AKTUALNOŚCI  2017/2018

Data ostatniej aktualizacji: 18 listopada 2017   Organizacja roku szkolnego Harmonogram imprez w szkole

Pobierz bezpłatny program PIT Format 2016!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.plStypendia edukacyjne Zarządu Województwa Podlaskiego

Andrzejkowy Bal Charytatywny

 

15. 11. 2017 r.

Konkurs Pieśni Patriotycznej w Jaświłach

W dniu 15 listopada 2017r. pięcioro uczniów klasy II i III szkoły podstawowej wzięło udział w międzyszkolnym konkursie Pieśni Patriotycznej w Jaświłach. Nasi uczniowie w swoich kategoriach wiekowych otrzymali następujące miejsca:  
Kategoria klas drugich:
   I miejsce – Angelika Osipiuk
   III miejsce – Mateusz Sobczyk  
Kategoria klas trzecich:
   I miejsce – Julia Drozdowska
   II miejsce – Hanna Makuła
   III miejsce – Wiktoria Wilczewska    
Gratulujemy sukcesów! 

[foto]

 

14. 11. 2017 r.

Pasowanie na  czytelnika 

W dniu 14 listopada  w bibliotece szkolnej uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników.  Ich starsi koledzy z  klasy II a gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego przygotowali ciekawe wierszyki o książkach i bibliotece oraz zagadki  dotyczące różnych bajek. Zapoznali też z zasadami wypożyczania książek. Dzieci z klas pierwszych złożyły przyrzeczenie, że będą dobrymi czytelnikami i przyjaciółmi książek. Na pamiątkę otrzymały zakładki wykonane przez uczniów gimnazjum.                                 

[foto]

 

10. 11. 2017 r.

Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości

Dnia10 listopada  odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. W  tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności po 123 latach zaborów.  Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz odśpiewaniem Roty . Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klas piątych pod kierunkiem wychowawczyń.  Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.                   
Uwagę przyciągała piękna dekoracja przygotowana przez  panią K. Bielawską.

[foto]

 

10. 11. 2017 r.

Kasztanowe ludziki

Samodzielne  zrobienie  kasztanowych ludzików to sama przyjemność.  Przekonały się o tym czterolatki, które w piątkowy poranek wspólnie z wychowankami  MOS-u w Goniądzu bawiły się kasztanami, w ramach drugiego już spotkania plastycznego. Kasztanowe zwierzątka i stworki, to tylko niektóre prace, które zostały wykonane wspólnie z dziewczętami.
Dziękujemy serdecznie  Pani Monice Twarkowskiej  i wychowankom MOS w Goniądz.  

[foto]

 

10. 11. 2017 r.

Wycieczka do Biebrzańskiego Parku Narodowego

10 listopada grupa uczniów szkoły w Goniądzu uczestniczyła w wycieczce do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Mieliśmy możliwość odbycia spaceru ścieżkami edukacyjnymi znajdującymi się obok siedziby Parku. Przewodnicy ciekawie opowiadali o biebrzańskiej przyrodzie oraz o historii tych terenów.
Organizatorem wycieczki była Irmina Sosnowska

[foto]

 

08. 11. 2017 r.

Ślubowanie pierwszoklasistówBardzo ważnym momentem w życiu każdego dziecka przekraczającego próg szkoły, jak i jego rodziców, jest ślubowanie i pasowanie na ucznia. Dnia 8 listopada 2017 r. 29 uczniów z kl. IA i IB zaprezentowało społeczności szkolnej, rodzicom i nauczycielom program artystyczny i złożyło uroczyste ślubowanie. Dzieci ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pan dyrektor symbolicznym dotknięciem wielkiego ołówka włączył każdego pierwszaka w poczet uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy. Uczniowie z klas trzecich wręczyli pierwszakom upominki oraz dodali otuchy wierszami i piosenką mówiącą, iż w szkole najlepsza jest przerwa. Po wielu przeżyciach dzieci udały się do klasy, gdzie czekała ich wspaniała niespodzianka przygotowana przez rodziców – słodki poczęstunek. Drodzy pierwszoklasiści! Życzymy Wam wiele radości i satysfakcji z nauki oraz samych miłych chwil spędzonych w gronie koleżanek i kolegów!
Wychowawczynie – Barbara Dzierżanowska i Ewa Szymczyk

[foto]

 

07. 11. 2017 r.

