PRZEDSZKOLE 2014/2015

 

16. 06. 2015 r.

Dzień Sportu w przedszkolu

We wtorek 16 czerwca 2015 r., mając na uwadze walory aktywnego spędzania czasu zorganizowany został w przedszkolu Dzień Sportu. Na zawody sportowe składały się różnorodne konkurencje: bieg w workach, rzut do celu, pokonanie toru przeszkód, mini siatkówka, zabawy z piłką. Dzieci  w formie zabawy na świeżym powietrzu ćwiczyły sprawność ogólna, koordynacje kończyn dolnych i górnych, koncentrację, celność, szybkość, dokładność, koordynacje wzrokowo – ruchową, a także uczyły się zdrowej rywalizacji oraz radzenia sobie z porażkami.  Po skończonych zawodach i zabawach ruchowych  wszystkich uczestników zaproszono na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

 

01. 06. 2015 r.

Sportowy Dzień Dziecka  


Z okazji Dnia Dziecka Młodzieżowe Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu  w ramach realizacji polsko-litewskiego projektu „Dzieciństwo na miarę marzeń” przygotowało w parku miejskim wiele atrakcji i niespodzianek dla przedszkolaków. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach. Z  ogromnym entuzjazmem wykonywały wszystkie powierzone im zadania. Choć chwilami nie było łatwo, wszyscy świetnie się bawili. Dzieci wykazały się sportowym duchem i niespożytą energia. Nie miało znaczenia kto będzie pierwszy, ważna była dobra zabawa, radość i uśmiech na twarzach dzieci. Wysiłek dzieci był ogromny, a uwieńczeniem zmagań sportowych były pamiątkowe - ordery uśmiechu.   W zabawie z dziećmi uczestniczył Burmistrz Mariusz Ramotowski i jego zastępca Zbigniew Męczkowski, którzy obdarowali dzieci słodką niespodzianką.     Sportowy Dzień Dziecka zakończył marsz dzieci  i młodzieży ulicami miasta pod hasłem „Nasze prawa-poważna sprawa”.

 

18. 05. 2015 r.

Poznajemy ptaki z naszego sąsiedztwa

 Ptaki można zobaczyć prawie wszędzie. Zachwycają nas swoim śpiewem, barwą i wyglądem. Są wielkimi sprzymierzeńcami człowieka, natomiast człowiek niewiele wie na ich temat, dlatego też w majowy poniedziałek pięciolatki wspólnie z Panią Teresą Mlejnek-Dylewską wybrały się na wycieczkę przyrodniczą w celu poznania i obserwowania ptaków, które żyją w ich najbliższym otoczeniu i towarzyszą im na co dzień.  

[foto]

 

06. 05. 2015 r.

Eko- zabawka z surowców wtórnych


 6 maja 2015 r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste podsumowanie ekologicznego konkursu plastycznego pod hasłem: „Eko-zabawka z surowców wtórnych”. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci z uwzględnieniem zagrożeń środowiska, wynikających z rosnącej ilości odpadów, wytworzenie motywacji do działania, kształtowanie nawyków segregowania odpadów oraz wspieranie więzi rodzinnych łączących dzieci i rodziców poprzez umożliwienie im wspólnego tworzenia.     Konkurs adresowany do  dzieci przedszkolnych i ich rodziców, cieszył się dużym zainteresowaniem – za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Autorzy prac  wyczarowali  ze „śmieci” piękne prace: roboty, pociągi, tort, czołg, domek z zapałek, wózek. żółwia i wiele innych ciekawych prac. Wytwory dzieci zaskoczyły wszystkich oryginalnością pomysłu i sposobem wykorzystania oraz łączenia różnorodnych – niepotrzebnych na pierwszy rzut oka - materiałów.     Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy rodzicom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą prace. Mamy nadzieje, że kolejny konkurs w naszym przedszkolu będziecie cieszył się również dużym zaangażowaniem.      Laureaci i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i  nagrody –niespodzianki.  

[foto]

 

30. 03. 2015 r.

