AKTUALNOŚCI  2017/2018

Data ostatniej aktualizacji: 17 października 2017   Organizacja roku szkolnego Harmonogram imprez w szkole

Pobierz bezpłatny program PIT Format 2016!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.plPlany lekcji ważne od 15 października 2017 r.

Andrzejkowy Bal Charytatywny

 

13. 10. 2017 r.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 13 października w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W czasie uroczystości wręczono Nagrody Burmistrza, Dyrektora. Nie zabrakło życzeń i symbolicznego tulipana dla wszystkich pracowników oświaty złożonych w imieniu całej społeczności uczniowskiej przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców. Uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum przygotowali część artystyczną w podzięce za trud nauczania i wychowania podjęty przez nauczycieli i niepedagogicznych pracowników szkoły

[foto]

 

12. 10. 2017 r.

Jesienny spacer

Korzystając ze sprzyjającej  pogody w czwartek, 12 października, dzieci z grupy II i IV udały się na wycieczkę do Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu-Twierdzy. Wędrówki po leśnych ścieżkach sprawiły im wiele radości. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste ,liściaste, krzewy.  Poznały zwierzęta i ptaki zamieszkujące na naszym terenie. Wycieczka po lesie dostarczyła przedszkolakom  miłych wrażeń estetycznych.

[foto]

 

12. 10. 2017 r.

W drodze do futbolowego finału

 

Dnia 12 października roku 2017 drużyna futbolistów SP w Goniądzu w składzie:

 1. Hryniewicki Łukasz

 2. Lewandowski Jan

 3. Bielski Damian

 4. Brysiewicz Maciej

 5. Romanowski Damian

 6. Krymski Mateusz
 7. Kolenda Norbert
 8. Przekop Paweł
 9. Grzegorzewski Paweł
 10. Śmigowski Krystian

po  zwycięstwie w powiatowym turnieju piłki nożnej spotkała się w rozgrywkach półfinałowych Grupy Południowej ze zwycięzcami z powiatu białostockiego – Czarna Białostocka, powiatu bielskiego – Topczewo oraz powiatu hajnowskiego –Hajnówka.  
W meczach w systemie „każdy z każdym”  drużyna z Goniądza wywalczyła pierwsze miejsce – 7 pkt., na drugim uplasowali się piłkarze z Topczewa – 6 pkt., trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Czarnej Białostockiej- 4 pkt. a czwarte z Hajnówki – 0 pkt.   
Wyniki spotkań przedstawiają się następująco:           

   Goniądz – Czarna Białostocka 1:1            

   Goniądz – Topczewo 3:2            

   Goniądz – Hajnówka 6:1       

Kolejnym etapem rozgrywek są finały Grupy Południowej już 24 października 2017 r.          

Zawodnikom życzymy dalszych sukcesów. 

[foto]

 

06. 10. 2017 r.

Radosne przedszkole

Od września Przedszkole kontynuuje realizacje projektu „Mali uczniowie -duże potrzeby”.  Celem projektu jest podniesienie jakości oferty edukacyjnej placówki oraz wyrównanie szans edukacyjnych dzieci poprzez organizacje zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania  oraz wspierających rozwój dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci uczestniczące w projekcie  kontynuują naukę poprzez zabawę w ramach zajęć: korekcyjnych, plastyczno –technicznych , przyrodniczo- matematycznych, logopedycznych, rozwijających kompetencje społeczno –emocjonalne , zajęć językowych  oraz zajęć z przedsiębiorczości. 

[foto]

 

04. 10. 2017 r.