Spotkanie z Tomaszem Szwedem

7 listopada przedszkolaki z grup 5-i 6-latkow w GOK w Goniądzu uczestniczyły w spotkaniu z autorem, kompozytorem, pisarzem, psychoterapeuta - Tomaszem Szewdem. Wysłuchały fragmentów książek z cyklu „Klinika małych zwierząt w Leśnej Górce” przeplatanych niezwykle interesującymi opowiadaniami o życiu zwierząt. Próbowały łapać spadające liście i Piórka. Podziwiały wirtuozowską grę na harmonijce ustnej i gitarze. Wspólnie z artystą zaśpiewały jego piosenki napisane do filmów dla dzieci: „Misiowanki”, „Baranek Shaun”.

[foto]

 

06. 11. 2017 r.

Niezapomniane i lubiane bajki w przedszkolu

Bajki odgrywają bardzo ważna rolę w życiu każdego dziecka, dlatego 6 listopada br.  przedszkolaki po raz drugi  przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Święta Postaci z Bajek. Już od rana w przedszkolu zrobiło się bajkowo. W każdej grupie można spotkać Królewny, Wróżki, Czarownice, Piratów  oraz wiele innych bajkowych postaci, które wyruszyły w świat pełen zabaw i niespodzianek po bajkowej krainie. Dzieci bawiły się wspaniale, układały puzzle, nazywały bajkowe postacie i kolorowały swoich ulubionych bohaterów. Doskonała atmosfera  oraz piękne stroje przygotowane przez rodziców naszych przedszkolaków spowodowały niezapomniane chwile w świecie postaci z bajek.

[foto]

 

27. 10. 2017 r.

Artystyczna jesień

W piątek 27 października przedszkolaki z grupy 5,6-latków uczestniczyły w tradycyjnych , jesiennych warsztatach plastycznych organizowanych we współpracy z MCEiRS w Goniądzu. W tegorocznych zajęciach pod hasłem „Spotkanie z jesienią” wykorzystano różne techniki: wykonanie kompozycji z suchych liści, kolorowego papieru, malowanie gąbkami, patyczkami itp. Przedszkolaki z radością i zaangażowaniem uczestniczyły w twórczości plastycznej, Teraz z niecierpliwością oczekujemy na  następne - andrzejkowe spotkanie  z wychowankami MCEiRS.

[foto]

 

25. 10. 2017 r.

Nowy przyjaciel trzylatków

Rodzice najmłodszych przedszkolaków wpadli na wspaniały pomysł i zakupili kolorowego węża, który jest bardzo pomocny podczas spacerów. Dzieci bardzo chętnie wyprowadzają swojego przyjaciela na spacer, mocno trzymając by nie uciekł. Wąż okazał się wspaniałym rozwiązaniem by najmłodsze przedszkolaki nauczyły się chodzić parami. Rodzicom  bardzo dziękujemy. 

[foto]

 

Efekty pierwszej mobilności w mediach - upowszechnianie rezultatów projektu

Miło nam, poinformować, iż efekty pierwszej mobilności w ramach projektu „ZSP Goniądz - Zespół Samych Profesjonalistów” zostały zauważone w regionalnych mediach. Wizyta ta była dla nauczycieli okazją do wymiany doświadczeń. Wspólne rozmowy pozwoliły na porównanie zakresu tematycznego zajęć, systemu oceniania uczniów i prowadzenia egzaminów czy współpracy z partnerami. Podczas spotkań z Dyrekcją i nauczycielami rozmawiano również na temat podejścia pedagogicznego w świetle nowoczesnych wyzwań na europejskim rynku pracy. Dzięki temu wszyscy nauczyciele wzbogacili swój warsztat pracy, poszerzyli kompetencje zawodowe, a także utwierdzili się w przekonaniu, jak ważne jest poznawanie języka, kultury i edukacji w wymiarze europejskim. Jakość kształcenia w dużej mierze zależy od podnoszenia kompetencji zawodowych nauczycieli. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami upowszechniającymi rezultaty projektu:

[EPALE]     [CZ-EUDA]     [EUDA]     [fzsbarr.cz-Job Shadowing pro učitele]     [Podlaskie Wieści Oświatowe_kwiecień]

 

24. 10. 2017 r.

