PRZEDSZKOLE 2013/2014

 

09. 06. 2014 r.

Dzień sportu w przedszkolu

„Żyjmy zdrowo na sportowo” –pod takim hasłem w czerwcowy poniedziałek nasze przedszkolaki wspólnie z wychowankami MCEiRS w Goniądzu obchodziły Dzień Sportu. Tego dnia  dzieci z zapałem uczestniczyły w zawodach sportowych. Były skoki w workach, przeciąganie linii, tor przeszkód, i inne zabawy ruchowe.. Rywalizacji sportowej towarzyszył głośny doping zawodników i nauczycieli. Nie miało znaczenia kto będzie pierwszy, ważna była dobra zabawa. Atrakcją tego dnia okazało się wspólne malowanie farbami, co spowodowało że  szare arkusze papieru zmieniły się w obrazek przedstawiający największe marzenia dzieci. Po skończonych zawodach i zabawach ruchowych  wszystkich uczestników czekała niespodzianka – wspólne pieczenie kiełbasek.

 [foto]

 

29. 05. 2014 r.

Wizyta strażaków w przedszkolu

W ostatnich dniach maja 2014 r niezapomnianą chwila dla przedszkolaków była wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Goniądzu. Podczas spotkania strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej codziennej pracy , o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca mnóstwo satysfakcji. Zademonstrowali zestaw do ratownictwa medycznego, pompy, aparaty tlenowe, nożyce do ciecia blachy samochodowej oraz pokazali zachwyconym dzieciom działanie węża strażackiego. Przedszkolaki miały możliwość przejazdu wozem strażackim po placu przedszkolnym, przymierzenia hełmu i odzieży strażackiej. Za wizytę w naszym przedszkolu  bardzo dziękujemy.

 [foto]

 

09. 04. 2014 r.

Wielkanocne warsztaty plastyczne


W tym tygodniu nasze przedszkolaki zostały zaproszone przez wychowanki MCEiRS w Goniądzu na wspólne Wielkanocne warsztaty plastyczne. W ciągu dwóch dni  wspólnej pracy powstało bardzo dużo pięknych i niepowtarzalnych dekoracji świątecznych. Powstały pisanki wielkanocne, palemki, stroiki, tekturowe zajączki, kurczaczki, koguciki. Można też było zrobić wielkanocne ozdoby z masy solnej. W wielkim skupieniu powstawały tez piękne wielkanocne obrazki malowane farbami i kredkami. Każdy z uczestników był zadowolony i szczęśliwy ze zrobionych własnoręcznie ozdób. Wspólne tworzenie świątecznych cudeniek dostarczyło z pewnością niezapomnianych wrażeń oraz pozwoliło nam wszystkim przeżywać radosny nastrój oczekiwania na zbliżające się  Święta Wielkanocne.    Dziękujemy serdecznie  wychowawcom i wychowankom MCEiRS w Goniądz, a w szczególności Pani: Małgorzacie Wojtach i Annie Romanowskiej  za pomoc w zorganizowaniu warsztatów. 

 [foto]

 

25. 03. 2014 r.

Eko - zabawka – drugie życie śmieci   


25 marca w każdej grupie przedszkolnej odbyły się kolejne  Rodzinne Warsztaty pod hasłem „Eko- zabawka – drugie życie śmieci”, których celem było kształtowanie postaw proekologicznych oraz zachęcanie rodziców do twórczego spędzania czasu z dzieckiem. Przyniesione do przedszkola plastikowe butelki, kubeczki, rolki po papierze, spinacze, nakrętki i pudełka zamieniły się w kolorowe zabawki. Pomysłowość rodziców i dzieci  podczas wspólnej pracy nie miała granic. Powstały biedronki, pszczółki, kwiatki, samoloty, skarbonki rakiety, samochody – oto plon godzinnego spotkania, w które zaangażowali się rodzice wraz z dziećmi z naszego przedszkola. Wszystkim rodzicom dziękujemy za wspólna zabawę.     

[foto]

 

28. 01. 2014 r.

