PRZEDSZKOLE 2012/2013

 

3 czerwca 2013 r.

Dzień Sportu w przedszkolu

03.06.2013 nasze przedszkolaki spędziły na placu zabaw - tego dnia obchodziliśmy Dzień Sportu połączony z obchodami Dnia dziecka. Przedszkolaki z zapałem uczestniczyły w zawodach sportowych. Były skoki w workach, rzuty do celu, bieg z woreczkami, tor przeszkód. Rywalizacji sportowej towarzyszył głośny doping zawodników. Tego dnia dzieci  wykazały się sportowym duchem i niespożytą energią. Nie miało znaczenia kto będzie pierwszy, ważna była zabawa i wspaniały uśmiech na twarzach dzieci. Po skończonych zawodach i zabawach ruchowych  wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy – podziękowanie.

 [foto]

 

28 maja 2013 r.

„Dla Mamy i Taty  uśmiech, serce i kwiaty”By podziękować rodzicom za ich miłość, trud i poświecenie przedszkolaki zaprosiły kochane mamy i drogich tatusiów do przedszkola na uroczyste obchody ich święta.  To właśnie dla Rodziców dzieci recytowały wiersze, śpiewały  piosenki, tańczyły. Swoimi występami  wyraziły wielką miłość i szacunek dla Rodziców, na twarzach których widać było radość i zadowolenie. W nie jednym oku zakręciła się łezka ze wzruszenia. Szczęśliwe i rozpromienione twarze rodziców po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły rodzicom  własnoręcznie wykonane upominki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.

 [foto]

 

7 maja 2013 r.

WIZYTA STRAŻAKÓW

 We wtorek 7 maja 2013 r. na plac przedszkolny  wjechały dwa wozy strażackie. Wizyta strażaków  była niezapomnianą chwilą dla wszystkich przedszkolaków. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wyzwać Straż Pożarną, utrwaliły numery alarmowe. Zapoznały się z ciężką i niebezpieczną pracą strażaka. Największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.       

 [foto]

 

25 kwietnia 2013 r.

„Eko – zabawka”  z materiałów odpadowych

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi , w piątek 25. 04. 2013 w każdej grupie  przedszkolnej odbyły się kolejne Warsztaty Rodzinne pod hasłem: „Eko –zabawka” z  materiałów odpadowych. Jednym z celów warsztatów , obok rozwijania zainteresowań i wyobraźni dzieci oraz kształtowania postaw proekologicznych było zachęcenie rodziców do twórczego spędzania czasu z dzieckiem , promowanie idei segregacji śmieci oraz tworzenia zabawek z odpadów wtórnych. Pomysłowość rodziców i dzieci podczas wykonywania „Eko-zabawki” nie miała granic. Roboty, telefony, rakiety, owady, kukiełki, lalki, samochody,  – oto plon godzinnego spotkania w które zaangażowali się rodzice wraz z dziećmi z naszego przedszkola.      

 [foto]

 

19 marca 2013 r.

LUBIĘ BAWIC SIĘ Z MAMĄ – ZABAWY RUCHOWE Z RODZICAMI      

19 marca 2013 r. w grupie trzylatków zorganizowane zostały zajęcia ruchowe, na które zaproszono rodziców. Pani Agata Szypulska, która prowadziła zajęcia zadbała o wspaniała integrację wszystkich rodziców i dzieci. Spotkaniu towarzyszyła radość, zadowolenie i uśmiech.  Dzieci były dumne, że mogą pokazać rodzicom, jak wiele już potrafią. Wszystkim rodzicom dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę.

 [foto]

 

25 luty 2013 r.

Dokarmianie ptaków      

W poniedziałek 25 lutego 2013r grupa 4-latkow gościła pracowników BPN w Osowcu. W ramach zajęć dzieci dowiedziały się jak ważne jest dokarmianie ptaków zimą. Poznały gatunki ptaków zimujących w naszym kraju i jakiego rodzaju pokarmu potrzebują. Zajęcia te były  doskonałą okazją do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.              

 [foto]

14 luty 2013 r.

WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU      

14 luty 2013 roku był w naszym przedszkolu obchodzony pod hasłem „Przedszkolny Dzień Przyjaźni”. Tego dnia zarówno dzieci jak i wychowawców obowiązywał kolor czerwony. Serca towarzyszyły dzieciom przez cały dzień- wycinały je z czerwonego papieru, wyklejały kulkami z krepiny. Były konkursy, zabawy przy muzyce oraz słodki poczęstunek. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wiele radości, a uśmiech nie znikał z ich twarzy.              

 [foto]

 

styczeń - luty 2013 r.

FERIE ZIMOWE W PRZEDSZKLU     

Ferie zimowe w przedszkolu choć krótkie były wesołe i urozmaicone. Dzieci co dzień spędzały czas przy ciekawych zabawach i niecodziennych zajęciach(uczestniczyły w spotkaniach muzycznych, zabawach z chustą animacyjną, zabawach plastycznych, zabawach i grach ruchowych, słuchały czytanych bajek) które rozwijały ich wyobraźnie, kreatywność, pobudzały do działania i zdrowej rywalizacji. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani: Katarzyny Bielawskiej, Joanny Jabłońskiej, Emilii Cybulskiej i Mileny Kucharskiej dzięki którym ferie te były naprawdę wyjątkowe, pełne niespodzianek, uśmiechu i radości.

 [foto]

 

18 grudnia 2012 r.

ZABAWA KARNAWAŁOWA W PRZEDSZKOLU    

18 stycznia 2013 r w przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa, na której pojawiły się księżniczki, wróżki, rycerze, strażacy, piraci oraz wiele innych barwnych postaci. Wszyscy świetnie się bawili biorąc udział w tańcach, konkursach i przeróżnych zabawach. Miłym zaskoczeniem był specjalny gość –Mikołaj, który przyniósł dzieciom prezenty.

 [foto]

 

17 grudnia 2012 r.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU   

W minionym tygodniu  przedszkolaki zaprosiły do przedszkola swoje kochane Babcie i kochanych Dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artytyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, składały życzenia  i tańczyły. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dziadkowie byli bardzo wzruszeni występem swoich pociech, a w niejednym babcinym oku zakręciła się łezka. Każde dziecko obdarowało babcie i dziadka własnoręcznie przygotowanym upominkiem.

 [foto]

 

14 grudnia 2012 r.

RODZINNE WARSZTATY PLASTYCZNE   

W piątek 14. 12. 2012 r. w każdej grupie przedszkolnej odbyły się Rodzinne Warsztaty pod hasłem: „Tradycyjne ozdoby świąteczne”. Zadaniem rodziców i dzieci było wspólne wykonanie ozdób choinkowych. Pomysłowość rodziców i dzieci podczas wykonywania ozdób nie miała granic. W ciągu godziny powstało wiele pięknych i niepowtarzalnych dekoracji świątecznych. Tworzone razem w grupie pięciolatków ozdoby upiększały  drzewko świąteczne. Spotkania te pozwoliły nam wszystkim przeżywać radosny nastrój oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. 

 [foto]

 

12 grudnia 2012 r.

PRZEDSZKOLAKI PIEKĄ PIERNIKI   

W środę 12 grudnia 2012 r. grupa czterolatków pod opieką pani Agaty Szypulskiej  piekła świąteczne pierniki. Dzieci z ogromną radością ugniatały, wałkowały i wykrajały słodkie pierniki. Przygotowanie tych łakoci sprawiło dzieciom wiele radości i wprowadziło w radosny  nastrój świat Bożego Narodzenia. .

 [foto]

 

12 grudnia 2012 r.

LUBIĘ BAWIC SIĘ Z MAMĄ – ZABAWY RUCHOWE Z RODZICAMI  

12 grudnia 2012 r. dzieci 4-letnie wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły w zajęciach ruchowych prowadzonych przez panią Lucynę Dzienis. Spotkaniu towarzyszyła radość, zadowolenie i uśmiech.  Dzieci były dumne, że mogą pokazać rodzicom, jak wiele już potrafią. Wszystkim rodzicom dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę.

 [foto]

 

30 listopada 2012 r.

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU 

Andrzejki to dla przedszkolaków nie tylko okazja do wspaniałej zabawy, ale również szansa na zapoznanie się z tradycjami ludowymi związanymi z obchodami dnia św. Andrzeja. Andrzejki to czas wróżb, tańców i pląsów. Zorganizowana w piątek 30 listopada Andrzejkowa zabawa dostarczyła dzieciom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.  

