AKTUALNOŚCI  2018/2019

Data ostatniej aktualizacji: 02 lipca 2019   Projekty/aktualności   Organizacja roku szkolnego Harmonogram imprez w szkole

Pobierz bezpłatny program PIT Format 2018!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl 

Lista nauczycieli/ek zakwalifikowanych do projektu  „InnoExperiment – Innovative Approach to Teaching through Experiment”

w ramach programu Erasmus +

 

Z okazji zbliżających się wakacji, wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom ZS-P w Goniądzu życzymy udanego wypoczynku i wspaniałych wakacji, a przede wszystkim radosnego powrotu do szkoły.


Przypominamy również zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas zabaw na świeżym powietrzu, a w szczególności nad wodą i w pobliżu dróg. Prosimy o bezpieczny pobyt w domu, o rozwagę i ostrożność. 

 

19. 06 2019 r.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Długo wyczekiwany przez uczniów dzień 19 czerwca nareszcie nadszedł a wraz z nim zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Z tej okazji w ZS-P w Goniądzu odbyła się uroczysta akademia. Uroczystość rozpoczęła się się od wręczenia nagród i gratulacji za bardzo dobre wyniki w nauce uczniom i ich rodzicom, którzy osiągnęli najwyższe średnie w naszej szkole. Kolejnym punktem była część artystyczna w wykonaniu uczniów kończących szkołę.

 [foto]

 

11. 06. 2019 r.

Bal na zakończenie szkoły
11 czerwca 2019 r. w ZS-P w Goniądzu odbył się pożegnalny bal ósmoklasistów oraz trzecioklasistów. Uczniowie świetnie bawili się w swym gronie wyśmienicie, co było widoczne podczas wspólnej zabawy. Zabawa była niezwykle uroczysta, wszyscy uczniowie byli elegancko ubrani, a dziewczyny swoją urodę dodatkowo podkreśliły efektownymi fryzurami. Absolwenci z pewnością długo jeszcze będą pamiętać swój pierwszy prawdziwy bal, który był okazją do zabawy w gronie kolegów, nauczycieli i rodziców.

Serdeczne podziękowania należą się rodzicom, którzy zorganizowali bal i przygotowali pyszny poczęstunek.

[foto]    [pozostałe zdjęcia do pobrania]

 

 

 

 

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Rozpoczęto rekrutację nauczycieli na 5 dniowe szkolenie w Instytucie Badawczym
w Hiszpanii

Wyjazd: 21 - 28 wrzesień 2019 r.

 

11-14. 06. 2019 r.

WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA: Ojców - „Energylandia” - Kraków – OświęcimWe wtorek 11 czerwca uczniowie klas VIII SP i III Gimnazjum wyruszyli w czterodniową wycieczkę krajoznawczą na południe Polski. W trakcie napiętego programu zwiedzili: Ojcowski Park Narodowy ze słynną Maczugą Herkulesa oraz zamek w Pieskowej Skale, kolejnym punktem wycieczki była stolica Małopolski - magiczny Kraków z zachwycającą katedrą na Wawelu, Starym Rynkiem, Sukiennicami i kościołem Mariackim. W drodze do miejsca noclegowego młodzież zwiedziła Kalwarię Zebrzydowską, miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Trzeci dzień wypoczynku uczniowie spędzili w Rodzinnym Parku Rozrywki "Energylandia" w Zatorze, gdzie mogli korzystać ze wszystkich atrakcji dostępnych w tym miejscu. Natomiast późnym popołudniem w dobrym nastroju wszyscy wyruszyli na zwiedzanie Wadowic, miasta rodzinnego papieża św. Jana Pawła II. Ostatni dzień wycieczki stał się okazją do pewnej refleksji nad życiem, śmiercią i człowieczeństwem. Uczniowie zwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau, miejsce tragedii milionów niewinnych istnień w czasie II wojny światowej. Wyjazd, mimo męczących upałów, minął wszystkim w miłej atmosferze, uczniowie aktywnie uczestniczyli w zwiedzaniu, zadawali pytania.  

[foto]     [pozostałe zdjęcia do pobrania]

 

08. 06. 2019 r.

DZIEWCZĘTA Z GONIĄDZA PIERWSZYM MISTRZEM WOJ. PODLASKIEGO W KATEGORII ORLICZEK

8 czerwca o godz. 13.30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku przy ul. Broniewskiego rozegrany został finał Orliczek sezonu piłkarskiego 2018/2019. Po rozegraniu meczów (jesień – wiosna) w dwóch grupach: wschód i zachód, dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zagrały w tzw. Lidze Mistrzyń i zagrały o miejsca 1-4, a dwie z miejsc ostatnich w Lidze Europy o miejsca 5-8.   [więcej...]

    [foto]

 

07. 06. 2019 r.

Spotkanie z dinozaurami

W piątkowy  poranek grupa odważnych przedszkolaków wybrała się do Jurajskiego Parku  Dinozaurów w Wasilkowie. Dzieci stanęły oko w oko z potęgą gadów, które przez wieki panowały nad przyrodą całej Kuli Ziemskiej. Po zwiedzaniu przyszedł czas na trochę zabawy w parku linowym oraz na kolejce „Pirat”.    

 [foto]

 

07. 06. 2019 r.

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

7 lipca 2019r. W SP nr 2 w Mońkach odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, w którym uczeń naszej szkoły Szymon Jabłoński z kl. VII B zdobył nagrodę główną oddając test jako pierwszy. Szymon wziął też udział w Konkursie Piosenki Angielskiej śpiewając utwór Freddiego Mercurego "The Great Pretender".    

 [foto]

 

03-07. 06. 2019 r.

Wycieczka w Tatry

W dniach 03 .06. 19 r.-07. 06. 19 r. uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej w Tatry. Zakwaterowani byli w Ośrodku Wczasowym" Zbójnik" w Murzasichle. Program wyjazdu obejmował: wejście na szczyt Kopieńca Wielkiego i zejście do Doliny Olczyskiej, spacer nad Morskie Oko, zwiedzanie Zakopanego: Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Kościoła, Parku Fatimskiego, Starego Cmentarza na Pęksowym Brzyzku, Krupówki oraz wjazd wyciągiem krzesełkowym na Gubałówkę, tam spacer i zjazd.   Po wyczerpującym wysiłku dzieci miały czas wolny, który też starały się spędzać aktywnie (bilard, piłka siatkowa). Brały udział w dyskotece i częstowały się kiełbaskami z grilla.   Wyjazd ten dostarczył wielu pozytywnych emocji. Niepowtarzalny klimat, piękne krajobrazy na długo pozostaną w pamięci uczestników.  
Opiekunami wycieczki były wychowawczynie: M. Grycio, A. Radziwon, B. Hryniewicka, B. Kuczyńska oraz J. Kłubowicz, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc.   

[foto]

 

05. 06. 2019 r.

Spotkanie z policjantem

5 czerwca 2019 roku do przedszkola przybyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach. Dzieci bardzo serdecznie powitały gości  i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówili. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Pani policjantka przybliżała dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu i w przedszkolu. Zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk, czy podczas wycieczek w różne miejsca w okresie zbliżających się wakacji. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa, które pozostanie w pamięci dzieci.   

 [foto]

 

02. 06. 2019 r.

WIELKI TANIECZNY PUCHAR PAARO 2019

Zajęcia taneczne w  przedszkolu prowadzone są od marca 2018 r. przez PAARO Mobilną Szkolę Tańca w Białymstoku W trakcie zajęć dzieci uczą się tańca, koordynacji, równowagi oraz rozwijają swoją kreatywność i pamięć.  Dzięki realizowanym podczas zajęć ćwiczeniom dzieci uczą się też  pewności siebie, odwagi oraz prawidłowej komunikacji. W ramach zajęć dzieci wzięły udział w tegorocznej edycji Wielkiego Tanecznego Pucharu Paaro 2019.
Z dumą i radością możemy się pochwalić, że nasze przedszkolaki zajęły 1 miejsce.     

 [foto]

 

31. 05. 2019 r.

Młodzi aktorzy

Dnia 31.05.2019 r. uczennice należące do koła recytatorskiego zaprezentowały młodszym koleżankom i kolegom z klasy IV a, scenkę dramową na podstawie wiersza J. Brzechwy "Kaczka Dziwaczka".  Przygotowały również wiersze i zagadki dotyczące zwierząt w gospodarstwie domowym. Wszyscy uczestnicy spotkania za aktywny udział zostali symbolicznie nagrodzeni. Następnie wspólnie bawili się przy piosence "Kaczuszki".   Panowała miła, radosna atmosfera.
Opiekun koła recytatorskiego: B. Kuczyńska.    

 [foto]

 

31. 05. 2019 r.

Dzień Dziecka w ZS-P w Goniądzu

Dnia 31 maja w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Goniądzu zorganizowany został Dzień Dziecka. Uczniowie przedszkola, szkoły podstawowej  i gimnazjum miło spędzili czas korzystając z przygotowanych atrakcji. Od kilku już lat, przy dużym zaangażowaniu Rady Rodziców Zespołu, wsparciu Samorządu Gminy Goniądz, na boisku szkolnym rozstawiane są tego dnia  tzw. „dmuchane atrakcje”. Ponadto każdy uczeń mógł otrzymać watę cukrową, firma Mlekpol z Grajewa zaoferowała jogurty. W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs plastyczny o tematyce „Przeciwdziałanie uzależnieniom” , nagrodzono prace w trzech kategoriach wiekowych. Dopisała pogoda, wszyscy świetnie się bawili.
Serdeczne podziękowania paniom Beacie Konopce i Katarzynie Błaszczyk z Rady Rodziców, Panu Burmistrzowi, Pani Sekretarz oraz obecnym na imprezie rodzicom uczniów, a także nauczycielom i pracownikom obsługi.   

 [foto]

 

31. 05. 2019 r.

Dzień Dziecka w Przedszkolu

W środę 31 maja  w naszym Przedszkolu obchodziliśmy dzień, na który wiele dzieci czeka z niecierpliwością – Dzień Dziecka. W tym dniu na wszystkie przedszkolaki czekało wiele atrakcji: puszczanie baniek, tańce przy muzyce, skoki na trampolinie, zabawy z piłką, malowanie twarzy oraz dmuchany plac zabaw. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.  Na zakończenie dnia każdy przedszkolak otrzymał upominek.  

 [foto]

 

31. 05. 2019 r.

Podsumowanie pracy wolontariuszy

31 maja odbyła się podsumowanie rocznej pracy wolontariuszy Junior Ranger. Na uroczystość przybyli pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego, z którym ściśle współpracujemy, Pani Ewa Wiatr i Pan Krzysztof Bach. Wolontariusze otrzymali od dyrekcji Parku podziękowania za współpracę, w szczególności za akcję "Chrońmy biebrzańskie płazy" oraz upominki. Ja również bardzo dziękuję wolontariuszom za wspólną pracę i zachęcam do współpracy w następnym roku szkolnym.
Irmina Sosnowska  

 [foto]

 

30. 05. 2019 r.