Warzywno-owocowe  kukiełki

Przedszkolaki wiedzą, że warzywa i owoce pełne są witamin i warto je zjadać. Wiedzą też, że są świetnym materiałem, z którego można wyczarować jesienne cudaki. W ubiegłym tygodniu w naszej placówce odbyły się pierwsze w tym roku Warsztaty Rodzinne pod hasłem: „Warzywno-owocowe kukiełki”.  Pomysłowość rodziców i dzieci podczas wykonywania warzywnych cudaków  nie miała granic.  Na przedszkolnym korytarzu pojawiły się różne zabawne figury i postacie. Wszystkim Rodzicom bardzo  dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

[foto]

 

23. 10. 2017 r.

Drugie spotkanie organizacyjne
z osobami zainteresowanymi udziałem w projekcie

W dniu 23.10.2017 r. miało miejsce kolejne spotkanie organizacyjne Dyrekcji i koordynatora projektu z nauczycielami naszej szkoły, zainteresowanymi udziałem w projekcie "ZSP Goniądz - Zespół Samych Profesjonalistów” w ramach drugiej edycji.    W trakcie spotkania omówiono: - profile zawodowe uczestników, - oczekiwania i cele mobilności ze strony uczestników, - program przygotowania uczestników przed wyjazdem na mobilność.

[foto]

 

23. 10. 2017 r.

Święto Chleba

23 października w naszej szkole odbyło się "Święto Chleba". W pierwszej części została przedstawiona prezentacja multimedialna opowiadająca o tym, jak powstaje chleb oraz jakie są rodzaje chleba. Poruszony został również problem wyrzucania ogromnych ilości żywności do śmieci i braku poszanowania, w dzisiejszych czasach, dla chleba. Prezentację przygotowały i przedstawiły Natalia i Iza Kotyńskie. W drugiej części Pani Beata Konopko opowiedziała, w jaki sposób piecze chleb. Pokazała różne rodzaje chleba oraz co jest potrzebne, aby chleb powstał. Na zakończenie uczniowie zostali poczęstowani chlebem upieczonym przez Panią Beatę.
     Organizatorem  "Święta Chleba" była Pani Irmina Sosnowska

[foto]

 

23. 10. 2017 r.

Festiwal sportu

     W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Goniądzu koniec października 2017 r. obfituje w rozliczne bardzo ciekawe i niezwykle ważne wydarzenia sportowe. Począwszy od poniedziałku 23 października jesteśmy organizatorem Powiatowego Turnieju Unihokeja szkół podstawowych w kategorii chłopców. Smaczka rywalizacji dodaje fakt, że chłopcy walczą o utrzymanie ubiegłorocznego tytułu Mistrza Woj. Podlaskiego i finalisty Mistrzostw Polski. Również tego dnia drużyna dziewcząt SP walczy w Kleosinie w wojewódzkim półfinale Turnieju Piłki Nożnej. Natomiast 24 października ponownie ZS-P  jest organizatorem Powiatowego Turnieju Unihokeja tym razem w kategorii dziewcząt szkół podstawowych. W tym samym dniu drużyna chłopców SP rywalizuje w Łapach w wojewódzkim półfinale Turnieju Piłki Nożnej. Kolejnego dnia tj. 25 października Goniądz jest organizatorem Powiatowego Drużynowego Turnieju Tenisa Stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. 26 października w czwartek silna reprezentacja ZS-P w Goniądzu zauczestniczy w Powiatowych Drużynowych Biegach Przełajowych w Mońkach w kategorii dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjum. W piątek 27 października ponownie nasza Szkoła jest organizatorem Powiatowego Turnieju Unihokeja tym razem gimnazjum w kategorii dziewcząt i 30 października w kategorii chłopców.
     Wszystkim uczestnikom zmagań sportowych życzymy jak najlepszych wyników i wielu sukcesów zważywszy na to, że w powiecie monieckim jest 7 gmin a w nich 15 szkół podstawowych oraz dziewięć gimnazjów i wszystkie te szkoły maja prawo wystawić swoje reprezentacje. 
     Ze sportowym pozdrowieniem…
                            Nauczyciele wychowania fizycznego ZS-P w Goniądzu.