Powitanie Wiosny

W piątek 30 marca, zgodnie z tradycją przedszkolaki,  przeszły ulicami miasta w barwnym korowodzie z symboliczną Marzanną. Grając na instrumentach i śpiewając piosenki dzieci  żegnały zimę i witały od dawna wyczekiwaną wiosnę. Kolorowy pochód zakończył się nad rzeką. Kukła Marzanny – symbol zimy, została utopiona w Biebrzy. Uśmiechnięte i radosne dzieci wróciły do przedszkola, z nadzieją że wiosna już przyszła.

[foto]


13. 02. 2015 r.

Podróż do Bajkolandii

W piątek 13 lutego 2015 r. w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałową. Tego dnia nasza placówka zmieniła się w magiczną krainę zwaną -  Bajkolandią, do której przybyły księżniczki, wróżki, diabełek, pszczółki. Spidermen, truskaweczka, pirat i inne bajkowe postacie. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wiele radości, a uśmiech nie znikał z ich twarzy. 

[foto]

 

03. 02. 2015 r.

Ferie zimowe za nami!


Ostatnie dwa tygodnie w przedszkolu upłynęły po hasłem „Ferie na wesoło”. Każdy dzień wypełniony był zdobywaniem nowych doświadczeń oraz dobrą zabawą. Nasze przedszkolaki miały możliwość przeprowadzenia ciekawych eksperymentów z wodą oraz tworzenia niecodziennych prac plastycznych. Pod czujnym okiem pani Grażyny nauczyły się ostrożnego posługiwania igłą podczas przyszywania guzików. Wiele radości wniosły warsztaty kulinarne podczas których dzieci wspólnie przygotowały kanapki na śniadanie oraz piekły gofry. Oprócz tego były oczywiście zabawy muzyczno-ruchowe, śpiew oraz chwile relaksu i odpoczynku przy słuchaniu bajek. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach lepienia naczyń i ozdób z gliny. Wspólnie z pracownikiem BPN rozpoznawały i wyszukiwały tropy zwierząt leśnych. Korzystając z uroków zimy dzieci oddawały się zimowemu szaleństwu w przedszkolnym ogrodzie. Tak wesołe ferie na pewno długo pozostaną w pamięci dzieci. 

[foto]

 

26. 01. 2015 r.

Święto Babci i Dziadka


Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, radości, wzruszeń i łez.
W naszym przedszkolu zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez przedszkolnych. Przedszkolaki pamiętając o swoich Babciach i Dziadkach wspólnie ze swoimi paniami  przygotowały dla nich program artystyczny. Licznie przybyli goście, z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Dzieci zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiele pięknych wierszy o miłości do babci, o wdzięczności za to, że dziadkowie zawsze mają dla nich czas. Wszyscy byli bardzo wzruszeni, dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. W nie jednym oku zakręciła się łezka ze wzruszenia. Szczęśliwe i rozpromienione twarze dziadków po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły dziadkom  własnoręcznie wykonane upominki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Mamy nadzieje, ze ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków

[foto]

 

19. 12. 2014 r.

Jasełka przedszkolaków

W piątek 19 grudnia 2014r w sali Miejskiego Domu Kultury w Goniądzu odbyły się Jasełka przygotowane przez przedszkolaków. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców, prezentowali się doskonale. Sala wypełniona była aniołkami i pasterzami. Do szopki przybyli także Trzej Królowie oraz dzieci z rożnych stron świata, które przyniosły Dzieciątku dary oraz serduszka. Za sprawą naszych małych aktorów na chwile wszyscy przenieśliśmy się do Betlejem. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem i przejęciem odgrywały swoje role, które będą jeszcze długo pamiętać. Występ wszystkim się podobał, a dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia.

[foto]

 

18. 12. 2014 r.