 Inscenizacja "Krzesła" Ireneusza Iredyńskiego w wykonaniu uczniów klasy VI b

30 maja 2019 w naszej szkole uczniowie mieli możliwość obejrzenia inscenizacji "Krzesła" Ireneusza Iredyńskiego w wykonaniu uczniów klasy VI b: Weroniki Olszańskiej, Marysi Okulczyk, Zosi Okulczyk, Grzegorza Pisanko, Szczepana Jabłońskiego, Piotra Zambrzyckiego oraz Wiktora Zawadzkiego. Przedstawienie było efektem pracy kółka teatralnego prowadzonego przez Beatę Olszyńską. Spektakl spotkał się z żywym zainteresowaniem i bardzo pozytywnymi opiniami widzów.
Młodzi aktorzy mogą być z siebie dumni.   

 [foto]

 

27. 05. 2019 r.

Wycieczka klas III do Warszawy

W dniu 27 maja 2019 r. uczniowie klas III Gimnazjum w Goniądzu uczestniczyli w wycieczce do Parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej. Celem naszej podróży było wejście i obejrzenie sal Sejmu i Senatu, zapoznanie z pracą tych organów państwowych oraz pozyskanie informacji związanych z historią parlamentaryzmu polskiego. Niestety z uwagi na nieprzewidziany zbieg okoliczności obejrzeliśmy tylko Salę Posiedzeń Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Po zakończeniu zwiedzania parlamentu, spacerkiem poszliśmy na plac zamkowy, po drodze oglądając Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie akurat odbywała się zmiana warty. Podsumowując, wycieczka byłą bardzo udana, dopisała pogoda, było ciepło i słonecznie.

 [foto]

 

27. 05. 2019 r.

Cudownych Rodziców mam

„Cudownych Rodziców mam” pod takim hasłem 27 maja w sali Domu Kultury w Goniądzu odbył się montaż słowno –muzyczny w wykonaniu przedszkolaków dedykowany Rodzicom. To właśnie dla Nich dzieci recytowały wiersze, śpiewały  piosenki, tańczyły. Swoimi występami  wyraziły wielką miłość i szacunek dla Rodziców. W niejednym oku zakręciła się łezka ze wzruszenia. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły rodzicom  własnoręcznie wykonane laurki oraz serduszka przygotowane przez instruktorów Domu Kultury.  

[foto]

 

24. 05. 2019 r.

Przedstawienie „Księżniczka na ziarnku grochu”

W piątek 24.06.2019 r. członkowie Koła teatralnego wystawili sztukę pt. „Zamieszanie w krainie bajek”. Była to pewnego rodzaju wariacją na motywach klasycznych baśni, ponieważ spotkać tu można było bohaterów kilku znanych utworów. Młodzi aktorzy z zaangażowaniem weszli w swoje role, niektórzy mieli do zagrania więcej niż jedną postać. Ich odwaga i poczucie humoru wywołały zachwyt u zaproszonych gości, czego zwięczeniem były gromkie brawa. Widownię stanowiły maluchy z naszego Przedszkola oraz uczniowie klas I-III SP wraz z nauczycielami. Na zakończenie dzieciaki miały okazję wejść na scenę i zapozować do wspólnych zdjęć z młodymi aktorami.  

[foto]

 

23. 05. 2019 r.

Spotkanie z  wilkiem i Czarownym Kapturkiem

W czwartkowy poranek, 23 maja  amatorska grupa teatralna działająca przy Młodzieżowym  Ośrodku  Socjoterapeutycznym w Goniądzu, zaprosiła nas – przedszkolaki  na bajkę pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieciaki  z wielką radością oglądały wesołe i pełne humoru przedstawienie. Dziękujemy pani Monice Twarkowskiej   i grupie teatralnej za moc wrażeń i miło spędzony czas. 

[foto]

 

21-23. 05. 2019 r.

Akcja "Kilometry Dobra"

W dniach 21-23 maja w naszej szkole odbyła się akcja "Kilometry Dobra". Jest to akcja charytatywna, której celem jest zbiórka funduszy na zakup samochodów dla Caritas Archidiecezji Białostockiej. W ramach tej kampanii zebraliśmy 348,60zł, które wpłaciliśmy na konto Caritas. Finał akcji odbędzie się 9 czerwca 2019r., w czasie którego planowane jest ułożenie z zebranych pieniędzy łańcuch z jednozłotowych monet na placu przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. W naszej szkole, zaś uczniowie uczestniczyli w szeregu zabawach przygotowanych przez wolontariuszy z klasy VIIIb. Organizatorem akcji była Pani Irmina Sosnowska.

[foto]

 

17. 05. 2019 r.

Koncert  Timura Slavova

W dniu 17.05.2019 r. w ZS-P w Goniądzu odbył się koncert  Timura Slavova. W koncercie uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz klasy trzecie gimnazjum. Timur Slavov  jest muzykiem pochodzącym z Ukrainy. Swoje zainteresowania muzyczne rozwijał  w Melitopolu gdzie ukończył studia wyższe. Jest multiinstrumentalistą,  gra z ogromną pasją na perkusji, gitarze klasycznej, elektrycznej oraz domrze. W programie usłyszeliśmy  utwory skomponowane przez muzyka   głównie  w języku rosyjskim oraz utwory stworzone we współpracy z innymi znanymi muzykami. Koncert został przyjęty z wielkim zainteresowaniem

[foto]

 

15. 05. 2019 r.
 

 

 

II SPOTKANIE PARTNERÓW PROJEKTU W WILNIE

15 maja 2019 r. w szkole Vilniaus Simono Konarskio w Wilnie miało miejsce II spotkanie międzynarodowe partnerów w ramach projektu „InnoExperiment”.

 

[więcej]

 

21. 05. 2019 r.

Kilometry Dobra

 

We wtorkowy poranek 21 maja nasze przedszkolaki  wraz z wolontariuszami Junior Ranger  wzięły udział   w kampanii „Kilometry Dobra” organizowanej przez Caritas Archidiecezji  Białostockiej. Celem  akcji jest zebranie i utworzenie łańcucha  z jednozłotowych monet, który zostanie utworzony 9 czerwca 2019r na placu przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. Za wspólne gry i zabawy dziękujemy szkolnemu koordynatorowi pani Irminie Sosnowskiej oraz wolontariuszom Junior Ranger- Natalii Narkiewicz, Izabeli Kotyńskiej, Magdalenie Żylińskiej, Magdalenie Saciłowskiej i Mateuszowi Makule.

[foto]

 

20 maja 2019 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na wywiadówkę
w dniu 20. 05. 2019 r. (poniedziałek)

Program spotkania:

  • 17.00 - spotkanie w sali gimnastycznej z przedstawicielem policji
    (prezentacja dotycząca m.in. niebezpieczeństwa zażywania dopalaczy)

  • 17.30 -  spotkanie z wychowawcami w klasach

 

16-17. 05. 2019 r.

OBÓZ PRZYRODNICZY JUNIOR RANGER

 

W dniach 16 – 17 maja odbył się na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego obóz przyrodniczy, w którym uczestniczyli uczniowie z grupy Junior Ranger. Pierwszego dnia wolontariusze wykonywali domki dla dzikich owadów zapylających. Zadaniem uczniów było malowanie drewnianych konstrukcji, cięcie trzciny i układanie jej w domkach. Tak przygotowane konstrukcje zostaną umieszczone na skwerach w Goniądzu. W czasie warsztatów uczniowie uzyskali informacje dotyczące życia owadów oraz zagrożeń cywilizacyjnych, które powodują, że giną one na masową skalę. Wolontariusze uczestniczyli również w wieczornym spacerze ornitologicznym, który poprowadziła Pani Agnieszka Henel, pracownik Biebrzańskiego Parku Narodowego. Drugiego dnia uczniowie obejrzeli film opowiadający o niezwykłej przyrodzie doliny Biebrzy. Pracowali na polu namiotowym oraz kończyli wykonywanie domków dla owadów. Organizatorem obozu z ramienia Parku była Pani Ewa Wiatr, dla której dziękujemy za przygotowane atrakcje. Dziękujemy również Zakładowi Usług Komunalnych w Goniądzu za transport i organizację ognisk oraz Jednostce  Wojskowej w Osowcu – Twierdzy za nocleg. Panu Sławomirowi Rembelińskiemu dziękuję za opiekę nad wolontariuszami. Szkolnym organizatorem obozu była Pani Irmina Sosnowska.

[foto]

 

10. 05. 2019 r.

"Witaj majowa jutrzenko..."

Dnia 10 maja 2019 r. uczciliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas VII pod kierunkiem wychowawczyń p. B. Kuczyńskiej i p. B. Hryniewickiej przygotowali uroczystą akademię. Przedstawiono w niej historię powstania tego dokumentu i znaczenie dla państwa polskiego.   
Część artystyczna została uświetniona wierszami i pieśniami patriotycznymi oraz scenką dramową przybliżającą okoliczności rozbiorów Polski.  
Serdecznie dziękujemy p. K. Bielawskiej za pomoc w przygotowaniu scenografii i oprawy muzycznej. 

[foto]

 

09. 05. 2019 r.

Wycieczka do Białowieży uczniów klas IIDnia 9 maja 2019 r. roku uczniowie kl. II a i II b wybrali się na wycieczkę do Białowieskiego Parku Narodowego. Celem wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Przyrodniczo - Leśnego oraz Rezerwatu Pokazowego Żubrów oraz pobyt w chatce Baby Jagi w Orzeszkowie. W muzeum oglądaliśmy multimedialną wystawę przyrodniczą, a z wieży obserwowaliśmy rozległe tereny parku. W rezerwacie zobaczyliśmy żubry oraz wiele innych niespotykanych na co dzień zwierząt.
Następnie udaliśmy się do chatki Baby Jagi. Tam czekało na nas wiele atrakcji:
     - gotowanie zupy z niespodzianką oraz poznanie tajemniczych mikstur i najsilniejszych magicznych napojów znajdujących się w skrzypiącej szafie;
     - ozdabianie pierniczków oraz poczęstunek piernikami, które mogły kryć niespodziankę;
     - sprawdzenie, czy wiedźma miała wygodne łóżko na zapiecku;
     - waga prawdy – urządzenie przy pomocy którego sprawdzamy, kto nadaje się do pieca;
     - lochy Jasia – dla odważnych - wejście do podziemi z kratami;
     - magiczny kamień – każdy dostał magiczny kamień i instrukcję do tego, aby spełniły się wszystkie życzenia.
Na zakończenie pobytu u Baby Jagi wzięliśmy udział w zabawie „TROPEM BABY JAGI”, która polegała na wykonaniu różnych zadań ukrytych na posesji i odgadnięciu magicznego hasła Baby Jagi. Po okazaniu go animatorowi otrzymaliśmy DYPLOM TROPICIELA BABY JAGI. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Goniądza. To była niezwykle udana wycieczka.
Organizatorki wycieczki - B. Dzierżanowska i E. Szymczyk  

[foto]

 

24. 04. 2019 r.