[foto]

 

14. 10. 2017 r.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Białymstoku

W sobotę 14 października w Białymstoku podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej dwoje pracowników naszej szkoły odebrało Medale Komisji Edukacji Narodowej: p. Beata Olszyńska i p. Stanisław Gorzoch. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

[foto]

 

13. 10. 2017 r.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 13 października w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W czasie uroczystości wręczono Nagrody Burmistrza, Dyrektora. Nie zabrakło życzeń i symbolicznego tulipana dla wszystkich pracowników oświaty złożonych w imieniu całej społeczności uczniowskiej przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców. Uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum przygotowali część artystyczną w podzięce za trud nauczania i wychowania podjęty przez nauczycieli i niepedagogicznych pracowników szkoły.

[foto]

 

12. 10. 2017 r.

Jesienny spacer

Korzystając ze sprzyjającej  pogody w czwartek, 12 października, dzieci z grupy II i IV udały się na wycieczkę do Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu-Twierdzy. Wędrówki po leśnych ścieżkach sprawiły im wiele radości. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy.  Poznały zwierzęta i ptaki zamieszkujące na naszym terenie. Wycieczka po lesie dostarczyła przedszkolakom  miłych wrażeń estetycznych.

[foto]

 

12. 10. 2017 r.

W drodze do futbolowego finału

 

Dnia 12 października roku 2017 drużyna futbolistów SP w Goniądzu w składzie:

 1. Hryniewicki Łukasz

 2. Lewandowski Jan

 3. Bielski Damian

 4. Brysiewicz Maciej

 5. Romanowski Damian

 6. Krymski Mateusz
 7. Kolenda Norbert
 8. Przekop Paweł
 9. Grzegorzewski Paweł
 10. Śmigowski Krystian

po  zwycięstwie w powiatowym turnieju piłki nożnej spotkała się w rozgrywkach półfinałowych Grupy Południowej ze zwycięzcami z powiatu białostockiego – Czarna Białostocka, powiatu bielskiego – Topczewo oraz powiatu hajnowskiego –Hajnówka.  
W meczach w systemie „każdy z każdym”  drużyna z Goniądza wywalczyła pierwsze miejsce – 7 pkt., na drugim uplasowali się piłkarze z Topczewa – 6 pkt., trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Czarnej Białostockiej- 4 pkt. a czwarte z Hajnówki – 0 pkt.   
Wyniki spotkań przedstawiają się następująco:           

   Goniądz – Czarna Białostocka 1:1            

   Goniądz – Topczewo 3:2            

   Goniądz – Hajnówka 6:1       

Kolejnym etapem rozgrywek są finały Grupy Południowej już 24 października 2017 r.          

Zawodnikom życzymy dalszych sukcesów. 

[foto]

 

06. 10. 2017 r.

Radosne przedszkole

Od września Przedszkole kontynuuje realizacje projektu „Mali uczniowie -duże potrzeby”.  Celem projektu jest podniesienie jakości oferty edukacyjnej placówki oraz wyrównanie szans edukacyjnych dzieci poprzez organizacje zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania  oraz wspierających rozwój dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci uczestniczące w projekcie  kontynuują naukę poprzez zabawę w ramach zajęć: korekcyjnych, plastyczno –technicznych , przyrodniczo- matematycznych, logopedycznych, rozwijających kompetencje społeczno –emocjonalne , zajęć językowych  oraz zajęć z przedsiębiorczości. 

[foto]

 

04. 10. 2017 r.