Pyszna i zdrowa  sałatka owocowa

Każdy przedszkola już wie, jak ważne są dla nas owoce. Dlatego w ostatnim tygodniu września   w naszym przedszkolu odbył się „Owocowy dzień”. W tym dniu w dwóch grupach królowały  różnorodne owoce: jabłka, gruszki, śliwki. Poprzez różnorodne zabawy, twórczość plastyczną oraz bezpośrednie smakowanie owoców dzieci doskonaliły prozdrowotne postawy oraz nabyły przekonania do ich jedzenia. Każda grupa wykazała się inwencja twórczą oraz bogactwem wiedzy na temat owoców. Trzylatki w oka mgnieniu pokroiły owoce z których zrobiły sałatkę. Czterolatki wyczarowały owocowe szaszłyki. Zarówno sałatka jak i szaszłyki smakowały wyśmienicie.  

[foto]

 

03. 10. 2017 r.

POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

03. 10. 2017 ROKU W Jaświłach odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt szkół Podstawowych. W Turnieju udział brały drużyny z Jaświł, Goniądza oraz Krypna. Rywalizacja przedstawiała się następująco:
Goniądz – Jaświły  2:0
Jaświły – Krypno – 1:1
Goniądz – Krypno 3:0
I miejsce – Goniądz 6 Punktów – Bramki 5:0
II miejsce – Jaświły 1 Punkt – Bramki 1:3
III miejsce – Krypno 1 Punkt – Bramki 1:4
Dwie pierwsze drużyny będą reprezentować powiat moniecki w Finałach Wojewódzkich.

[foto]

 

28. 09. 2017 r.

Kolejny sukces szkolnego sportu

W dniu 28 września 2017 r. odbyły się w Mońkach Powiatowe Igrzyskach Dzieci w piłce nożnej chłopców. Drużyna z ZS-P z Goniądza w składzie : Lewandowski Jan, Hryniewicki Łukasz, Brysiewicz Maciej, Bielski Damian, Romanowski Damian, Przekop Paweł, Krymski Mateusz, Kolenda Norbert, Grzegorzewski Paweł, Śmiłowski Krystian wywalczyła pierwsze miejsce. Zawodnicy nagrodzeni zostali  Pucharem oraz złotymi medalami i awansowali do kolejnego etapu rozgrywek. 

[foto]

 

27. 09. 2017 r.

PODSUMOWANIE ZMAGAŃ SPORTOWYCH ZA ROK 2016/2017

27.09.2017 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Goniądzu na Sali gimnastycznej nastąpiło podsumowanie zmagań sportowych w roku szkolnym 2016/2017. Pan Dyrektor Mirosław Sobczyk przedstawił wyniki zmagań sportowych, w których to uczniowie Szkoły Podstawowej w Goniądzu w klasyfikacji Szkół Małych uplasowali się na bardzo dobrym IV miejscu w województwie podlaskim, a drużyna chłopców w tej klasyfikacji zajęła III miejsce. Pan Dyrektor Mirosław Sobczyk podziękował uczniom za wysiłek oraz za miejsca w klasyfikacji życząc jeszcze lepszych wyników. Pan Dyrektor przekazał na ręce nauczycieli wychowania fizycznego listy gratulacyjne od Podlaskiego Kuratora Oświaty Pani Jadwigi Marioli Szczypiń oraz Prezesa Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Pana Kazimierza Gwiazdowskiego, życząc dalszych sukcesów sportowych.

[foto]

 

27 września 2017 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na wywiadówkę
w dniu 27. 09. 2017 r. (środa)

Program spotkania:

 • 18.30 - spotkanie z dyrektorem w sali gimnastycznej

 • 19.00 -  spotkanie z wychowawcami w klasach

Nauczyciele nie będący wychowawcami obecni są w pokoju nauczycielskim do godz. 20.00.

 

22. 09. 2017 r.