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 24 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego  Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach powiatowych wzięły udział trzy  drużyny  ze szkół podstawowych i pięć gimnazjów z terenu Powiatu Monieckiego. Uczestnicy turnieju najpierw rozwiązywali test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego i pokonywania skrzyżowań. Następnie sprawdzali swoje umiejętności prawidłowej jazdy po rowerowym torze przeszkód. Ostatnia konkurencja dotyczyła udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej  osobie poszkodowanej. 
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Goniądzu w składzie: Maria Okulczyk , Julia Kamińska, Miłosz Mocarski, Kacper Ramotowski   wywalczyli nie tylko nagrody i dyplomy, ale także awans do etapu wojewódzkiego zajmując pierwsze miejsce.
Uczniowie Gimnazjum i VIII klas SP w Goniądzu w składzie: Rogiński Miłosz, Kobyliński Michał, Paweł Szczęsny zajęli - II miejsce. 
Najlepszym zawodnikiem konkursu została Julia Kamińska z Szkoły Podstawowej w Goniądzu. 
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszych eliminacjach.     

[foto]

 

24. 04. 2019 r.

Warsztaty fotograficzne pt. "Jak fotografować przyrodę"

24 kwietnia gościliśmy Pana Piotra Tałałaja, pracownika Biebrzańskiego Parku Narodowego, który poprowadził warsztaty fotograficzne dla uczniów naszej szkoły. Tematem zajęć była fotografia przyrodnicza. Pan Piotr zaprezentował sprzęt jakim się posługuje w czasie robienia zdjęć. Przedstawił prezentację, w której opowiedział na co należy zwrócić uwagę przy wyborze aparatu. Zaprezentował różnego rodzaju wabiki. namioty i ubrania maskujące. Przedstawił również, jak należy poprawnie robić zdjęcia, na co należy zwrócić uwagę w czasie fotografowania. Omówił także, w jaki sposób wykorzystać dostępne programy służące do obróbki zdjęć. Organizatorem spotkania była Irmina Sosnowska.     

[foto]

 

22. 04. 2019 r.

Bohaterowie lektur szkolnych

W II semestrze roku szkolnego 2018/2019 uczniowie kl. IV a, na języku polskim mieli możliwość zaprezentowania się w roli wybranego bohatera lektury. Największym zainteresowaniem cieszyły się postacie z książek- "Pinokio", "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa". Dzieci chętnie wcieliły się w role i opowiadały o przedstawianym przez siebie bohaterze. Wystąpili: Pinokio, Błękitna Wróżka, Lis, Dżeppetto, Aslan, Biała Czarownica, Piotr i inni.  
Lekcje te dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Panowała przyjazna atmosfera.
B. Kuczyńska.     

[foto]

 

15 - 17. 04. 2019 r.

Egzamin ósmoklasisty w ZS-P w Goniądzu

Egzamin ósmoklasisty 2019 rozpoczął się w ZS-P w Goniądzu, tak jak w całej Polsce, egzaminem z języka polskiego. Do sprawdzianu przystąpiło 38 uczniów klas ósmych. Egzamin uczniowie pisali pod nadzorem nauczycieli naszej szkoły oraz Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu.
Harmonogram egzaminu:
15. 04. - język polski,
16. 04. - matematyka,
17. 04. - język obcy nowożytny.
Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty to konieczny warunek ukończenia szkoły podstawowej. Życzymy naszym uczniom jak najłatwiejszych zadań i największej liczby punktów.
Wyniki egzaminu uczniowie poznają w 14 czerwca 2019 r.

[foto]

 

10 - 12. 04. 2019 r.

Egzamin gimnazjalny w ZS-P w Goniądzu

Egzamin gimnazjalny 2019 rozpoczął się w ZS-P w Goniądzu, tak jak w całej Polsce, egzaminem z historii i wiedzy o społeczeństwie. Do sprawdzianu przystąpiło 33 uczniów trzecich klas gimnazjum. Egzamin gimnazjaliści pisali pod nadzorem nauczycieli naszej szkoły oraz Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu oraz Szkoły Podstawowej w Downarach.
Harmonogram egzaminu gimnazjalnego:
10. 04. - część humanistyczna,
11. 04. - część matematyczno-przyrodnicza,
12. 04. - część z języka obcego nowożytnego.
Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego to konieczny warunek ukończenia gimnazjum. Życzymy naszym uczniom jak najłatwiejszych zadań i największej liczby punktów. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w 14 czerwca 2019 r.

[foto]

 

10. 04. 2019 r.

Wielkanoc tuż tuż …

W środowy poranek 10 kwietnia   nasze przedszkolaki,  zostały zaproszone przez wychowanki Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu na Wielkanocne warsztaty plastyczne. Z przygotowanych różnorodnych materiałów plastycznych, przy pomocy dziewcząt, dzieci wyczarowały wesołe zajączki, kurczaczki oraz kolorowe  jajeczka. Uczestnicy warsztatów wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, wprowadziły wszystkich w wielkanocny nastrój. Wszystkim obecnym dziewczętom i Pani Ani Romanowskiej dziękujemy za wspólnie spędzony czas.    

[foto]

 

05. 04. 2019 r.

Konkurs recytatorski "Baje, bajki, bajeczki..."Dnia 5 kwietnie br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu odbyły się gminne eliminacje Konkursu recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki…”.
Uczestników i wszystkich zgromadzonych na sali powitała Dyrektor GOK w Goniądzu Pani Katarzyna Nowicka. Tegoroczną edycję konkursu oceniło Jury w składzie: Teresa Harasiuk, Edyta Wejs oraz Tadeusz Połonowicz, który zapoznał uczestników z zasadami konkursu. Po przesłuchaniu 9 wykonawców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goniądzu komisja wyłoniła 5 laureatów do reprezentowania gminy na eliminacjach powiatowych w Mońkach. Są to:

Kategoria klas I-IV
     
     Angelika Osipiuk      
     Natalia Bykowska
Kategoria klas V-VIII      
     Amelia Potocka    
     Julia Kamińska    
     Weronika Nowicka                          

Wszystkim laureatom wręczono nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Goniądzu. W czasie obrad komisji konkursowej uczestników poczęstowano słodyczami. Wyłoniono 5 laureatów do reprezentowania naszej gminy na eliminacjach powiatowych w Mońkach.

[foto]

 

05. 04. 2019 r.

„NIEDŁUGO ŚWIĘTA”

W miesiącu marcu odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których uczniowie wraz z paniami ze świetlicy wykonywali ozdoby świąteczne w formie jajek wielkanocnych oraz kartek z życzeniami. Dzieci wycinały różne elementy z kolorowych papierów, które zostały wykorzystane do przygotowania jajek i kartek świątecznych, potem mogli zakupić je a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup potrzebnych gier i zabawek dla uczniów.  Podczas zajęć przypomniane zostały tradycje obchodzenia zbliżających się świat wielkanocnych. Zajęciom towarzyszyła miła i radosna atmosfera.
Wychowawcy świetlicy

[foto]

 

04. 04. 2019 r.

Teatrzyk „Jaś i Małgosia inaczej”

4 kwietnia br. dzieci pięcioletnie  z wychowawcą p. Agnieszką Bagińską zaprosiły przedszkolaki na przedstawienie teatralne pod tytułem „Jaś i Małgosia inaczej”. Dzięki przedstawieniu dzieci  w żartobliwy i zabawowy sposób dowiedziały się o prawidłowych nawykach żywieniowych. Przedszkolaki   wraz z wychowawcami dziękują za zaproszenie.

[foto]

 

01. 04. 2019 r.

Pierwsze zajęcia za nami

Od lutego Przedszkole  rozpoczęło  realizację  projektu „Kompetencje Kluczowe w Przedszkolu w Goniądzu”  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020. Projekt ma  na celu kształtowanie i rozwijanie u dzieci kompetencji kluczowych i właściwych umiejętności poprzez udział w dodatkowych  zajęciach: matematycznych, przyrodniczych oraz językowych. z zastosowaniem nowoczesnych technologii TIK. Ponadto projekt zakłada  doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych  nauczycielek poprzez udział w kursach: użyteczne programy i aplikacje  oraz komputer w pracy nauczyciela – kurs podstawowy.

[foto]

 

01. 04. 2019 r.

Sprzątanie ścieżki rowerowej na trasie Goniądz - Osowiec Twierdza

1 kwietnia, i nie jest to żart, odbyła się akcja sprzątania ścieżki rowerowej na trasie Goniądz - Osowiec Twierdza. W akcji uczestniczyli wolontariusze z klas VIII: Natalia Jarząbek, Klaudia Kulesza, Aleksandra Olender, Karolina Oszczapińska, Kinga Słowikowska, Wiktoria Sobolewska, Wiktoria Sokołowska, Krystyna Świerzbińska, Izabela Kotyńska, Natalia Narkiewicz, Magdalena Saciłowska, Magdalena Żylińska, Paweł Szczęsny i Mateusz Makuła. W ramach akcji zbierano śmieci oraz uprzątnięto ścieżkę z szyszek, igieł i starych liści, co umożliwia teraz bezpieczne poruszanie się po niej. Wykonano bardzo dużo pracy, za co dziękuję uczestnikom akcji. Dziękuję również Pani Ewie Wiatr za pomoc w przeprowadzeniu akcji, Panu Burmistrzowi za ufundowanie wolontariuszom drożdżówek, a Panu Dyrektorowi ZUK za odbiór worków ze śmieciami.
Irmina Sosnowska

[foto]

 

29. 03. 2019 r.

Sprzątanie poboczy drogi Goniądz - Downary

29 marca odbyła się akcja sprzątania poboczy drogi Goniądz - Downary. W akcji uczestniczyli wolontariusze z klas VII: Julianna Dondziło, Agnieszka Drozdowska, Emilia Konopka, Julia Pikulska, Ida Ramotowska, Konrad Trzybiński, Paweł Grzegorzewski, Adrian Średziński. W akcji zebrano bardzo dużą ilość śmieci, o czym świadczy fakt, że zabrakło nam worków do zbierania odpadów. Bardzo dziękuję uczestnikom akcji za pracę. Dziękuję również Panu Burmistrzowi Goniądza za ufundowanie wolontariuszom drożdżówek, a Panu Dyrektorowi ZUK za odbiór worków ze śmieciami.
Irmina Sosnowska

[foto]

 

28. 03. 2019 r.

Wycieczka do kręgielni w Grajewie

Dnia 28. 03. 2019 r. uczniowie klas VII wzięli udział w wycieczce do kręgielni w Grajewie. Celem jej było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, a także integracja zespołów klasowych. Większość z dzieci po raz pierwszy grała w kręgle. Wśród nich wyłonili się liderzy. Niektórzy uczniowie próbowali swoich sił w bilardzie. Dwie godziny gry minęły bardzo szybko, a posiłek w postaci pysznej pizzy czy deseru był doskonałą okazją do zregenerowania sił.   Wspólna zabawa okazała się niezwykle atrakcyjna, a rywalizacja o punkty dostarczyła silnych sportowych emocji.  
Opiekunami wycieczki były wychowawczynie: p. B. Kuczyńska, p. B . Hryniewicka oraz p. M. Magnuszewska.  

[foto]

 

25. 03. 2019 r.