Pyszna i zdrowa  sałatka owocowa

Każdy przedszkola już wie, jak ważne są dla nas owoce. Dlatego w ostatnim tygodniu września   w naszym przedszkolu odbył się „Owocowy dzień”. W tym dniu w dwóch grupach królowały  różnorodne owoce: jabłka, gruszki, śliwki. Poprzez różnorodne zabawy, twórczość plastyczną oraz bezpośrednie smakowanie owoców dzieci doskonaliły prozdrowotne postawy oraz nabyły przekonania do ich jedzenia. Każda grupa wykazała się inwencja twórczą oraz bogactwem wiedzy na temat owoców. Trzylatki w oka mgnieniu pokroiły owoce z których zrobiły sałatkę. Czterolatki wyczarowały owocowe szaszłyki. Zarówno sałatka jak i szaszłyki smakowały wyśmienicie.  

[foto]

 

03. 10. 2017 r.

POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

03. 10. 2017 ROKU W Jaświłach odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt szkół Podstawowych. W Turnieju udział brały drużyny z Jaświł, Goniądza oraz Krypna. Rywalizacja przedstawiała się następująco:
Goniądz – Jaświły  2:0
Jaświły – Krypno – 1:1
Goniądz – Krypno 3:0
I miejsce – Goniądz 6 Punktów – Bramki 5:0
II miejsce – Jaświły 1 Punkt – Bramki 1:3
III miejsce – Krypno 1 Punkt – Bramki 1:4
Dwie pierwsze drużyny będą reprezentować powiat moniecki w Finałach Wojewódzkich.

[foto]

 

28. 09. 2017 r.

Kolejny sukces szkolnego sportu

W dniu 28 września 2017 r. odbyły się w Mońkach Powiatowe Igrzyskach Dzieci w piłce nożnej chłopców. Drużyna z ZS-P z Goniądza w składzie : Lewandowski Jan, Hryniewicki Łukasz, Brysiewicz Maciej, Bielski Damian, Romanowski Damian, Przekop Paweł, Krymski Mateusz, Kolenda Norbert, Grzegorzewski Paweł, Śmiłowski Krystian wywalczyła pierwsze miejsce. Zawodnicy nagrodzeni zostali  Pucharem oraz złotymi medalami i awansowali do kolejnego etapu rozgrywek. 

[foto]

 

27. 09. 2017 r.

PODSUMOWANIE ZMAGAŃ SPORTOWYCH ZA ROK 2016/2017

27.09.2017 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Goniądzu na Sali gimnastycznej nastąpiło podsumowanie zmagań sportowych w roku szkolnym 2016/2017. Pan Dyrektor Mirosław Sobczyk przedstawił wyniki zmagań sportowych, w których to uczniowie Szkoły Podstawowej w Goniądzu w klasyfikacji Szkół Małych uplasowali się na bardzo dobrym IV miejscu w województwie podlaskim, a drużyna chłopców w tej klasyfikacji zajęła III miejsce. Pan Dyrektor Mirosław Sobczyk podziękował uczniom za wysiłek oraz za miejsca w klasyfikacji życząc jeszcze lepszych wyników. Pan Dyrektor przekazał na ręce nauczycieli wychowania fizycznego listy gratulacyjne od Podlaskiego Kuratora Oświaty Pani Jadwigi Marioli Szczypiń oraz Prezesa Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Pana Kazimierza Gwiazdowskiego, życząc dalszych sukcesów sportowych.

[foto]

 

27 września 2017 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na wywiadówkę
w dniu 27. 09. 2017 r. (środa)

Program spotkania:

 • 18.30 - spotkanie z dyrektorem w sali gimnastycznej

 • 19.00 -  spotkanie z wychowawcami w klasach

Nauczyciele nie będący wychowawcami obecni są w pokoju nauczycielskim do godz. 20.00.

 

22. 09. 2017 r.