Świąteczny konkurs Bożonarodzeniowy

 18 grudnia 2014 r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom świątecznego konkursu bożonarodzeniowego, którego celem było zainteresowanie dzieci, kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, pobudzanie aktywności twórczej oraz wspieranie więzi rodzinnych łączących dzieci i rodziców poprzez umożliwienie im wspólnego tworzenia. Konkurs adresowany był do dzieci przedszkolnych i ich rodziców. Do konkursu przystąpiło 23 uczestników, którzy zmagali się w dwóch kategoriach:      
   - najciekawsza ozdoba choinkowa      
   - najciekawszy stroik świąteczny
Komisja oceniająca pracę stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem. Jednogłośnie zdecydowano nagrodzić wszystkie prace ze względu na ich atrakcyjność, pomysłowość oraz nakład włożonej pracy. Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy rodzicom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą prace. Mamy nadzieje, że kolejny konkurs w naszym przedszkolu będziecie cieszył się również dużym zaangażowaniem. Wszyscy uczestnicy konkursu, a jednocześnie jego laureaci otrzymali dyplomy i nagrody – niespodzianki, a rodzice – książki.  Prace konkursowe zostaną wystawione do sprzedaży 14 lutego 2014 r. podczas V Charytatywnego Balu Walentynkowego  organizowanego przez Radę Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Goniądzu.

[foto]

 

16. 12. 2014 r.

Świąteczne pierniki

Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, to czas rodzinnych spotkań, ubierania choinki i wspólnych wypieków.  Dziś nasze przedszkolaki z wielkim entuzjazmem zabrały się za pieczenie świątecznych pierników. Ciasto, które zostało przygotowane wczoraj do dziś „odpoczywało” w lodowce. Wielką frajdą dla  dzieci było ugniatanie, wałkowanie i wykrajanie przeróżnych kształtów foremkami. Na blaszkach do pieczenia ciasta pojawiły się gwiazdki, serduszka i choinki. Gotowe pierniki zostały upieczone w kuchni, a ich aromatyczny zapach rozniósł się po całym przedszkolu. Pieczenie pierników sprawiło naszym przedszkolakom wielką radość, a jednocześnie w miły i praktyczny sposób utrwaliło tradycje bożonarodzeniowe.

[foto]

 

10. 12. 2014 r.

Bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne

Jak co roku przed świętami, w naszym przedszkolu zorganizowane zostały wspólnie z wychowankami Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu pod kierunkiem pani Małgorzaty Wojatch warsztaty plastyczne. W ciągu trzech dni wspólnej pracy powstało wiele pięknych i niepowtarzalnych ozdób świątecznych.  Nasze trzylatki zrobiły choinki, aniołki, biedronki z masy solnej i najdłuższy papierowy łańcuch, natomiast starsze przedszkolaki zrobiły choinki z kolorowej włóczki oraz ozdabiały szyszki tworząc piękne bombki. Wspólne tworzenie świątecznych ozdób dostarczyło niezapomnianych wrażeń oraz pozwoliło nam wszystkim przeżywać radosny nastrój oczekiwania na zbliżające się wyjątkowe święta Bożego Narodzenia. . 

[foto]


25. 11. 2014 r.

Miś pluszowy u przedszkolaków 

25 listopada, jak co roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Pluszowego Misia. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień dzieci przyniosły do przedszkola pluszowego przyjaciela. Były misie małe i duże, brązowe, w ubrankach, z  kokardką i w czapeczkach. Nie było dwóch jednakowych, każdy był piękny i wyjątkowy. Już od rana dzieci bawiły się ze swoimi misiami przy muzyce, rozwiązywały zagadki, słuchały bajek i wierszy, których bohaterem był właśnie Miś. Na zajęciach plastycznych wyklejały z papierowych kulek, wydzierały i kolorowały portrety misiów. W tym dniu zabawie nie było końca ,na dzieci czekało  mnóstwo misiowej muzyki i oczywiście małe co nieco.

[foto]

 

22. 10. 2014 r.