Akcja "Chrońmy biebrzańskie płazy 2019"

25 marca rozpoczęła się akcja "Chrońmy biebrzańskie płazy 2019", której celem jest ochrona migrujących płazów na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wolontariusze naszej szkoły, w wyznaczonych terminach, dokonują kontroli kubełków umieszczonych na poboczu drogi Goniądz - Wólka Piaseczna. Złapane w wiaderka płazu są inwentaryzowane, a następnie przenoszone na drugą stronę drogi.
Opiekunem akcji jest Irmina Sosnowska. 

[foto]

 

21. 03. 2019 r.

Przedszkolaki witają Wiosnę

Jak co roku 21 marca przedszkolaki przeszły ulicami miasta w barwnym korowodzie z symboliczną Marzanną. Grając na instrumentach i śpiewając piosenki dzieci żegnały zimę. Kolorowy pochód zakończył się nad rzeką. Kukła Marzanny została utopiona w Biebrzy. Uśmiechnięte  i radosne przedszkolaki wróciły do przedszkola z nadzieją, że wiosna już przyjdzie.

[foto]

 

20. 03. 2019 r.

Spotkanie z żołnierzem w przedszkoluKształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej (do rodziny, grupy rówieśniczej i wspólnoty narodowej) oraz postawy patriotycznej to jeden z celów wychowania przedszkolnego. Spotkania z ludźmi reprezentującymi różne zawody umożliwia realizację tego celu. Dzieci z przedszkola w Goniądzu gościły Pana Roberta Makułę przedstawiciela Wojsk Obrony  Terytorialnej.
Przedszkolaki od wielu dni były bardzo podekscytowane tym spotkaniem i kiedy weszły do sali  z wrażenia oniemiały. Mundurowy przybył na spotkanie z ogromnym wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań. Każdy przedszkolak miał okazję z bliska obejrzeć wyposażenie żołnierza. Dzieci z uwagą oglądały prezentację na temat Wojsk  Obrony Terytorialnej, czym zajmują się żołnierze, z jakiego sprzętu korzystają. Dowiedziały się  po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa, kamizelka kuloodporna i co żołnierz robi na poligonie, dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę.
Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru czy spróbował podnieść niektóre ze sprzętów.  
Pan Robert zaprezentował swój mundur, opisał wszystkie oznaczenia i symbole narodowe. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju.
Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami ogromnie dziękują panu Robertowi za przybycie do przedszkola, za czas poświęcony dzieciom i pokazanie jak niezwykłym zawodem jest zawód żołnierza.  

[foto]

 

13 03. 2019 r.

Pyszne i zdrowe kanapki kolorowe

W środę 13 marca dwie starsze grupy wraz z wychowankami MCEiRS w Goniądzu postanowiły podjąć wielkie wyzwanie i zrobić pyszne i zdrowe kanapki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły na kanapkach ciekawe kompozycje. Przygotowane kanapki wyglądały bardzo smakowicie, więc szybko znikły z talerzy.   

[foto]

 

08. 03. 2019 r.

Dzień Kobiet - BAJKĘ WAM OPOWIEM ... 

„Bajkę wam opowiem, bajkę nad bajkami,

A czy bajka piękna? - Posłuchajcie sami.

W tym baśniowym świecie, zło się z dobrem plecie.

Które z nich zwycięży? Zaraz się dowiecie

  więcej..

[foto]

 

06. 03. 2019 r.

SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM

W dniach: 1 i 6 marca 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z doradcami zawodowymi z Powiatowego Urzędu Pracy w Mońkach. Uczniowie klas VII - VIII SP oraz III Gimnazjum mieli okazję dowiedzieć się, jak obecnie wygląda współczesny rynek pracy, a w związku z tym co zrobić, żeby wybrać taką szkołę, która nie tylko będzie spełnieniem ich oczekiwań, ale również pomoże w przyszłości w jak najlepszym zaplanowaniu drogi zawodowej.
Anna Świderek  

[foto]

 

26. 02. 2019 r.

SUKCES NASZEGO UCZNIA W KONKURSIE PROFILAKTYCZNYM

W dniu 26 lutego 2019 r. w sali Monieckiego Ośrodka Kultury odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień pod hasłem „Internet – największe wyzwanie i pułapka XXI wieku” zorganizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach.
Z przyjemnością informuje, że zwycięzcą konkursu został uczeń naszej szkoły, Kacper Szklanko z kl. VII a – SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESU!
Pozostali reprezentanci: Rozalia Kuć, Gabriela Krymska, Julia Pikulska, Ida Ramotowska oraz Łukasz Hryniewicki.
Bardzo dziękuję za zaangażowanie oraz reprezentowanie naszej szkoły.
     Anna Świderek

[foto]

 

26. 02. 2019 r.

Dzień piżam

Wychodząc na przeciw prośbom uczniów naszej szkoły, Samorząd Uczniowski zorganizował we wtorek 26 lutego "Dzień piżamowy". Celem zabawy było zaangażowanie dzieci i młodzieży do czynnego udziału w życie szkoły. Nagrodą za dostosowanie się do zasad zabawy był dzień bez zadanej pracy domowej. Bezkonkurencyjne okazały się klasy: IV b i VIa (kategoria IV - VI), VIII b (kategoria VII - VIII) oraz klasa III b gimnazjum.
Szczególne podziękowania należą się wychowawcom klas, którzy dzielnie wspomagali swoich podopiecznych. 

[foto]

 

26. 02. 2019 r.

Spotkanie z piłkarzami Jagiellonii Białystok

26 lutego w murach naszej szkoły gościliśmy piłkarzy Jagiellonii Białystok. Spotkali się oni z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum. Martin Kostal i Matin Adamec udzielili odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów dotyczące ich kariery piłkarskiej, pobytu w Białymstoku, wybitnych piłkarzy - którzy są dla nich wzorem do naśladowania. Następnie słowaccy zawodnicy Jagiellonii pokazali kilka ćwiczeń z piłką, angażując w to uczniów naszej szkoły. Zwieńczeniem wizyty były autografy, po które uczniowie ustawili się w długiej kolejce.  Było to już kolejne spotkanie, na którym gościliśmy piłkarzy białostockiej drużyny, kolejne zapewne w przyszłym roku.

[foto]

 

25. 02. 2019 r.

Pierwsze partnerskie spotkanie międzynarodowe projektu „ InnoExperiment – Innovative Approach to Teaching through Experiment”

Dnia 25.02.2019 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Goniądzu odbyło się pierwsze partnerskie spotkanie międzynarodowe projektu „ InnoExperiment – Innovative Approach to Teaching through Experiment” realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +, Akcja 2: Partnerstwo Strategiczne, którego szkoła jest liderem. 

W spotkaniu uczestniczyła Dyrekcja Szkoły oraz przedstawiciele partnerów z  Litwy (Vilniaus Simono Konarskio mokykla), Hiszpanii (Asociacion de investigacion de la industria del juguete, conexas y afines) i Białegostoku (Fundacja Regionalne Centrum Kompetencji).  więcej..

 

23. 02. 2019 r.

X Bal Charytatywny

23 lutego 2019 roku już po raz dziesiąty Rada Rodziców Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Goniądzu zorganizowała Bal Charytatywny, z którego dochód zasilił konto Rady Rodziców naszej szkoły. Przy muzyce rodzice, nauczyciele, a także sympatycy naszej szkoły bawili się we wspaniałej atmosferze. Impreza odbyła się w sali Gminnego Ośrodka Kultury, za oprawę muzyczna odpowiadał DJ Szymi.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Beaty Konopki, Pani Katarzyny Błaszczyk oraz Pani Katarzyny Bielawskiej za świetną organizację Balu.
Do zobaczenia za rok

 

22. 02. 2019 r.

W krainie baśni

W piątek 22 lutego nasze przedszkole zmieniło się w magiczną krainę -  Bajkolandią, do której przybyły kolorowe postacie z bajek i baśni. Tego dnia można było spotkać księżniczki, Czerwonego Kapturka, Alicję z Krainy Czarów, piratów i inne postacie bajkowe. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wiele radości, a uśmiech nie znikał z ich twarzy. Z niecierpliwością odliczamy dni do następnego balu.

[foto]

 

20. 02. 2019 r.

Zabawa karnawałowa 2019

W dniu 20.02.2019 r. odbyła się dyskoteki karnawałowa zorganizowane dla uczniów naszej szkoły. Przerywnikiem podczas zabaw tanecznych były konkursy przygotowane przez Samorząd Uczniowski SP i Gimnazjum. Chętni uczniowie przebrali się za swoich ulubionych bohaterów. Dziękujemy wychowawcom klas za opiekę nad uczniami 

[foto]

 

19. 02. 2019 r.

GÓRA GROSZA W ZS-P W GONIĄDZU

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Goniądzu wzięli udział w XIX edycji ogólnopolskiej akcji „ Góra Grosza”. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom, z siedzibą w  Warszawie.  
Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Góra Grosza to zakup rzeczy codziennego użytku czy przedmiotów dla dzieci. To wsparcie w remontach, a także bezpośrednia pomoc specjalistyczna dla dzieci i ich rodzin. Fundusz Góra Grosza pomaga również rozwijać talenty, pasje i zainteresowania podopiecznych. Pozyskane środki pozwalają im tworzyć programy dla młodzieży, która w niedalekiej przyszłości opuści mury domów dziecka czy rodzin zastępczych.
W naszej szkole akcję Góra Grosza przeprowadzili pracownicy świetlicy szkolnej. Zebrano 483,28 zł

 

Klasa

Zebrana kwota

Miejsce

I a

133,68

II

I b

20,74

II a

161,45

I

II b

120,92

III

III

15,66

IV b

31,83

 

 

Dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w akcji.
Wychowawcy świetlicy

[foto]

 

16. 02. 2019 r.

Kolejny Sukces dziewcząt z klas sportowych V oraz IV

W dniu 16.02.2019 w Hali Gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goniądzu odbył się II Turniej Orliczek (dziewczęta rocznik 2008 oraz młodsze) o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goniądzu.

[foto]           [wyniki]

 

14. 02. 2019 r.

Walentynki w klasie 6b

W dniu 14 lutego uczniowie klasy 6b zorganizowali klasową dyskotekę walentynkową.  Impreza zaczęła się od dekorowania sali, uczniowie zadbali o migające światła, balony. Wszyscy doskonale się bawili tańcząc w rytm ulubionej muzyki. Nie zabrakło też tańców  na gazecie, zabawy w gorące krzesła, czy Pajacyk parzy. Główną atrakcją imprezy był tort z płonącymi świeczkami, który otrzymała jedna z uczennic. Tego dnia wypadały jej urodziny. Młodzież zmęczona nieustającą zabawą  mogła poczęstować  się słodkościami   i ugasić pragnienie napojami . AR 

[foto]

 

14. 02. 2019 r.

Przedszkolny Dzień Przyjaźni

14 luty br.  w naszym przedszkolu obchodzony był pod hasłem „Przedszkolny Dzień Przyjaźni”. Tego dnia przedszkolaki uczestniczyły w tematycznych zajęciach  plastycznych, dydaktycznych, ruchowych. We wszystkich grupach dominowały serduszka i kolor czerwony. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wiele radości, a uśmiech nie znikał z ich twarzy.