Konkurs "Bądźmy Bezpieczni"

22 września 2017 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach odbyła się VIII Edycja Powiatowego Konkursu „Bądźmy Bezpieczni”. Do rywalizacji przystąpiły drużyny szkół podstawowych z terenu powiatu monieckiego. Każda trzyosobowa drużyna miała za zadanie rozwiązanie testu wiedzowego obejmującego zagadnienia z zakresu prewencji kryminalnej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa na obszarach wodnych i bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Następnie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami i wiedzą praktyczną podczas konkurencji z zakresu ochrony środowiska oraz ratownictwa medycznego  a także sprawnością podczas konkurencji sportowej z ochrony przeciwpożarowej przygotowanej przez Straż Pożarną.
W ostatecznej klasyfikacji drużyna z Goniądza w składzie : Norbert Kolenda, Łukasz Hryniewicki i Damian Romanowski zajęła II miejsce.  Opiekunem drużyny był p. Stanisław Gorzoch.
Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody  a także pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo w trakcie eliminacji można było obejrzeć pokaz tresury psa służbowego oraz zatrzymanie sprawcy przestępstwa . 

[foto]


22. 09. 2017 r.

Uhonorowanie najlepszych szkół województwa podlaskiego we współzawodnictwie sportowym

W piątek 22.09.2017 r. w Białymstoku na stadionie miejskim odbyła się uroczystość uhonorowania najlepszych szkół województwa podlaskiego we współzawodnictwie sportowym za sezon 2016/2017. Pierwszy raz w historii Szkoła Podstawowa w Goniądzu  (uhonorowanych zostaje osiem najlepszych szkół) zajęła czwarte miejsce w rywalizacji szkół małych, a reprezentacja chłopców z tej rywalizacji zajęła trzecie miejsce. Na uroczystość zostali zaproszeni dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Puchary z rąk Prezesa Podlaskiego Szkolnego Związku Sportowego Pana Kazimierza Gwiazdowskiego odebrał Pan Mirosław Sobczyk. 

[foto]

 

22. 09. 2017 r.

Teatr Młodego Pokolenia z Białegostoku - "Dziady cz. II”

22 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl „Dziady” część 2 w wykonaniu artystów z Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku. Przedstawienie przebiegało w niesamowitej scenerii. Stroje aktorów bardzo dobrze oddawały klimat tamtych czasów. Pojawiające się duchy próbowały przestrzec nas przed grzechami, jakie popełnia człowiek. Pomimo tego, że przesłanie „Dziadów” było trudne do odbioru, na sali panowała cisza. Młodzież z zainteresowaniem oglądała grę aktorów.

[foto]

 

15. 09. 2017 r.

Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego SP

W piątek 15 września w sali 65 odbyły się wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego SP. Wśród kandydatów na to stanowisko pojawiła się Maja Mogielnicka (dotychczasowa dowodząca) oraz trzech przedstawicieli klas VI - VII (Kinga Słowikowska, Rozalia Kuć, Norbert Kolenda). W wyniku głosowania przewodniczącym SU ponownie wybrano Maję Mogielnicką z klasy VII b, natomiast zastępcą została Rozalia Kuć z klasy VI b. Zwycięzcom życzymy sukcesów oraz owocnej współpracy z wychowawcami klas i opiekunem SU. Podczas spotkania omówiono również plan pracy SU w roku szkolnym 2017/2018 oraz dyżury poszczególnych klas.

[foto]

 

04. 09. 2017 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dnia 4 września 2017 roku o godz. 9.00 w ZS-P w Goniądzu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Po mszy świętej, która odbyła się w kościele parafialnym pw. Św. Agnieszki w Goniądzu, uczniowie, ich rodzice i nauczyciele zgromadzili się w sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Pan dyrektor Mirosław Sobczyk ciepło i serdecznie powitał uczniów, nauczycieli i rodziców życząc wszystkim powodzenia i wytrwałości. Kolejnym punktem było wystąpienie Sekretarza Miejskiego - mgr Zbigniewa Męczkowskiego, który również życzył uczniom sukcesów w nauce. Następnie przedstawiciel policji asp. Łukasz Magnuszewski odczytał list wojewódzkiego komendanta  policji skierowany do uczniów i ich rodziców. Na zakończenie Pani dyrektor  GDK w Goniądzu Katarzyna Nowicka opowiedziała o działalności Gminnego Ośrodka Kultury i zachęciła uczniów do udziału w zespołach i kołach zainteresowań. Po uroczystości wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

[foto]