 [foto]

 

23 listopada 2012 r.

DZIEŃ MISIA W PRZEDSZKOLU  

23 listopada, jak co roku  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Prawie wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola ulubione, „misiowe“ przytulanki. Były misie małe i średnie a także misie olbrzymy, różowe, niebieskie, brązowe, w ubrankach, z kokardami. Nie było dwóch jednakowych, każdy był piękny i wyjątkowy. W tym dniu zabawy nie było końca. Na dzieci  czekały różne atrakcje: rebusy, konkursy, kolorowanie portretu misia oraz mnóstwo misiowej muzyki.  Ten dzień był dla wszystkich naprawdę wyjątkowy i „misiowo” udany.

 [foto]

 

grupa 3-latki
Kategoria I
Przed posiłkiem zawsze myję rączki

GŁOSUJMY NA PRZEDSZKOLAKI
grupa 4-latki
Kategoria X
Zdrowo jem - rosnę duży
Dzieci z przedszkola w Goniądzu biorą udział w konkursie plastycznym w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Super Przedszkolaka”.
Na stronie www.akademia-super-przedszkolaka.pl  zamieszczone są dwie prace dzieci:
  • grupy 3-latków  -  kategoria I  „Przed posiłkiem zawsze myje rączki”
  • grupy 4-latków -  Kategoria X  „Zdrowo jem – duży rosnę”
W terminie od 13 listopada br. do 3 grudnia br. do godz. 10.00  na prace naszych dzieci można głosować na w/w stronie internetowej za pośrednictwem przycisku „zagłosuj”. Podczas głosowania jedna osoba może oddać maksymalnie 3 glosy w ciągu 24 godzin. Nagroda główna zostanie przyznana pracy z największą liczbą głosów spośród wszystkich kategorii konkursowych.
Prosimy o uznanie twórczości naszych maluchów i oddanie głosu na ich prace.

31 października 2012 r.

DZIEŃ  JESIENI 

31 października 2012 r. nasze  przedszkole obchodziło „Dzień jesieni”. Tego dnia do przedszkola zawitała Pani Jesień z wielkim koszem skarbów: kasztanów, żołędzi, jarzębiny oraz pięknych żółtych, brązowych i czerwonych  liści. Przyniesione „dary jesieni” przedszkolaki wykorzystały do  wykonania pięknych jesiennych bukietów i stroików. Pod czujnym okiem nauczycieli powstały również wspaniale ludziki, pojazdy oraz inne cudaki. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy.

 [foto]

26 października 2012 r.

DZIEŃ MARCHEWKI


W ramach programu KUBUSIOWI PRZYJACIELE PRZYRODY zorganizowaliśmy w przedszkolu” Dzień Marchewki”. Już od rana w grupie 5-latkow zrobiło się pomarańczowo, a wszystko to za sprawą rodziców, którzy przygotowali pomarańczowe ubrania dla swoich pociech. We wszystkich grupach podczas zajęć dzieci dowiadywały się ciekawostek o pochodzeniu marchewki, jej walorach smakowych i zdrowotnych. Grupa 4-laktow po sprawnym  i samodzielnym obraniu marchewki przygotowała z niej smaczną surówkę. W pozostałych grupach dzieci  wyczarowywały marchewkowe cudaki. Dzień marchewki był wyjątkowy, zdrowy i pomarańczowy. Po takiej dawce witamin i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte.

 [foto]

15 października 2012 r.

Po lesie chodzi jesień – wycieczka do lasu


W dniu 15 października 2012r  dzieci z grupy II i III udały się na wycieczkę do BPN w Osowcu – Twierdzy w celu poszukiwania pierwszych oznak jesieni.   Podczas spacerowania leśnymi dróżkami dzieci zbierały dary jesieni, które zostały wklejone do „Leśnego zielnika” . Miały możliwość obserwowania drzew i krzewów rosnących w lesie oraz porównywania ich wyglądu, wskazywania różnic i podobieństw w wyglądzie  drzew.  Poznały również zwierzęta i ptaki zamieszkujące nasze tereny. Wycieczka po lesie sprawiła dzieciom wiele radości. Dostarczyła miłych wrażeń estetycznych. Na pewno tu jeszcze wrócimy po kolejne miłe wrażenia, ale dopiero na wiosnę przyszłego roku.

[foto]