[foto]

 

13. 02. 2019 r.

Program profilaktyczny „Z profilaktyką na Ty”Na przełomie stycznia i lutego w naszej szkole został zrealizowany program profilaktyczny „Z profilaktyką na Ty”, który został przeprowadzony we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Goniądzu.
W czasie zajęć dzieci miały okazję zdobyć i poszerzyć wiedzę na temat alternatywnych form spędzania czasu wolnego, które zaspokajają potrzeby rozwojowe dzieci. Dzieci podzieliły się wiedzą z rówieśnikami tym czym według nich  jest „zdrowe życie” i na co warto zwrócić uwagę, aby być zdrowym i jak żyć zdrowo.
Wśród dzieci wykształciły się zachowania asertywne, koleżeństwo, współpraca, dobra komunikacja, wrażliwość na krzywdę i zło oraz potrzeby drugiego człowieka.      
Zajęcia uświadomiły dzieciom,  jak ważne jest odpowiednie wypełnienie czasu wolnego, które możemy zaliczyć do wczesnej profilaktyki.
Dzieci miały możliwość rozwinąć i pobudzić wyobraźnię i kreatywność twórczą biorąc udział w konkursie plastycznym „ Wiem co robić, aby być zdrowym.”
Konkurs został rozstrzygnięty dnia 11.02.2019r. Komisja wybrała najciekawsze prace, które zostały nagrodzone. Pozostali uczestnicy konkursu, w ramach nagrody, wzięli udział  w zabawie choinkowej, która odbyła się dnia 13.02.2019r. w naszej szkole. Podczas zabawy zostały rozdane nagrody.
Imprezę poprowadził animator z „Zielonej szkoły” w Białymstoku. Dzieci brały udział z różnych konkursach i zabawach. Atmosfera była bardzo ciepła i wesoła. Dzieci bawiły się wyśmienicie. W czasie trwania choinki dzieci odwiedził Mikołaj, który wręczył im prezenty.

[foto]

 

13. 02. 2019 r.

Żywa Lekcja Historii - Polscy bohaterowie narodowi

Dnia 13 lutego uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w „Żywej Lekcji Historii”. Tym razem tematem przewodnim żywej lekcji historii byli Polscy bohaterowie narodowi. Uczestnicy przedstawienia z zainteresowaniem słuchali opowieści o polskich bohaterach walczących w imię honoru za Ojczyznę. Zapoznali się z historią oręża od czasów średniowiecza do współczesności. Pan Jacenty Ordowski razem ze swoją grupą zaprezentowł broń i umundurowanie żołnierzy polskich z omawianych epok.

[foto]

 Rekrutacja do szkół

Informacje dotyczące rekrutacji do szkół
ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych

 

07. 02. 2019 r.

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 1/KK/2019 z dnia 07.02.2019 r.

 

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Goniądzu zaprasza do złożenia oferty dotyczącej dostawy wyposażenia do nauczania multimedialnego na potrzeby realizacji projektu „KOMPETENCJE KLUCZOWE W PRZEDSZKOLU W GONIĄDZU” nr RPPD.09.01.00-20-0128/17 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020.

ZAPYTANIE OFERTOWE nr 1/KK/2019 z dnia 07.02.2019 r.

Załącznik nr 1 – Formularz ofertowy

Załącznik nr 2 – Opis przedmiotu zamówienia

Załącznik nr 3 – Oświadczenie – brak powiązań kapitałowych lub osobowych

Załącznik nr 4 – Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu

 

06. 02. 2019 r.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goniądzu wziął udział w realizacji  Narodowego Programu  Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych    Do biblioteki szkolnej zakupionych zostało ponad 600  książek (literatura dziecięca, młodzieżowa, obyczajowa, popularno-naukowa, fantastyka, biografie, lektury), teatrzyk kamishibai i karty narracyjno-obrazkowe oraz audiobooki za kwotę 15000 złotych. Nowe książki cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

[foto]

 

13. 02. 2019 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na wywiadówkę
w dniu 13. 02. 2019 r. (środa)

Program spotkania:

  • 18.30 - spotkanie z dyrektorem w sali gimnastycznej

  • 19.00 -  spotkanie z wychowawcami w klasach

 

05. 02. 2019 r.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

5 lutego 2019 obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online - wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. 

Bezpieczestwo_dzieci_online._Kompendium_dla_rodzicw_i_profesjonalistw.pdf

Zostan_znajomym_swojego_dziecka_-_broszura_dla_rodzicow_I.pdf

Zostan_znajomym_swojego_dziecka_-_broszura_dla_rodzicow_II.pdf

Radzenie_sobie_z_cyberprzemoca.pdf

Prywatnosc.pdf

Oprac. A. Świderek

 

01. 02. 2019 r.

TURNIEJ „FALCON CUP” DZIEWCZĄT

W dniu 01.02.2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sokółce odbył się Turniej „Falcon Cup” dziewcząt w trzech kategoriach : juniorki, młodziczki oraz orliczki. W rozgrywkach uczestniczyły drużyny: Włókniarz Białystok, Falcon Sokółka i SP Goniądz. W kategorii juniorek i młodziczek nasze drużyny zajęły II miejsca. W kategorii orliczek wystąpiły 2 drużyny reprezentujące SP Goniądz. Goniądz I w składzie: Laskowska Izabela,  Kulikowska Oliwia, Olszyńska Wiktoria, Nowicka Weronika, Rafałko Natalia, Dembowska Natalia, Zamierowska Karolina zajął I miejsce, Goniądz II- III miejsce.
Wyniki:
     Goniądz I – Goniądz II 4 : 0
     Goniądz I – Włókniarz Białystok 4 : 1
     Goniądz I – Falcon Sokółka 3 : 0
Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Królową strzelców została Weronika Nowicka zdobywając 8 bramek.  Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale. Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratuluje, za wole walki, zaangażowanie i radość z gry w piłkę.
Opiekunami drużyn byli : Stanisław Gorzoch, Jarosław Kłubowicz i Cezary Zyskowski.

[foto]

 

FERIE NA SPORTOWO - ZAPRASZAMY NA ŁYŻWY 
Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do korzystania z przygotowanego lodowiska na terenie placu szkolnego ZS-P w Goniądzu, zlokalizowanego za boiskiem wielofunkcyjnym
Jeden warunek - własne łyżwy
Milej zabawy

 

23. 02. 2019 r.
Jubileuszowy Bal Charytatywny

 

21. 01. 2019 r.

LAURKA DLA BABCI I DZIADKA

21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień  Babci i Dziadka. Z tej okazji w naszej świetlicy uczniowie swobodnie wypowiadali się  na temat cennych chwil spędzanych z dziadkami, kolorowali obrazki. Wykonały dekorację w formie gazetki, aby upamiętnić ten wyjątkowy dzień. Odbyła się  również sprzedaż laurek z życzeniami, które  uczniowie kupowali swoim dziadkom. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na zakup gier, zabawek oraz innych potrzebnych rzeczy dla dzieci w świetlicy.
Wychowawcy świetlicy

[foto]

 

19. 01. 2019 r.

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

 Drodzy Uczniowie! Ferie zimowe to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło i radośnie. Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych oraz zachęcamy do zapoznania się z prezentacją, która pomoże Wam bezpiecznie i przyjemnie spędzić ferie zimowe. Życzymy miłego, bezpiecznego i udanego wypoczynku.    

[prezentacja pptx]

 

18. 01. 2019 r.

Dzień Babci i Dziadka

18 stycznia 2019 roku przedszkolaki z Przedszkola w Goniądzu obchodziły najpiękniejsze Święto – Dzień Babci i Dziadka. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury przedstawiły montaż słowno – wokalno – taneczny. Rozbawiły i wzruszyły licznie zgromadzonych Gości. Pokazały, jak bardzo kochają swoje Babcie i Dziadków.   

[foto]

 

18. 01. 2019 r.

Przedstawienie „Księżniczka na ziarnku grochu”

 Tuż przed feriami, w piątek 18.01.2019 r. członkowie Koła teatralnego wystawili sztukę pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Była to pewnego rodzaju wariacją na motywach klasycznej baśni, ponieważ spotkać tu można było bohaterów kilku znanych utworów. Młodzi aktorzy z zaangażowaniem weszli w swoje role, niektórzy mieli do zagrania więcej niż jedną postać. Dzięki odwadze i poczuciu humoru otrzymali gromkie brawa od widowni, którą stanowili uczniowie klas I -II SP oraz koledzy i koleżanki aktorów z klasy V a. Dziękujemy Pani Kasi Bielawskiej za pomoc w przygotowaniu scenografii do przedstawienia.   

[foto]

 

18. 01. 2019 r.

I semestr roku szkolnego 2018/2019 uwieńczony sportowym sukcesem…

     W finale Mistrzostw Województwa Podlaskiego w unihokeju drużyna dziewcząt naszej szkoły w składzie:
     Roksana Olender
     Roksana Kochanowska
     Julia Kamińska
     Marysia Okulczyk
     Zosia Okulczyk
     Kinga Bernatowicz
     Weronika Rzeczko
     Weronika Olszańska – bramkarz
     Wiktoria Łabasiuk

wywalczyła podium zajmując zaszczytne trzecie miejsce.             
     Rywalizacja rozpoczęła się już w październiku od rozgrywek powiatowych. Zwycięstwa i awanse na każdym szczeblu rywalizacji począwszy od 1/8 Mistrzostw Województwa, poprzez 1/4 i 1/2 przybliżały drużynę do  grudniowego finału.
     Trzecie miejsce w Województwie Podlaskim w unihokeju dziewcząt Szkół Podstawowych to niewątpliwy sukces i splendor.   
     Podziękowanie wszystkim zawodniczkom i trenerom z życzeniami jeszcze większych sportowych sukcesów oraz udanego feryjnego wypoczynku.  
S. Rembeliński

[foto]

 

17. 01. 2019 r.

Wycieczka do Białegostoku, do „Strefy Wysokich Lotów"

W dniu 17 stycznia uczniowie klas VIB, VIA, VA uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku, do „Strefy Wysokich Lotów. Wiele atrakcji sportowych dało uczniom ogromną satysfakcję i podnoszenie umiejętności sportowych,  mogli korzystać  z 4 basenów,  regulowanych koszy do gry, ścieżek trampolinowych, trapezów, podestów do skakania ,  były też inne atrakcje- belka do pojedynków, podłoga wybijająca, ścianki wspinaczkowe, ścieżki akrobatyczne, kosze do ćwiczenia wsadów i wiele innych! W Strefie Wysokich Lotów –wszyscy znaleźli coś dla siebie. Były skoki do basenów z gąbkami, koszykówka i skoki na trampolinach, wspinanie się po ściance i wiele innych atrakcji. Odbyła się również nietypowa lekcja wychowania  fizycznego – pod okiem instruktorów uczniowie wykonywali ćwiczenia z akrobatyki w strefie parkour, akro i trampolin. Uczniowie pokonywali własne słabości i lęki przed wysokościami. Adrenalina i dobra zabawa to klucz do wspaniale spędzonego czasu. Wszyscy zgodnie uznali dzień za bardzo udany i już planują kolejne wyprawy. Zobaczcie jak wyglądała nasza wizyta w tym miejscu.
AR

[foto]

 

7. 01. 2019 r.

