków. Każde dziecko mogło wybrać sobie dowolny produkt do dekoracji, a to barwne posypki, czy kolorowy słodki lukier. Praca dzieci była trudna, ale przyniosła oczekiwane efekty. Pierniczki nie tylko wspaniale wyglądały ale i doskonale smakowały  

[foto]

 

27. 11. 2017 r.

Świat klocków Lego

27 listopada przedszkolaki udały się na wycieczkę do Białegostoku na Największą Wystawę Budowli z Klocków Lego. Na wystawie dzieci mogły zobaczyć ogromny Lunapark z poruszającymi się karuzelami, świat Star Wars, największy na świecie statek „ Titanic”, okręt  piracki, zamek smoków, londyńskie kamienice, lotnisko oraz wiele innych ciekawych ekspozycji. Po zwiedzaniu dzieci udały  się do Fun Park – strefy zabawy klockami Lego, gdzie czekało na nich wiele atrakcji.

[foto]

 

24. 11. 2017 r.

Mój przyjaciel Miś

W piątek 24 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach  Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym, puchatym i mięciutkim przyjacielem – Misiem. Dzieci poznały historię święta, opowiadały o swoich maskotkach, układały misiowe puzzle oraz tańczyły z misiem w rytm dyskotekowych piosenek. Ten dzień wywołał u dzieci wiele radości i uśmiechu. 

[foto]

 

22. 11. 2017 r.

Zajęcia ramach projektu

Dzieci uczestniczące w projekcie "Mali uczniowie - duże potrzeby" nadal  mają okazję rozwijać swoje umiejętności poprzez zabawę w ramach specjalistycznych  zajęć dodatkowych. 

[foto]


10. 11. 2017 r.

Kasztanowe ludziki

Samodzielne  zrobienie  kasztanowych ludzików to sama przyjemność.  Przekonały się o tym czterolatki, które w piątkowy poranek wspólnie z wychowankami  MOS-u w Goniądzu bawiły się kasztanami, w ramach drugiego już spotkania plastycznego. Kasztanowe zwierzątka i stworki, to tylko niektóre prace, które zostały wykonane wspólnie z dziewczętami.
Dziękujemy serdecznie  Pani Monice Twarkowskiej  i wychowankom MOS w Goniądz.  

[foto]

 

07. 11. 2017 r.

Spotkanie z Tomaszem Szwedem

7 listopada przedszkolaki z grup 5-i 6-latkow w GOK w Goniądzu uczestniczyły w spotkaniu z autorem, kompozytorem, pisarzem, psychoterapeuta - Tomaszem Szewdem. Wysłuchały fragmentów książek z cyklu „Klinika małych zwierząt w Leśnej Górce” przeplatanych niezwykle interesującymi opowiadaniami o życiu zwierząt. Próbowały łapać spadające liście i Piórka. Podziwiały wirtuozowską grę na harmonijce ustnej i gitarze. Wspólnie z artystą zaśpiewały jego piosenki napisane do filmów dla dzieci: „Misiowanki”, „ Baranek Shaun”.

[foto]

 

06. 11. 2017 r.

Niezapomniane i lubiane bajki w przedszkolu

Bajki odgrywają bardzo ważna rolę w życiu każdego dziecka, dlatego 6 listopada br.  przedszkolaki po raz drugi  przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Święta Postaci z Bajek. Już od rana w przedszkolu zrobiło się bajkowo. W każdej grupie można spotkać Królewny, Wróżki, Czarownice, Piratów  oraz wiele innych bajkowych postaci, które wyruszyły w świat pełen zabaw i niespodzianek po bajkowej krainie. Dzieci bawiły się wspaniale, układały puzzle, nazywały bajkowe postacie i kolorowały swoich ulubionych bohaterów. Doskonała atmosfera  oraz piękne stroje przygotowane przez rodziców naszych przedszkolaków spowodowały niezapomniane chwile w świecie postaci z bajek.

[foto]

 

27. 10. 2017 r.

