Pedagog szkolny

Bezpieczny Internet Przemoc i agresja w szkole Pakiet ratunkowy uczącego się Nie jesteś sam

 

Pedagog szkolny - Anna Świderek

Godziny pracy pedagoga:  
   
Poniedziałek 08.00 - 12.00
Wtorek 08.00 - 11.30
Środa 08.00 - 12.30
Czwartek 08.00 - 11.30
Piątek 08.00 - 14.30

 

05. 02. 2019 r.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

5 lutego 2019 obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online - wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. 

Bezpieczestwo_dzieci_online._Kompendium_dla_rodzicw_i_profesjonalistw.pdf

Zostan_znajomym_swojego_dziecka_-_broszura_dla_rodzicow_I.pdf

Zostan_znajomym_swojego_dziecka_-_broszura_dla_rodzicow_II.pdf

Radzenie_sobie_z_cyberprzemoca.pdf

Prywatnosc.pdf

Oprac. A. Świderek

 

19. 01. 2019 r.

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

 Drodzy Uczniowie! Ferie zimowe to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło i radośnie. Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych oraz zachęcamy do zapoznania się z prezentacją, która pomoże Wam bezpiecznie i przyjemnie spędzić ferie zimowe. Życzymy miłego, bezpiecznego i udanego wypoczynku.    

[prezentacja pptx]

 

04-15. 06. 2018 r.

Dlaczego nałogi są szkodliwe?

W dniach 04 – 15 czerwca 2018 r. uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum uczestniczyli w zajęciach psychoedukacyjnych nt. uzależnień przeprowadzonych przez pedagoga szkolnego. Podczas warsztatów scharakteryzowane zostały zagrożenia, jakie czyhają na dzieci i młodzież, w tym uzależnienia związane z komputerem i telefonem, podkreślono znaczenie relacji rodzinnych, omówiono sposoby spędzania czasu wolnego z dala od uzależnień. Prelekcje, jako element działań profilaktycznych odbyły się w ramach współpracy z Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Goniądzu. 
     A.    Świderek  

[foto]

 

 

Uczniowie klas IV – VI wraz z wychowawcami  uczestniczyli w LEKCJACH BEZPIECZEŃSTWA nt. „Internet – przyjaciel, czy wróg? Prywatność online” przeprowadzonych przez pedagoga, p. Annę Świderek. Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa w Internecie, a koncentrowały się głównie na ochronie prywatności online. Uczniowie dowiedzieli się, co może im zagrażać w efekcie nieprzemyślanych działań online, jak takich zagrożeń unikać i jak reagować na niebezpieczne sytuacje w sieci. Efektem przeprowadzonych zajęć było wypracowanie reguł bezpiecznego i kulturalnego korzystania z Internetu oraz zasad reagowania w sytuacjach cyberprzemocy.