Sąd nad bohaterem literackim

Dnia 07.01.2019 r. na lekcji języka polskiego w klasie VII b odbyła się rozprawa sądowa w sprawie Ebenezera Scrooge'a - postaci z "Opowieści wigilijnej" K. Dickensa. Główne zarzuty dotyczyły zniewagi świąt Bożego Narodzenia, obsesyjnego skąpstwa i stwarzania złych warunków w pracy. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i niezwykłą empatią wcielili się w role poszczególnych bohaterów lektury. Wyrażali opinie o pozwanym, trafnie uzasadniając wygłaszane sądy. Argumenty oskarżonego i obrońców były bardzo przekonujące i wnikliwe, dostarczyły niezbędnych dowodów ułatwiających wyznaczenie wyroku przez sędziego. Podjął on decyzję o uniewinnieniu oskarżonego.  Lekcja w tej formie pobudziła aktywność uczniów, pozwoliła na prezentację różnych stanowisk i doskonalenie umiejętności argumentowania, uzasadniania, wnioskowania. Przebiegała w miłej i dynamicznej atmosferze.
B. Kuczyńska 

[foto]

 

19-20. 01. 2019 r.

Wszechnica Biebrzańska

W pierwszy dzień ferii warto przyjechać do siedziby Biebrzańskiego Parku Narodowego na Wszechnice Biebrzańską. Od rana ciekawe wykłady, o 12.30 film o znanych fotografikach Kłosowskich, potem fotostory Katarzyny Ramotowskiej, na koniec rewelacja: opowieść Marcina Kostrzyńskiego. Znany telewizyjny dziennikarz pasjonujący się przyrodą z dużym poczuciem humoru opowie o swoich przygodach i obserwacjach zwierząt. Zapraszamy. 

https://www.biebrza.org.pl/1012,news-bg?tresc=7449

 

21. 12. 2018 r.

Jasełka Przedszkolaków 

21 grudnia na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu przedszkolaki wzięły udział w tradycyjnych Jasełkach. Przypominały historię narodzin Jezusa w Betlejem. Zaśpiewały kolędy i pastorałki.    

[foto]

 

21. 12. 2018 r.

Jasełka Bożonarodzeniowe     Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klasy VI a i VI b przygotowali Jasełka Bożonarodzeniowe.  Było śmiesznie i wzruszająco, były także nawiązania do współczesności.
     Uczniowie klas szóstych  wykazali się świetną grą aktorską. Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane (widzowie mogli usłyszeć znane kolędy), został ciepło przyjęty przez zebranych . Jasełka wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności. Jasełka będą zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.  
     Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia.
     Po zakończonym spektaklu głos zabrał dyrektor szkoły p. Mirosław Sobczyk, który podziękował uczniom za występ oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także Proboszcz naszej parafii.
Dziękujemy p. Kasi Bielawskiej za przygotowanie wspaniałej scenografii.
Wychowawczynie klas szóstych  

[foto]

 

21. 12. 2018 r.

Konkursy  biblioteczne

W grudniu 2018r. uczniowie klas  II-III wzięli udział w konkursie:  "Okładka do baśni

H.CH. Andersena - "Brzydkie Kaczątko", a uczniowie klas I w konkursie: "Ilustracja do baśni  H.CH.Andersena- "Calineczka".
Prace oceniała komisja w składzie: p. Irmina Sosnowska, p. Katarzyna Kochanowska i p. Małgorzata Magnuszewska.

Wyniki konkursu klas II-III:

Miejsca:

     1. Adam Danilczenko - kl.III

     2. Laura Chojnowska - kl. II a

     3. Kinga Tynecka - kl. III

Wyróżnienia: Julia Mikucka-kl. II a, Dżesika Przekop-kl. II a,  Wojtek Potocki-kl. II a

Wyniki konkursu klas I:

Miejsca:

     1. Mateusz Trzeciak- kl.I b

     2.  Oliwia Danowska- kl. I b  i  Dagmara Olszańska-kl. b

     3.   Milena Klim-kl. I a

Wyróżnienia:   Amelia Laskowska- kl.I b, Karina Kuczyńska- kl.I b, Ewa Wiercioch- kl.I b, Natalia Kosakowska- kl.I b,  Maja Gieńko- kl.I b, Bartek Michalczuk- kl.I b. Wszyscy uczestnicy konkursów  zostali nagrodzeni.

Uczniowie klas VII,VIII i III gimnazjum mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu literatury, biorąc udział w pisemnym konkursie :"Spotkanie z lekturą". Najlepsi znawcy lektur to:

     1. miejsce -  Jakub Niemczynowicz-kl. III b

     2. miejsce -Joanna Jasińska-kl. IIIa  i   Domika Potocka-kl. VIII b

     3. miejsce -  Igor Jędrzejczak-kl. VIII b

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

[foto]

 

21. 12. 2018 r.

Spotkanie klas VI przy wigilijnym stole

21 grudnia klasy VI A i VI B spotkały się przy wigilijnym stole. Na początku uczniowie pomagali w przygotowaniach do uroczystej wieczerzy. Po przygotowaniach wszyscy  przełamali  się opłatkiem i złożyli  sobie życzenia świąteczne i noworoczne.  Następnie uczniowie zasiedli do stołu, by skosztować potraw przygotowanych przez rodziców i przez siebie. Po posiłku było wspólne śpiewanie kolęd. Panowała bardzo świąteczna atmosfera. Nie zabrakło też Mikołaja z workiem prezentów. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie wspaniałych, tradycyjnych potraw wigilijnych.
Wychowawczynie klasy VI a i VI b   

[foto]

 

21. 12. 2018 r.

Audycja muzyczna

      W dniu 21 grudnia 2018 r. odbyła  się audycja muzyczna przeznaczona dla uczniów klas: trzeciej,  czwartych i piątych szkoły podstawowej. Uczniowie mięli okazję wysłuchać utworów w wykonaniu młodych gitarzystów: Natalii Olszańskiej uczennicy klasy siódmej, Wiktora Zawadzkiego ucznia klasy szóstej oraz Pana Pawła Sokołowskiego, który zaprezentował własne kompozycje.
     Paweł  Sokołowski  naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im I. J. Paderewskiego w Białymstoku, pół roku później zagrał swój pierwszy, solowy koncert w Filharmonii Podlaskiej. Brał udział w wielu festiwalach gitarowych. Jest laureatem licznych nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach gitarowych. Obecnie  zajmuje się działalnością edukacyjną, koncertową oraz tworzeniem własnej muzyki. Prezentacja została  przyjęta bardzo ciepło, a uczniowie nagrodzili wykonawcę gromkimi brawami.  

[foto]

 

20. 12. 2018 r.

Przedszkolaki ubierają choinkę w Parku Miejskim

     20 grudnia 2018 r. przedszkolaki z Przedszkola w Goniądzu wraz z nauczycielami, panią redaktor Katarzyną Kozłowską i innymi pracownikami Polskiego Radia Białystok, Burmistrzem Goniądza – panem Grzegorzem Dudkiewiczem, Śnieżynką (pracownikiem Urzędu Miejskiego w Goniądzu) – panią Pauliną Liszewską i wolontariuszami Junior Rangers pod opieką pani Irminy Sosnowskiej w Parku Miejskim w Goniądzu ubrały choinkę. Dzieci na drzewku powiesiły niebieskie bombki z logo Radia Białystok i własnoręcznie wykonane ozdoby. Świetnie bawiły się z Mikołajem, wspólnie zaśpiewały kolędy i pastorałki.    
     Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć również na stronie www.szuwarygoniadz.pl, www.goniadz.pl, www.radio.bialystok.pl w zakładce Podlaskie Podróże pod hasłem Choinka na niebiesko w Goniądzu. Tam też można wysłuchać radiowej relacji z uroczystości.   

[foto]

 

19 grudnia 2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum
na wywiadówkę w dniu 19. 12. 2018 r. (środa)

Program spotkania:

  • 18.30 - spotkanie rodziców uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum z wychowawcami

 

17. 12. 2018 r.

Przedszkolne warsztaty

Przedszkolaki z Grupy II chętnie goszczą w swojej sali dziewczęta z MOS w Goniądzu na wspólnych zajęciach. Dzieci z Grupy III i IV cyklicznie spotykają się z wychowankami MCEiRS w Goniądzu na warsztatach plastyczno-technicznych. Takie zajęcia przynoszą dzieciom możliwość rozwijania talentów plastycznych i wiele satysfakcji.  

[foto]

 

13. 12. 2018 r.

Akcja "Pomagamy ptakom przetrwać zimę"

13 grudnia wolontariusze Junior Ranger przeprowadzili akcję pod tytułem "Pomagamy ptakom przetrwać zimę". W czasie zajęć wolontariusze zachęcali przedszkolaków oraz uczniów klas I- III SP do pomagania zwierzętom przetrwać trudy zimy. Wolontariusze przedstawili scenkę dotyczącą dokarmiania ptaków oraz prezentację, w której opowiedzieli jakie są rodzaje karmników i co może stanowić pokarm dla ptaków. Omówione zostały zasady pomagania. Na zakończenie dzieci kolorowały ptaszki i przyklejały je do papierowego karmnika. W prezencje najmłodsi otrzymali karmniki, które wolontariusze wykonali pod kierunkiem Pana Tomasza Zajączkowskiego, pracownika Biebrzańskiego PN.
Organizatorem akcji była Irmina Sosnowska

[foto]

 

13. 12. 2018 r.

"Wkład Polaków w rozwój chemii" - prezentacja przygotowana w związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości

 W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości uczennice klasy VIII b Izabela Kotyńska i Magdalena Żylińska przygotowały prezentację pod tytułem: "Wkład Polaków w rozwój chemii". Prezentacja przedstawiała wybitnych Polaków, którzy zasłużyli się w dziedzinie chemii. Została ona zaprezentowana 12 grudnia uczniom klas VII i VIII SP oraz III gimnazjum.
Prezentacja powstała pod kierunkiem Irminy Sosnowskiej

[foto]

 

 

„Góra Grosza w naszej szkole”

     Jak co roku, nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji  „GÓRA GROSZA”, która trwa od 26.11.2018 do 02.01.2019 roku.

     Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów i ich rodziców oraz pracowników szkoły do wzięcia udziału w akcji. Pieniądze prosimy przekazywać do wychowawców świetlicy. Zebrane pieniądze zostaną przeliczone i przesłane na wskazany w  akcji adres, aby pomóc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Korzyści z uczestnictwa szkoły w akcji :

·        Efekt wychowawczy- uświadamianie uczniom, że oddając nawet drobne pieniądze można pomoc dzieciom w trudnej sytuacji życiowej

·        Efekt integracyjny- przeprowadzenie wspólnej akcji nauczycieli i uczniów oraz rodziców na rzecz potrzebujących dzieci

·        Efekt prestiżowe- włączenie się w ogólnokrajową inicjatywę, aby pomóc dzieciom z opieki zastępczej.         