Artystyczna jesień

W piątek 27 października przedszkolaki z grupy 5,6-latków uczestniczyły w tradycyjnych , jesiennych warsztatach plastycznych organizowanych we współpracy z MCEiRS w Goniądzu. W tegorocznych zajęciach pod hasłem „Spotkanie z jesienią” wykorzystano różne techniki: wykonanie kompozycji z suchych liści, kolorowego papieru, malowanie gąbkami, patyczkami itp. Przedszkolaki z radością i zaangażowaniem uczestniczyły w twórczości plastycznej, Teraz z niecierpliwością oczekujemy na  następne - andrzejkowe spotkanie  z wychowankami MCEiRS.

[foto]

 

25. 10. 2017 r.

Nowy przyjaciel trzylatków

Rodzice najmłodszych przedszkolaków wpadli na wspaniały pomysł i zakupili kolorowego węża, który jest bardzo pomocny podczas spacerów. Dzieci bardzo chętnie wyprowadzają swojego przyjaciela na spacer, mocno trzymając by nie uciekł. Wąż okazał się wspaniałym rozwiązaniem by najmłodsze przedszkolaki nauczyły się chodzić parami. Rodzicom  bardzo dziękujemy. 

[foto]

 

24. 10. 2017 r.

Warzywno-owocowe  kukiełki

Przedszkolaki wiedzą, że warzywa i owoce pełne są witamin i warto je zjadać. Wiedzą też, że są świetnym materiałem, z którego można wyczarować jesienne cudaki. W ubiegłym tygodniu w naszej placówce odbyły się pierwsze w tym roku Warsztaty Rodzinne pod hasłem: „Warzywno-owocowe kukiełki”.  Pomysłowość rodziców i dzieci podczas wykonywania warzywnych cudaków  nie miała granic.  Na przedszkolnym korytarzu pojawiły się różne zabawne figury i postacie. Wszystkim Rodzicom bardzo  dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

[foto]

 

12. 10. 2017 r.

Jesienny spacer

Korzystając ze sprzyjającej  pogody w czwartek, 12 października, dzieci z grupy II i IV udały się na wycieczkę do Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu-Twierdzy. Wędrówki po leśnych ścieżkach sprawiły im wiele radości. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy.  Poznały zwierzęta i ptaki zamieszkujące na naszym terenie. Wycieczka po lesie dostarczyła przedszkolakom  miłych wrażeń estetycznych.

[foto]

 

06. 10. 2017 r.

Radosne przedszkole

Od września Przedszkole kontynuuje realizacje projektu „Mali uczniowie -duże potrzeby”.  Celem projektu jest podniesienie jakości oferty edukacyjnej placówki oraz wyrównanie szans edukacyjnych dzieci poprzez organizacje zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania  oraz wspierających rozwój dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci uczestniczące w projekcie  kontynuują naukę poprzez zabawę w ramach zajęć: korekcyjnych, plastyczno –technicznych , przyrodniczo- matematycznych, logopedycznych, rozwijających kompetencje społeczno –emocjonalne , zajęć językowych  oraz zajęć z przedsiębiorczości. 

[foto]

 

04. 10. 2017 r.

Pyszna i zdrowa  sałatka owocowa

Każdy przedszkola już wie, jak ważne są dla nas owoce. Dlatego w ostatnim tygodniu września   w naszym przedszkolu odbył się „Owocowy dzień”. W tym dniu w dwóch grupach królowały  różnorodne owoce: jabłka, gruszki, śliwki. Poprzez różnorodne zabawy, twórczość plastyczną oraz bezpośrednie smakowanie owoców dzieci doskonaliły prozdrowotne postawy oraz nabyły przekonania do ich jedzenia. Każda grupa wykazała się inwencja twórczą oraz bogactwem wiedzy na temat owoców. Trzylatki w oka mgnieniu pokroiły owoce z których zrobiły sałatkę. Czterolatki wyczarowały owocowe szaszłyki. Zarówno sałatka jak i szaszłyki smakowały wyśmienicie.  

[foto]