FERIE NA WESOŁO


Ferie zimowe w przedszkolu choć krótkie były wesołe i ciekawe. Dla przedszkolaków  przygotowano szereg atrakcji. Każdy dzień obfitował w niespodzianki, które urozmaicały dzieciom czas. Wśród atrakcji znalazły się miedzy innymi: warsztaty plastyczne, muzyczne, gry i zabawy sportowe, zajęcia w bibliotece miejskiej, spacery, wycieczki, zabawy na śniegu, spotkanie z pracownikiem BPN oraz zabawy kulinarne, podczas których dzieci wspólnie przygotowały kanapki na śniadanie i surówkę do obiadu.   Miłym urozmaiceniem tegorocznych ferii były wzajemne odwiedziny i wspólne zabawy  integracyjne z wychowankami MCEiRS w Goniądzu, podczas których dzieci lepiły z gliny, masy solnej, wspólnie budowały z klocków, wycinały i ozdabiały kartki walentynkowe , kolorowały maski karnawałowe, które potem wykorzystały na wspólnej dyskotece na zakończenie ferii. Tak wesołe ferie  na pewno długo pozostaną w pamięci dzieci.   Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani: Mileny Kucharczyk, Edyty Weiss, Katarzyny Nowickiej, Joanny Jabłońskiej, wychowawców i wychowanek MCEiRS w Goniądzu, a w szczególności do Pani : Małgorzaty Wojtach, Ewy Mitrosz i Anny Romanowskiej za pomoc w zorganizowaniu tak wielu atrakcji dla naszych przedszkolaków.  

[foto]

 

24. 01. 2014 r.

Kocham Babcię, Kocham Dziadka


Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Szczególnie ciepło i uroczyście Dzień Babci i Dziadka uczciły dzieci z naszego przedszkola. Każda grupa przygotowała swoim Babciom i Dziadkom wspaniałą artystyczną niespodziankę. Prezentowane przez dzieci  wiersze, piosenki i tańce wzbudziły podziw, radość i łzy wzruszenia wśród licznie przybyłych gości. Dzieci swoimi występami wyraziły wielką miłość i szacunek dla dziadków oraz podziękowały za dobroć i ciepło, które otrzymują od nich każdego dnia. Występy wnucząt zostały nagrodzone gromkimi brawami. Były również życzenia, całusy, uściski, a także wyrazy największej dziecięcej miłości. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły dziadkom kolorowe własnoręcznie wykonane kwiatki i laurki oraz zaprosiły na słodki poczęstu­nek przygotowany przez rodziców. Goście bardzo wzruszeni, zadowoleni i dumni ze swoich wnuków żegnali się z nadzieją na kolejne spotkanie za rok. 

[foto]

 

17. 01. 2014 r.

„Podróż do Bajkolandii” – zabawa karnawałowa w przedszkolu

W piątek 17 stycznia 2014 r. w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa, na której pojawiły się biedronki, księżniczki, policjanci, strażacy, piraci oraz wiele innych barwnych postaci. Wszyscy świetnie się bawili biorąc udział w tańcach, konkursach i przeróżnych zabawach. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wiele radości, a uśmiech nie znikał z ich twarzy. Miłym zaskoczeniem był  gość specjalny – Mikołaj, który przyniósł dzieciom prezenty.

[foto]

 

12. 12. 2013 r.

Bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne


Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, świeżo ścięta i przystrojona  choinka buduje magiczny świąteczny klimat. I właśnie po to , aby w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera zorganizowane zostały warsztaty rodzinne, na które zaproszono rodziców, rodzeństwo i dziadków. Zadaniem rodziców i dzieci było wspólne wykonanie ozdób choinkowych. W ciągu godziny powstało bardzo dużo pięknych i niepowtarzalnych dekoracji świątecznych. Każdy z uczestników był zadowolony i szczęśliwy ze zrobionych własnoręcznie ozdób. Wspólne tworzenie świątecznych cudeniek dostarczyło z pewnością niezapomnianych wrażeń oraz pozwoliło nam wszystkim przeżywać radosny nastrój oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.  
Dziękujemy serdecznie Rodzicom  za udział w warsztatach.     

[foto]

 

28. 11. 2013 r.