Wychowawcy świetlicy

 

KONKURS PLASTYCZNY

„Mój bezpieczny pies”

W ramach programu „Przyroda jest wieczna, gdy jest bezpieczna” Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach wspólnie z partnerem programu - Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Ełku organizuje gminny konkurs plastyczny pod nazwą: „Mój bezpieczny pies”. Konkurs ma na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby zwierząt oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw opiekunów zwierząt.

 

10. 12. 2018 r.

Junior Ranger robią karmniki dla ptaków

 

10 grudnia grupa wolontariuszy Junior Ranger robiła karmniki dla ptaków pod kierunkiem Pana Tomasza Zajączkowskiego, pracownika Biebrzańskiego Parku Narodowego. Karmniki zostaną przekazane uczniom klas I - III SP oraz przedszkolakom. Dzieci zostaną poinformowane jak należy dokarmiać paki.
Organizatorem akcji zimowa pomoc ptakom jest Irmina Sosnowska

[foto]

 

6. 12. 2018 r.

Kiermasz świąteczny

 Z okazji zbliżających się świąt dnia 06.12.2018 roku w naszej szkole, podczas przerw odbył się kiermasz świąteczny. W czasie kiermaszu pracownicy  i uczniowie szkoły oraz rodzice mogli zakupić kartki bożonarodzeniowe, które zostały wykonane przez wychowawców świetlicy. W przygotowaniu kartek  chętnie pomagali uczniowie szkoły podczas zajęć świetlicowych. Wspólnej pracy przy wykonaniu kartek wychowawcom i uczniom towarzyszyła miła i radosna atmosfera.
Dziękujemy  za zakup naszych kartek, a pieniądze z kiermaszu zostaną przeznaczone na  nowe gry i zabawki oraz inne potrzebne rzeczy dla uczniów w świetlicy szkolnej.  
Wychowawcy świetlicy  

[foto]

 

30. 11. 2018 r.

Andrzejki w Przedszkolu

W piątek 30.11.2018 roku nasze przedszkolaki przeniosły się w świat wróżb i zabaw. Zgodnie ze zwyczajami i tradycjami andrzejkowymi poprzez uczestnictwo w zabawach, konkursach i wróżbach dzieci poznawały swoją przyszłość, a w czasie zabawy znalazł się też czas na słodki poczęstunek i tańce przy muzyce z repertuaru dziecięcego.

[foto]

 

30. 11. 2018 r.

ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

 W dniach od 27 do 30 listopada odbyły się zabawy andrzejkowe (wróżby - „Kubki przyszłości”, „Imiona”, „Kim będę? ”, „Wirująca butelka”, tańce przy ulubionych piosenkach), których uczestnikami były dzieci uczęszczające do naszej świetlicy.
Wszyscy bawili się wspaniale. Wspólne radosne chwile były szczególną okazją do integrowania grup, inicjowania przyjacielskich relacji między dziećmi oraz uczenia aktywnego spędzania wolnego czasu i miłego wypoczynku.
Wychowawcy świetlicy

[foto]

 

30. 11. 2018 r.

Odpowiedzialność karna nieletnich

30 listopada uczniowie klas VI-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami policji poświęconym odpowiedzialności karnej nieletnich za ich zachowania i działania w różnych miejscach, także w szkole. Głównym celem było zapoznanie młodzieży z przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich dotyczących przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu, jak również zadawała pytania dotyczące kwestii prawnych i odpowiedzialności karnej.

[foto]

 

29. 11. 2018 r.

Tradycje Andrzejkowe połączone z loterią fantowa przygotowane przez wolontariuszy Junior Ranger

29 listopada odbyły się zabawy dla uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej pod tytułem "Tradycje Andrzejkowe". Zajęcia zostały przygotowane przez uczniów klasy III b gimnazjum. W ramach zabaw dzieci wróżyły z wosku i siana, losowały karteczki z imieniem przyszłego wybranka, w czym będą miały szczęście oraz jaki zawód będą wykonywały. Bawiły się w taniec z miotłą, ustawianie butów i "głuchy telefon". Na zakończenie wzięły udział w loterii fantowej, w której każdy los był wygrany. Cały dochód z loterii został przekazany na konto Rady Rodziców, a następnie na cel charytatywny. W ramach loterii zebrano 171,50 zł. Organizatorem zajęć była Irmina Sosnowska. Dziękuję rodzicom uczniów klas I - III za umożliwienie dzieciom udziału w loterii oraz uczniom klas VIII SP i III gimnazjum za podarowanie przedmiotów przeznaczonych na loterię. Irmina Sosnowska

[foto]

 

29. 11. 2018 r.

Wizyta Studyjna

W dniu 28 listopada 2018 r. uczniowie klas III Gimnazjum uczestniczyli w Wizycie Studyjnej zorganizowanej w ramach realizowanego projektu „Dobry Zawód - Fajne Życie”. Dziewczęta wraz z opiekunami, p. Anną Świderek i p. Magdaleną Ostojską odwiedziły Hotel „Leśny”, natomiast chłopcy z p. Jarosławem Szczęsnym udali się do białostockiego przedsiębiorstwa KarT, zajmującego się projektowaniem i produkcją maszyn i urządzeń technologicznych. Podczas spotkań uczniowie zapoznali się  z działalnością oraz zasadami funkcjonowania ww. firm, poznali przewidywane zapotrzebowanie na pracowników oraz możliwości rozwoju w danym przedsiębiorstwie. Następnie nasi gimnazjaliści odwiedzili Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku, poznali ofertę szkoły i obecne profile kształcenia, obejrzeli specjalistyczne pracownie, a dziewczęta skorzystały z usług fryzjersko-kosmetycznych świadczonych przez uczennice ZSZ.

[foto]

 

27. 11. 2018 r.

Andrzejki 2018

 W dniach 27.11-29.11 w naszej szkole odbyły się dyskoteki andrzejkowe zorganizowane dla uczniów z podziałem na kategorie wiekowe. Przerywnikiem podczas zabaw tanecznych były wróżby andrzejowe przygotowane przez Samorząd Uczniowski SP i Gimnazjum.  

[foto]

 

26. 11. 2018 r.

Dzień Pluszowego Misia

26 listopada dzieci z Przedszkola Samorządowego w Goniądzu obchodziły Dzień Pluszowego Misia pod hasłem ,,Miś- mój mały przyjaciel". Przedszkolaki poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia Teddego. Wysłuchały też wierszy o misiach, następnie opowiedziały o swoich ulubionych, przyniesionych z domu misiach. Odbyły się też tańce z misiami, wspólne zabawy i śpiewanie piosenek. Dzieci obejrzały film edukacyjny ,,Misie w przyrodzie" oraz bajki, których bohaterami były misie. Tak jak umiały wykonały pracę plastyczną ,,Mój miś". Na koniec, zamiast słodkiego miodku, przedszkolaki spałaszowały słodziutkie lizaki. 

[foto]

 

08. 11. 2018 r.

Kampania „Kolejowe ABC” – bezpieczeństwo w pobliżu torów kolejowych

W miesiącu listopadzie Zespół Kolejowy ABC odwiedził przedszkolaki w Goniądzu.  Dzieci poznały bohatera Kampanii Kolejowej ABC nosorożca Rogatka, który przybliżył im tematykę bezpiecznego zachowania na terenach kolejowych, zasadach przechodzenia i przejeżdżania przez przejazdy, przebywania w pobliżu torów, kulturę podróżowania czy prawa pasażerów.   Dzieci aktywnie brały udział w zabawach, dzięki którym dowiedziały się jak powinny zachowywać się na stacjach kolejowych, poznały znaki drogowe znajdujące się przed przejazdami kolejowymi.   Utrwalały swoją wiedzę o bezpieczeństwie na obszarach kolejowych, na drodze, podczas podróży.   Na zakończenie zajęć  dzieci otrzymały  upominki odblaskowe oraz książeczki.
Wychowawczynie grup: A. Szypulska, A. Bagińska   

[foto]

 

22 listopada 2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów szkoły podstawowej (klasy IV-VIII) i gimnazjum
na wywiadówkę w dniu 22. 11. 2018 r. (czwartek)

Program spotkania:

  • 18.30 - spotkanie rodziców uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum z wychowawcami

 

09. 11. 2018 r.

Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległościDnia 9 listopada 2018 r. w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania wszystkich czterech zwrotek hymnu narodowego (równo o godzinie 11.11). Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.  Uczniowie klasy VIII i III gimnazjum recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Ważnym akcentem było przyniesienie na akademię biało-czerwonych flag, przygotowanych przez klasy najmłodsze, jak również odśpiewanie „Roty” przez uczniów klasy III SP. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.  

[foto]

 

08. 11. 2018 r.

Ślubowanie i uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

Dnia 8 listopada 2018 r., jak co roku w naszej szkole, odbyło się ślubowanie i uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Uczniowie klasy IA i IB  zaprezentowali starszym kolegom  i rodzicom program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń Wiesławy Bielawskiej i Iwony Zyskowskiej. Trzecioklasiści, przygotowani przez Panią Annę Zawadzką, życzyli pierwszakom powodzenia w nauce, a  na pamiątkę wręczyli  upominki. Podniosłym momentem uroczystości było oczywiście ślubowanie pierwszoklasistów. Wiele emocji wzbudził także obrzęd pasowania pierwszaków na uczniów. Ceremonii tej dokonał pan dyrektor Mirosław Sobczyk.  Po uroczystym pasowaniu pan dyrektor życzył dzieciom sukcesów w nauce i radości ze zdobywania wiedzy, a wychowawczynie wręczyły im pamiątkowe dyplomy. Ostatnim miłym akcentem tego niezwykłego dnia było spotkanie w klasie i wspólny słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.   

[foto]

 

do dnia 19 listopada 2018

OGŁOSZENIE

KONKURS

SIĘ GRA, SIĘ MA
ODLOTOWY
PLAYROOM

Prosimy o głosowanie na naszą świetlicę, która bierze udział w konkursie  

SIĘ GRA, SIĘ MA ODLOTOWY PLAYROOM 

Można oddać 1 głos dziennie na Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goniądzu do dnia 19 listopada 2018 na stronie internetowej:

www.siegrasiema.com

Wychowawcy świetlicy

 

07. 11. 2018 r.

"Czy wiesz dlaczego w godle Polski jest orzeł?" - zajęcia dla uczniów klas VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum

7 listopada odbyły się zajęcia przeznaczone dla uczniów klas VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum pod tytułem "Czy wiesz dlaczego w godle Polski jest orzeł?". W ramach tych zajęć uczniowie przypomnieli legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Dowiedzieli się, że wiele innych państw również posiada w godle orły. Poznali, jak zmieniał się wizerunek naszego godła w ciągu wieków. Obejrzeli prezentację dotyczącą ptaków szponiastych, a w szczególności poznali biologię bielika. Oglądali pióra tych paków oraz mierzyli rozpiętość ich skrzydeł. Organizatorem zajęć była Irmina Sosnowska.     