Przedszkolny Dzień Przyjaciół Natury


W ramach realizacji programu „ Kubusiowi Przyjaciele Natury”, w którym już po raz piaty uczestniczą nasze przedszkolaki, 22 października odbył się Przedszkolny Dzień Przyjaciół Natury, który upłynął pod hasłem: „ Przedszkolaki dbają o przyrodę”. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorach czterech żywiołów: wody, ognia, ziemi i powietrza. W czasie zajęć  dowiedziały się w jaki sposób mogą chronić przyrodę, przypomniały sobie o konieczności segregowania śmieci. Tę wiedzę wykorzystały „w praktyce” podczas zabawy segregowały śmieci, wkładając je do odpowiednich worków. .Dowiedziały się również, ze należy oszczędzać wodę , dbać o świeże powietrze. Ważnym punktem tego dnia, było posadzenie przez dzieci  drzewek na placu zabaw. Mali ekolodzy dowiedzieli się, że sadząc drzewa  tworzą nie tylko zielony krajobraz, ale zmniejszają skutki zmian klimatu na Ziemi. W ramach zajęć plastycznych powstał też „ekologiczny las” wykonany z surowców wtórnych, który jest ozdobą przedszkola. Oprócz zdobytej wiedzy dzieci wspaniale się bawiły. 

[foto]

 

08. 10. 2014 r.

Jesienna wycieczka do lasu

Korzystając ze sprzyjającej pogody w środę 08 października nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do lasu, której celem była bezpośrednia obserwacja piękna jesiennej przyrody. Wędrówka leśnymi dróżkami to nie tylko obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt ale przede wszystkim wspaniale przeżycie dla dzieci, które poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Pełni wiedzy o lesie, niezapomnianych wrażeń i   z leśnymi pamiątkami wróciliśmy do przedszkola. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Katarzyny Nowickiej  i pani  Ewy Wiatr.  

[foto]

 

03. 10. 2014 r.

Jesienne warsztaty plastyczne

W pierwszym tygodniu października nasze przedszkolaki  zostały zaproszone przez wychowanki MCEiRS w Goniądzu na wspólne „Jesienne warsztaty plastyczne”. To na nich, dzięki jesiennym darom takim jak: kasztany, żołędzie, jarzębina, kolorowe liście powstały przepiękne jesienne ludziki  oraz inne cudaki. Takie warsztaty  to okazja do integracji, wspólnej pracy i zabawy. Dziękujemy serdecznie wychowawcom i  wychowankom w MCEiRS w Goniądzu , a w szczególności Pani Małgorzacie Wojtach za pomoc w zorganizowaniu warsztatów. 

[foto]

30. 09. 2014 r.

Rekord Guinnessa w myciu ząbków!!!

30 września 2014 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w ustanowieniu Rekordu Giunnessa w największej liczbie dzieci myjących zęby w tym samym czasie. Próba zakończyła się sukcesem. Jednocześnie zęby szczotkowało 313 328  dzieci z całej Polski. Poprzedni rekord w największej liczbie osób myjących jednocześnie zęby został ustanowiony  w Indiach w 2007r. Wówczas   177 003 osoby szczotkowały zęby jednocześnie.  Przedszkole z racji uczestnictwa w Rekordzie, otrzymało specjalny certyfikat. Podobne certyfikaty otrzymały również dzieci, które brały udział we wspólnym szczotkowaniu ząbków. Inicjatorem wydarzenia była Akademia Aquafresh – Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej dla Przedszkolaków.  

[foto]

26. 09. 2014 r.

Owocowy dzień w przedszkolu

26 września w naszym przedszkolu odbył się „ Owocowy dzień”. W tym dniu w każdej grupie królowały  różnorodne owoce: jabłka, gruszki, śliwki. Poprzez różnorodne zabawy, twórczość plastyczną oraz bezpośrednie smakowanie owoców dzieci doskonaliły prozdrowotne postawy oraz nabyły przekonania do ich jedzenia. Każda grupa wykazała się inwencja twórczą oraz bogactwem wiedzy na temat owoców. Trzylatki w oka mgnieniu pokroiły owoce z których zrobiły sałatkę. Czterolatki wyczarowały owocowe ciasto, natomiast pięciolatki wzięły udział w suszeniu jabłek ma zdrowa i smaczną przekąskę.

[foto]