Konkurs "Bądźmy Bezpieczni"

22 września 2017 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach odbyła się VIII Edycja Powiatowego Konkursu „Bądźmy Bezpieczni”. Do rywalizacji przystąpiły drużyny szkół podstawowych z terenu powiatu monieckiego. Każda trzyosobowa drużyna miała za zadanie rozwiązanie testu wiedzowego obejmującego zagadnienia z zakresu prewencji kryminalnej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa na obszarach wodnych i bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Następnie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami i wiedzą praktyczną podczas konkurencji z zakresu ochrony środowiska oraz ratownictwa medycznego  a także sprawnością podczas konkurencji sportowej z ochrony przeciwpożarowej przygotowanej przez Straż Pożarną.
W ostatecznej klasyfikacji drużyna z Goniądza w składzie : Norbert Kolenda, Łukasz Hryniewicki i Damian Romanowski zajęła II miejsce.  Opiekunem drużyny był p. Stanisław Gorzoch.
Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody  a także pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo w trakcie eliminacji można było obejrzeć pokaz tresury psa służbowego oraz zatrzymanie sprawcy przestępstwa . 

[foto]


22. 09. 2017 r.

Uhonorowanie najlepszych szkół województwa podlaskiego we współzawodnictwie sportowym

W piątek 22.09.2017 r. w Białymstoku na stadionie miejskim odbyła się uroczystość uhonorowania najlepszych szkół województwa podlaskiego we współzawodnictwie sportowym za sezon 2016/2017. Pierwszy raz w historii Szkoła Podstawowa w Goniądzu  (uhonorowanych zostaje osiem najlepszych szkół) zajęła czwarte miejsce w rywalizacji szkół małych, a reprezentacja chłopców z tej rywalizacji zajęła trzecie miejsce. Na uroczystość zostali zaproszeni dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Puchary z rąk Prezesa Podlaskiego Szkolnego Związku Sportowego Pana Kazimierza Gwiazdowskiego odebrał Pan Mirosław Sobczyk. 

[foto]

 

22. 09. 2017 r.

Teatr Młodego Pokolenia z Białegostoku - "Dziady cz. II”

22 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl „Dziady” część 2 w wykonaniu artystów z Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku. Przedstawienie przebiegało w niesamowitej scenerii. Stroje aktorów bardzo dobrze oddawały klimat tamtych czasów. Pojawiające się duchy próbowały przestrzec nas przed grzechami, jakie popełnia człowiek. Pomimo tego, że przesłanie „Dziadów” było trudne do odbioru, na sali panowała cisza. Młodzież z zainteresowaniem oglądała grę aktorów.

[foto]

 

15. 09. 2017 r.

Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego SP

W piątek 15 września w sali 65 odbyły się wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego SP. Wśród kandydatów na to stanowisko pojawiła się Maja Mogielnicka (dotychczasowa dowodząca) oraz trzech przedstawicieli klas VI - VII (Kinga Słowikowska, Rozalia Kuć, Norbert Kolenda). W wyniku głosowania przewodniczącym SU ponownie wybrano Maję Mogielnicką z klasy VII b, natomiast zastępcą została Rozalia Kuć z klasy VI b. Zwycięzcom życzymy sukcesów oraz owocnej współpracy z wychowawcami klas i opiekunem SU. Podczas spotkania omówiono również plan pracy SU w roku szkolnym 2017/2018 oraz dyżury poszczególnych klas.

[foto]

 

04. 09. 2017 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dnia 4 września 2017 roku o godz. 9.00 w ZS-P w Goniądzu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Po mszy świętej, która odbyła się w kościele parafialnym pw. Św. Agnieszki w Goniądzu, uczniowie, ich rodzice i nauczyciele zgromadzili się w sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Pan dyrektor Mirosław Sobczyk ciepło i serdecznie powitał uczniów, nauczycieli i rodziców życząc wszystkim powodzenia i wytrwałości. Kolejnym punktem było wystąpienie Sekretarza Miejskiego - mgr Zbigniewa Męczkowskiego, który również życzył uczniom sukcesów w nauce. Następnie przedstawiciel policji asp. Łukasz Magnuszewski odczytał list wojewódzkiego komendanta  policji skierowany do uczniów i ich rodziców. Na zakończenie Pani dyrektor  GDK w Goniądzu Katarzyna Nowicka opowiedziała o działalności Gminnego Ośrodka Kultury i zachęciła uczniów do udziału w zespołach i kołach zainteresowań. Po uroczystości wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

[foto]