[foto]

 

06. 11. 2018 r.

Orzeł to nasz znak" - zajęcia dla przedszkolaków przygotowany przez wolontariuszy Junior Ranger

 6 listopada wolontariusze Junior Ranger przeprowadzili zajęcia dla przedszkolaków pod tytułem "Orzeł to nasz znak". Przedstawili dzieciom legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Wyjaśnili, dlaczego naszym znakiem jest orzeł. Opowiedzieli o ptakach szponiastych, ze szczególnym uwzględnieniem bielika. Zaprezentowali pióra bielika. Dzieci miały możliwość przymierzenia modelu skrzydeł tego ptaka oraz bawiły się w zabawę dydaktyczną - ile piskląt zmieści się w gnieździe.
Organizatorem zajęć była Irmina Sosnowska.    

[foto]

 

05. 11. 2018 r.

Pasowanie na czytelnika

 5 listopada- w "Dniu Postaci z Bajek", uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną przebrani za ulubione bajkowe postacie. Ich starsze koleżanki z klasy Va przygotowały zagadki o różnych baśniach i ich bohaterach. Pierwszaki  świetnie poradziły sobie z zadaniami i poznały zasady korzystania z biblioteki.  Po uroczystym przyrzeczeniu i pasowaniu wypożyczyły wybrane przez siebie książki. Mamy nadzieję, że będą częstymi gośćmi biblioteki i przyjaciółmi książek.    

[foto]

 

05. 11. 2018 r.

"Czy wiesz dlaczego w godle Polski jest orzeł?" - zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I - III
w związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

5 listopada odbyły się zajęcia edukacyjne pod tytułem "Czy wiesz dlaczego w godle Polski jest orzeł?". Zajęcia zostały przygotowane przez grupę wolontariusza Junior Ranger - uczniów klasy IIIa i IIIb gimnazjum. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej w Goniądzu. W ramach tego projektu zaprezentowano legendę o Lechu, Czechu i Rusie, która dała odpowiedź na tytułowe pytanie. Następnie wolontariusze opowiedzieli o wybranych ptakach szponiastych występujących w Polsce. Dzieci miały możliwość przekonania się, jak duża jest rozpiętość skrzydeł tych ptaków oraz jak duże są ich pióra. Dowiedziały się, że orły to ptaki bardzo majestatyczne, które symbolizują wolność i niezależność. Następnie kolorowały schemat bielika według podanych wskazówek. Na zakończenie dzieci otrzymały kotyliony w barwach narodowych, które zostały przygotowane przez wolontariuszy Junior Ranger.
Pomysłodawcą i organizatorem zajęć była Irmina Sosnowska.    

[foto]

 

22. 10. 2018 r.

Spotkanie z Panią Ewą Wiatr pod tytułem "Ptaki drapieżne"

22 października odbyło się spotkanie z Panią Ewą Wiatr, pracownikiem Biebrzańskiego Parku Narodowego. Tematem zajęć były ptaki drapieżne, ze szczególnym uwzględnieniem bielika. Głównym celem spotkania było bliższe poznanie tych wspaniałych ptaków, co umożliwi przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów dla uczniów naszej szkoły i przedszkolaków pod tytułem: "Czy wiesz dlaczego w godle Polski występuje orzeł?" W ramach tych zajęć uczniowie również rozwiązywali zagadki przyrodnicze oraz grali w grę dydaktyczną. Organizatorem spotkania była Irmina Sosnowska.   

[foto]

 

20. 10. 2018 r.

Dzień Przedszkolaka

 Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Goniądzu obchodziły swoje Święto. Grupy młodsze – Żabki i Motylki – z paniami Barbarą Rosińską i Lucyną Dzienis wesoło bawiły się w Przedszkolu. Grupy starsze – Stokrotki i Tygryski – z wychowawczyniami Agnieszką Bagińską i Agatą Szypulską, pod merytoryczną opieką pani Ewy Wiatr, pracownika edukacyjnego Biebrzańskiego Parku Narodowego, wyruszyły na wyprawę tropami nadbiebrzańskich ptaków.  Dzień Przedszkolaka przyniósł dzieciom wiele wrażeń, satysfakcji i radości. Za pomoc w organizacji dziękujemy pani Ewie Wiatr i rodzicom, którzy przygotowali dzieciom słodkie niespodzianki.   

[foto]

 

16. 10. 2018 r.

Kolorowa jesień w Przedszkolu

 Jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku ze względu na bogactwo barw, jakie nas otacza. Dostarcza ogromnej ilości skarbów, które przedszkolaki twórczo wykorzystały. Żabki z panią Barbarą Rosińską wykonały ziemniaczane stworki. Do Motylków i pani Lucyny Dzienis dołączyły wychowawczynie i wychowanki MOS w Goniądzu, by razem skomponować przestrzenne dzieła ze skarbów jesieni. Stokrotki z panią Agnieszką Bagińską i Tygryski z panią Agatą Szypulską gościły w MCEiRS w Goniądzu, gdzie wspólnie z nauczycielami i podopiecznymi Centrum wykonały kolorowe prace. Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami dziękują pracownikom i dziewczętom z MOS i MCEiRS w Goniądzu za poświęcony czas i wspólną pracę.  

[foto]

 

12. 10. 2018 r.

Dzień Edukacji Narodowej

12 października dokładnie o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej ZS-P zgromadzili się uczniowie i pracownicy szkoły, aby uczestniczyć w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W części oficjalnej spotkania Burmistrz Goniądza pan Mariusz Ramotowski oraz dyrektor ZS-P pan Mirosław Sobczyk złożyli wszystkim swoim pracownikom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wręczyli też nagrody za sumienne wykonywanie obowiązków. Życzenia przekazał także ( jak zawsze żartobliwie) ksiądz Proboszcz Grzegorz Pigiel.
Następnie przyszedł czas na część artystyczną, którą przygotowały klasy V  szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami Katarzyną Bielawską oraz Renatą Jasińską. Zebrani wysłuchali i obejrzeli instrukcję odróżniania nauczyciela od ucznia a także pokaz mody nauczycielskiej.
Na koniec popłynęły szerokim strumieniem życzenia i zostały wręczone kwiaty pracownikom naszej placówki.  

[foto]

 

10. 10. 2018 r.

Akcja sprzątania Biebrzańskiego Parku Narodowego

 10 października wolontariusze Junior Ranger uczestniczyli w akcji sprzątania Biebrzańskiego Parku Narodowego. Śmieci były zbierane z poboczy drogi prowadzącej do leśniczówki na Wólce Piasecznej. Zebrano 5  dużych worków śmieci. Oprócz zbierania śmieci wolontariusze rozwiązywali zagadki przyrodnicze grając w podchody. Na zakończenie odbyło się ognisko. Organizatorem akcji z ramienia szkoły była P. Irmina Sosnowska, a ze strony Parku P. Ewa Wiatr, w akcji udział również wzięła P. Małgorzata Magnuszewska.  

[foto]

 

10. 10. 2018 r.

Wycieczka do Twierdzy w Osowcu

10 października klasy VIII b i III a gimnazjum uczestniczyły w pieszej wycieczce do Twierdzy Osowiec. Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych oraz poznanie zabytków leżących na terenie Gminy Goniądz. Twierdza Osowiec znana jest jako jeden z najcenniejszych obiektów zabytkowych na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Stanowiła kiedyś jeden z najważniejszych elementów umocnień zachodnich granic carskiej Rosji. Po umocnieniach oprowadzał Pan Mirosław Worona - dobry duch tej twierdzy. Na nasze życzenie mogliśmy obejrzeć zabytki leżące poza standardową trasą zwiedzania. Pan Mirosław tak ciekawie opowiadał o historii Twierdzy, że nie wiadomo kiedy minęły cztery godziny wędrówki. Do szkoły wróciliśmy już jednak autokarem.  

[foto]

 

08. 10. 2018 r.

Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci

W dniu 08 października 2018 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli w ramach realizowanego projektu „Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci.” "Cybernauci" to projekt szkoleniowy realizowany przez Fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas, a jego głównym celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

 

08. 10. 2018 r.

Warsztaty dla Rodziców

W poniedziałek,  8 października 2018 r. o godzinie 15.30 w naszej szkole odbyły się warsztaty dla rodziców nt. bezpiecznego korzystania z sieci oraz reagowania na zagrożenia - w ramach projektu

Cybernauci  - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”.

 

 

05. 10. 2018 r.

Przedszkolaki poznają zdrowy styl życia

W Przedszkolu Samorządowym w Goniądzu odbywają się zajęcia o tym, co robić, by być zdrowym. Dzieci zgodnie z piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej codziennie chodzą na spacery i bawią się na świeżym powietrzu. Przedszkolaki poznają też wartości odżywcze warzyw i owoców. Przekonują się, że najpyszniejsze są wykonane własnoręcznie szaszłyki, surówki i soki warzywno – owocowe. „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym – miejmy nadzieję – na starość trąci…”   

[foto]

 

03. 10. 2018 r.

Bezpieczne przedszkolaki- spotkanie z policjantem w przedszkolu

W dniu 03.10.2018 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Mońkach. Dzieci bardzo serdecznie powitały gości i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówili. Policjanci opowiedzieli dzieciom, jak zachować się na drodze, będąc pieszym. Przypomnieli również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Na pamiątkę spotkania przedszkolaki otrzymały odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczne w czasie spacerów i wycieczek. Odblaski posłużyły również wspólnej zabawie polegającej na obserwacji jak są widoczne wieczorem. Pani policjantka rozświetlała korytarz i uwidaczniała światło kolorowych odblasków unoszonych w górę. Dzieci podziękowały funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyk. Wychowawczynie grup: Bagińska, A. Szypulska, L. Dzienis, B. Rosińska  

[foto]

 

03. 10. 2018 r.

Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w czasie wakacjizdążyli zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. W tym roku do akcji włączyła się nasza szkoła. Uczniowie klas czwartych i piątych zmagali się z łatwymi i trudnymi przypadkami tabliczki mnożenia. Przypominały ją również podczas rozwiązywania łamigłówek matematycznych.  Opiekunem akcji była R. Jasińska  

[foto]

 

19 września 2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na wywiadówkę
w dniu 19. 09. 2018 r. (środa)

Program spotkania:

  • 18.30 - spotkanie z dyrektorem w sali gimnastycznej

  • 19.00 -  spotkanie z wychowawcami w klasach

 

03. 09. 2018 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Dnia 3 września 2018 roku o godz. 9.00 w ZS-P w Goniądzu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Po mszy świętej, która odbyła się w kościele parafialnym pw. Św. Agnieszki w Goniądzu, uczniowie, ich rodzice i nauczyciele zgromadzili się w sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Pan dyrektor Mirosław Sobczyk ciepło i serdecznie powitał uczniów, nauczycieli i rodziców życząc wszystkim powodzenia i wytrwałości. Burmistrz Mariusz Ramotowski zwrócił się do uczniów i rodziców słowami powitania oraz życzeniami pomyślności w nowym roku szkolnym. Na zakończenie wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

[foto]