„Zamek króla Recykilnga”- głosujmy na pracę przedszkolaków

Dzieci z naszego Przedszkola biorą udział w IV edycji Wielkiego Konkursu Ekologicznego dla przedszkoli. Hasłem tegorocznej edycji jest „Drugie życie śmieci”

W terminie od 28. 11. 2013 od godz. 1200 do 03. 12. 2013 do godz. 2359na prace naszych dzieci można głosować na stronie: www.buliba.pl

W głosowaniu może wziąć udział osoba będąca zarejestrowanym użytkownikiem serwisu Buliba.pl;

Jedna osoba będąca użytkownikiem serwisu może oddać dziennie 6 głosów na 6 rożnych prac;

Z jednego adresu IP można oddać na jedną prace maksymalnie 3 głosy dziennie.

Wśród użytkowników serwisu, którzy oddadzą największą liczbę głosów podczas głosowania na prace konkursowe, zostaną wybrani laureaci, którzy otrzymają nagrody specjalne.

 Prosimy o uznanie twórczości naszych podopiecznych i oddanie głosu na ich prace

 

25. 10. 2013 r.

Kulinarne warsztaty DELECTA


25 października 2013r w grupie 5-latkow odbyły się „Warsztaty kulinarne Delecta”, w których uczestniczyli również rodzice. Przygodę z wypiekami rozpoczęto od mycia rak, zakładania fartuszków i zapoznania się z produktami. W kameralnych pięcioosobowych grupach dzieci z niewielką pomocą rodziców mieszały składniki i nakładały ciasto do papierowych foremek. Babeczki upieczone i wystudzone, owocowy kubek Delecta gotowy – to znak ,że nadszedł czas na słodki poczęstunek. Babeczki znikały w oka mgnieniu.  

[foto]

11. 10. 2013 r.

Wycieczka przedszkolaków do lasu


Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody w piątek, 11 października dzieci z grupy II i III udały się na wycieczkę do BPN w Osowcu-Twierdzy. Wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste ,liściaste, krzewy. Zbierały dary lasu takie jak: szyszki, liście, igiełki. Obserwowały drzewa i krzewy oraz wskazywały różnice i podobieństwa w ich wyglądzie. Poznały zwierzęta i ptaki zamieszkujące na naszym terenie. Wycieczka po lesie sprawiła przedszkolakom wiele radości oraz dostarczyła miłych wrażeń estetycznych.

[foto]

10. 10. 2013 r.

„Kolory jesieni” - warsztaty z rodzicami 


W czwartek 10 października w grupie pięciolatków odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym jesienne warsztaty z rodzicami. Tego dnia do naszego przedszkola zawitała Pani Jesień z wielkim koszem skarbów, które zostały wykorzystane do wykonania pięknych i oryginalnych jesiennych bukietów, kasztanowych ludzików oraz innych cudaków. Twórczej pracy towarzyszyła radość tworzenia, dzieci były dumne, że pracują z rodzicami, a rodzice przypomnieli sobie młodsze beztroskie lata. Takie warsztaty dla rodziców to okazja do integracji, do wspólnej pracy i zabawy z dzieckiem.

[foto]

01. 10. 2013 r.

Owocowy zawrót głowy


We wtorek 1 października  2013 r grupa czterolatków stanęła przed nie lada zadaniem.  Przez cały tydzień dzieci przynosiły do przedszkola przeróżne owoce: jabłka, gruszki, winogrona,  śliwki,  by wyczarować z nich smakowitą sałatkę owocową oraz ciasto. Po omówieniu zasad „dobrej roboty”, a więc: umyciu rąk i owoców, przygotowaniu stanowisk pracy oraz po przypomnieniu zasad bezpieczeństwa tzn. ostrożnego posługiwania się nożem, dzieci ochoczo przystąpiły do pracy. Czterolatki w oka mgnieniu pokroiły owoce oraz zrobiły ciasto. Po uporządkowaniu swoich miejsc pracy przyszła pora na finał- ucztę pełną witamin! Buzie  były uśmiechnięte i zadowolone, tzn., ze owocowa sałatka i ciasto smakowało.

[foto]